Maršinių orkestrų, būgnų ir šokėjų grupių festivalis-konkursas grįžta į Panevėžio areną!

Publikuota: 2022-10-22 Autorius: Kazys Daugėla
Maršinių orkestrų, būgnų ir šokėjų grupių festivalis-konkursas grįžta į Panevėžio areną!

Spalio 23 d., sekmadienį 17 val. Panevėžio arenoje į maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalį – konkursą kviečianti Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija žada įspūdingą muzikos ir šokio vakarą, kurį vesti patikėta televizijos šou laidų ir renginių vedėjui Justinui Jankevičiui.

Šiemet naujas programas pristatys Lietuvos kariuomenės orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio Egidijaus Ališausko, būgnininkų grupė “Ritmas kitaip” iš Šiaulių, dalyvaus šeši šalies pučiamųjų orkestrai, parengę bendrą muzikinę programą, o konkurse dėl geriausiųjų titulo varžysis trys šokėjų kolektyvai.

Pasak projekto vadovo, vario dūdų orkestro “Aukštyn” meno vadovo Remigijaus Vilio, koncertas nemokamas – žiūrovų prašoma sumą, kurią jie manytų esant verta sumokėti už bilietą į tokį renginį, pervesti Ukrainai padedančiam paramos fondui  Blue / Yellow for Ukraine arba paskambinti ar siųsti SMS numeriu 1482 (vieno skambučio kaina - 5 Eur).

“Mūsų festivalyje-konkurse Panevėžio arenoje anksčiau dalyvaudavo atlikėjai iš Ukrainos – šokėjų grupės, orkestrai, būgnininkai. Dabar jie negali atvykti ir norime bent netiesiogiai juos paremti”, - sako R.Vilys.

Pirmą kartą toks festivalis Panevėžio arenoje įvyko maždaug prieš dešimtmetį. Pučiamųjų muzikos šventę trumpam buvo nutildžiusi pandemija, atėmusi iš atlikėjų galimybę koncertuoti ir repetuoti.

Po pandemijos atnaujinus veiklą, festivalio organizatoriai susidūrė su karo iššūkiais – geopolitinė situacija šiemet sustabdė į konkursą planavusius svečius iš užsienio.

Tokio pobūdžio renginys svarbus orkestrinės ir mušamųjų muzikos sklaidai Baltijos regiono šalyse: taip vystosi glaudūs muzikiniai ryšiai, vykdoma edukacinė – kultūrinė veikla, kurios metu pritraukiama begalės žiūrovų ir šios srities žinovų iš viso pasaulio.

Tai nuotaikingai spalvingas renginys, kuriame vyks įspūdingas muzikos atlikėjų, šokėjų ir būgnininkų mūšis - varžybos.

Renginys nemokamas, tačiau lėšas, kurias skirtumėte bilietui įsigyti, skatiname Jus pervesti Blue / Yellow for Ukraine paramos fondui.

Jūsų aukos – nepamatuojama pagalba Ukrainos kovoje už laisvę. Būkime kartu iki pergalės!

Skambinti ar siųsti SMS numeriu 1482 (parama- 5 Eur)

Parama banko pavedimu: www.blue-yellow.lt

Pavedimu į banko sąskaitą:

Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona

Banko sąskaita: LT17 7300 0101 4089 4869

Bankas: Swedbank

Mokėjimo paskirtis: PARAMA

Komentarai