Moters portretas

Publikuota: 2014-05-15 Autorius: MB inf.
Moters portretas

Moteris – mylinti ir mylima, neaprėpiama ir nepasiekiama, laisva ir suvaržyta, šokiruojanti ir jauki, emocionali ir šalta, trapi ir stipri, viliojanti ir atstumianti, laiminga ir tikinti, spinduliuojanti ir nusivylusi, kurianti ir tylinti, kupina svajingų nuojautų ir netikėtumų... Toks „Moters portretas“ gegužės 21 dieną, trečiadienį, atsiskleis koncerte, kuriame dalyvaus moterys – menininkės, turinčios nemažą gyvenimo ir kūrybos patirtį, aistringai atsidavusios savo profesijai ir gyvenimo pojūčiams. Tai solistė Joana Gedmintaitė, pianistė Eglė Kasteckaitė  ir aktorė Nelė Savičenko. Joms talkins Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos merginų choras „Liepaitės“ (vadovė ir dirigentė Jolita Vaitkevičienė) bei interaktyvių video projekcijų kūrėjas, dailininkas – Arturas Bukauskas.                                         

Žavusis sopranas, buvusi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos auklėtinė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistė, „Bohemiečių“ trupės narė, Trio „Grazioso“ solistė Joana Gedmintaitė tris kartus tapo „Operos švyturiai“ laureate, buvo nominuota ir Auksiniam scenos kryžiui. Praėjusių metų pradžioje susilaukusi antrosios dukrytės solistė nedarė ilgos pertraukos muzikinėje veikloje ir vėl džiugina savo klausytojus naujais pasirodymais.                               

Pianistė Eglė Kasteckaitė yra B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos bei Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ fortepijono pedagogė, koncertmeisterė. Ji nemažai dalyvauja kamerinės muzikos festivaliuose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienio šalyse.                        

Vilniuje gimusi ir augusi žymi lietuvių teatro ir kino aktorė Nelė Savičenko net tris dešimtmečius kūrė pagrindinius vaidmenis Klaipėdos dramos teatre. Šie kūrybos metai aktorei pelnė reikšmingus apdovanojimus – du „Auksinius scenos kryžius“, „Padėkos kaukę“, už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui aktorei taip pat skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Lietuvos ir užsienio filmuose N. Savičenko sukūrė keliasdešimt vaidmenų. Už vaidmenį A. Puipos filme „Nuodėmės užkalbėjimas“ jai buvo skirtas Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimas „Sidabrinė gervė“. Šiuo metu aktorė dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, vaidina O. Koršunovo teatro spektakliuose, taip pat dėsto sceninę kalbą studentams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 

Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ užima reikšmingą vietą Lietuvos kultūriniame gyvenime. „Liepaitės“ koncertuoja iškiliausiose koncertų salėse, diriguojamos žymiausių Lietuvos dirigentų. Jų repertuare tiek lietuvių liaudies dainos, tiek stambios formos kūriniai su orkestrais. Kolektyvo gastrolių maršrutai driekiasi visoje Europoje. Visa Lietuva neseniai galėjo stebėti per televiziją Lietuvai atstovauti išrinktų „Liepaičių“ pasirodymą „Chorų „Eurovizijoje“ Austrijos sostinėje Vienoje.  Šis daugiau kaip šešiasdešimt metų vykstantis Vienos festivalis „Viena dainuoja“ yra vienas prestižiškiausių muzikinių renginių Europoje.

Koncertinėje programoje „Moters portretas“ skambės moterų kompozitorių ir moters tematika XIX–XXI a. laikotarpiu sukurti kūriniai. Muziką papildys poezija ir interaktyvūs video vaizdai. Maloniai kviečiame į Klaipėdos koncertų salę!

                         

Komentarai