Meno kolektyvams – rekomendacijos dėl veiklos karantino metu

Publikuota: 2020-05-07 Autorius: Mb.info
Meno kolektyvams – rekomendacijos dėl veiklos karantino metu

Siekiant užtikrinti teatrų, chorų, orkestrų ir kitų meno kolektyvų saugią veiklą, paskelbtos Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos, kaip tinkamai organizuoti savo darbą ir repeticijas karantino metu. Pagrindiniai reikalavimai – išlaikyti saugų atstumą, laikytis higienos, o rizikos grupės asmenims nedirbti darbo vietoje arba riboti jų dalyvavimo repeticijose laiką.

Meno kolektyvams rekomenduojama pagal galimybes organizuoti darbą nuotoliniu būdu arba mažomis grupėmis iki 10 asmenų. Jeigu tai nėra įmanoma, rekomenduojama rengti repeticijas pamainomis arba užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m plotą, tenkantį vienam atlikėjui, arba ne mažiau nei 2 metrų atstumą tarp atlikėjų. Jei repeticijų metu yra būtinas tiesioginis kontaktas ar mažesnis nei dviejų metrų atstumas, rekomenduojama trumpinti repeticijų laiką.

Rizikos grupių asmenims (vyresniems nei 60 m. amžiaus  arba sergantiems lėtinėmis ligomis) rekomenduojama nedirbti darbo vietoje arba riboti jų dalyvavimo repeticijose laiką.

Būtina užtikrinti, kad darbo vietose dirbtų ir repeticijose dalyvautų asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, tokių  kaip karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan. Taip pat turi būti užtikrinta, kad nedirbtų ir repeticijose nedalyvautų asmenys, kuriems privaloma izoliacija izoliavimo laikotarpiu (išskyrus dirbančius nuotoliniu būdu).

Organizuojant repeticijas pamainomis, tarp jų rekomenduojama vėdinti (esant galimybei ne rečiau kaip kartą per valandą) ir valyti patalpas ir sudaryti sąlygas, kad skirtingų pamainų atlikėjai nekontaktuotų tarpusavyje.

 Šalia įėjimų į įstaigą ir įstaigos patalpose turi būti sudaryta galimybė rankų dezinfekcijai, darbuotojai ir atlikėjai turi laikytis asmens higienos. Dažnai liečiamus paviršius rekomenduojama valyti tam skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Komentarai