Mirgai Gražinytei – Birmingamo universiteto garbės daktarės vardas

Publikuota: 2017-07-04 Autorius: MB inf.
Mirgai Gražinytei – Birmingamo universiteto garbės daktarės vardas

31 metų lietuvių dirigentei M.Gražinytei liepos 6-ąją bus įteiktos Birmingamo universiteto muzikos daktarės regalijos. Ji – jauniausia tarp septynių šiemet garbingam titului pristatomų asmenybių.

Kartu su lietuve bus tituluoti praėjusių metų fizikos Nobelio premijos laureatai profesoriai Davidas Thoulessas ir Mike‘as Kosterlitzas, birmingamietis Holivudo aktorius ir prodiuseris Tony Garnettas, trys patyrusios medicinos, tarptautinių santykių, verslo specialistės.

M.Gražinytė 2016-ųjų vasarį buvo išrinkta Birmingamo miesto simfoninio orkestro meno vadove – tapo garsiųjų batutos meistrų Sero Simono Rattle‘o, Sakari Oramo, Andrio Nelsono įpėdine orkestre ir jau spėjo sužavėti publiką įkvepiančiais pasirodymais su šiuo kolektyvu. Susižavėjimą šia menininke reiškia garsiausi pasaulio kolektyvai, klausytojai, muzikos kritikai, pažymėdami jos asmenybei būdingą neįtikėtinai stiprios energetikos, ekspresijos, intelekto, vaizduotės ir žavesio derinį. Pati dirigentė savo laimėjimų nesureikšmina: „Dirigavimas – tai ne mūšis, kuriame reikia parodyti save. Tai – dalijimasis muzika su tais, kurie ją mėgsta taip pat, kaip aš“, – sakė M.Gražinytė-Tyla.

Iš karto po Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baigimo palikusi Lietuvą menininkė nepamiršta tų, kurie įžiebė joje meilę muzikai. Neseniai atsisveikindama su meno vadovės pareigomis Zalcburgo teatre M.Gražinytė surengė Zalcburge Broniaus Kutavičiaus muzikos ciklą. Ji įtraukė į Birmingamo orkestro repertuarą Onutės Narbutaitės kūrinį.

Liepos 29-ąją dirigentė koncertuos Lietuvoje, Kristupo vasaros festivalyje. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme ji diriguos didingą Josepho Haydno oratoriją „Pasaulio sutvėrimas“ Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kameriniam orkestrui, chorui „Jauna muzika“ ir solistų ansambliui. Vėliau Mirgos laukia pasirodymas milžiniškame Los Andželo „Hollywood Bowl“ amfiteatre su Los Andželo filharmonijos orkestru. Ateinantį sezoną ji diriguos Niujorko „Metropolitan Opera“ orkestrui bene garsiausioje pasaulyje koncertų salėje „Carnegie Hall“.

Frans Jansen nuotraukoje - Mirga Gražinytė-Tyla

Komentarai