Meilė violončelei subūrė bendram muzikavimui

Publikuota: 2019-04-09 Autorius: Genovaitė Juškevičienė
Meilė violončelei subūrė bendram muzikavimui

Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos meninis kultūrinis gyvenimas pasipildė dar vienu gražiu renginiu. Tai kovo 27 d. įvykęs meninio projekto „Violončelės garsų paletė“ renginys koncertas. Graži draugystės gija apjungė trijų mokyklų – Eduardo Balsio menų gimnazijos, Šilutės meno mokyklos ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos violončelės muzikos mylėtojus ir puoselėtojus.

Renginio sumanytoja ir organizatorė Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokytoja Vilma Senkutė. Projekto sumanymo tikslas – bendruose šių mokyklų renginiuose populiarinti violončelės muziką pažadinant susidomėjimą ja vaikų ir jaunimo tarpe. Be to padėti artimiau susidraugauti su pačia violončele – nepaprastu, išraiškingo skambesio instrumentu.

Šią gražią idėją mielai priėmė ir palaikė violončelės mokytojai Violeta Bendoraitienė (Eduardo Balsio menų gimnazija) ir Jurgis Karbauskas (Šilutės muzikos mokykla).

F. Šopeno valso garsais koncertą pradėjo fortepijonas – neatskiriamas violončelės draugas ir palydovas. Šių dviejų instrumentų harmoningas tembrinis skambesys visada gerai nuteikia ir pakylėja ne tik klausytojus, bet ir pačius atlikėjus. Apsikabinę savo violončeles jie su meile ir įkvėpimu griežė gausiai susirinkusiems klausytojams išsakydami pačius gražiausius jausmus muzikos kalba.

Jaunuosius atlikėjus paruošė mokytojai Asta Žiobakaitė-Rajevskaja, Violeta Bendoraitienė, Jurgis Karbauskas ir Vilma Senkutė. Violončelininkams akomponavo Edita Šapolaitė, Asta Žiobakaitė-Rajevskaja, Marijus Sūdžius.

Koncerto pabaigoje mokytoja Vilma Senkutė pasidžiaugė šia violončelės draugų susibūrimo švente tikėdamasi, kad ateityje ji virs gražia tradicija.

 

 

Komentarai