LNOBT atkreipė dėmesį Europoje: J. Sakalauskas tapo „Opera Europa“ tarybos nariu

Publikuota: 2022-06-17 Autorius: Renata Baltrušaitytė
LNOBT atkreipė dėmesį Europoje: J. Sakalauskas tapo „Opera Europa“ tarybos nariu

Prahoje vykstančioje „Opera Europa“ generalinėje asamblėjoje birželio 16 d. buvo išrinkti šeši nauji šios organizacijos tarybos nariai. Vienas iš jų – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Tai pirmas kartas, kai Lietuvos atstovas pelno svarų tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą ir tampa daugiau kaip 200 Europos operos teatrų vienijančios organizacijos tarybos nariu.

„Opera Europa“ direktorius, ilgametis Anglijos nacionalinės operos generalinis direktorius Nicholas Payne'as neslėpė, kad atkreipti dėmesį į Lietuvą padėjo nesavanaudiška LNOBT pagalba kolegoms ukrainiečiams – Charkivo nacionaliniam akademiniam operos ir baleto teatrui, organizuojant ne tik kultūrinę, bet ir humanitarinę misiją puoselėjusias šio teatro gastroles Lietuvoje.

„J. Sakalauskas – veržlus, inovatyvus, į priekį žvelgiantis vadovas, kuris pasiryžęs LNOBT paversti aukščiausio profesionalumo lygio teatru. LNOBT jau dabar kuria bendrus pastatymus su žymiausiais pasaulio teatrais ir tuo pačiu nepraranda savo nacionalinės tapatybės. Džiugu, kad nuo šiol mūsų organizacijoje Lietuvos, o kartu ir viso Baltijos regiono balsas taps dar labiau girdimas“, – akcentavo „Opera Europa“ vadovaujantis N. Payne'as.

„Lietuvoje susidaro įspūdis, kad operos pasaulis ne toks jau didelis. Tačiau pasaulyje veikia tūkstančiai operos teatrų, kurie daro milžinišką įtaką žmonijos kultūriniam gyvenimui. LNOBT ir man asmeniškai didžiulis įvertinimas, kad Lietuva „Opera Europa“ gretose buvo pamatyta kaip pilnateisė, aktyvi šios organizacijos narė. Širdis tuo džiaugiasi, bet noriu pabrėžti, kad tai viso mūsų kolektyvo sutelkto darbo, kūrybiškumo ir jautrumo naujoms idėjoms rezultatas“, – teigė tarptautinės operos bendruomenės pripažinimo sulaukęs J. Sakalauskas.

„Opera Europa“ tarybai ir toliau pirmininkaus Anna Maria Meo (Parmos teatras, Italija). Jos pavaduotojais dirbs Laura Berman (Hanoverio valstybinė opera, Vokietija) ir Ignacio García-Belenguer Laita (Madrido karališkasis teatras, Ispanija).

Komentarai