MUZIKOS GALERIJOJE džiazo, dailės ir žodžio jungtys

Publikuota: 2017-03-20 Autorius: MB inf.
MUZIKOS GALERIJOJE  džiazo, dailės ir žodžio jungtys

Šį antradienį, kovo 21-ąją 18 val. Muzikos galerija (Gedimino pr. 37) kviečia drauge paminėti Tarptautinę poezijos dieną. Ji pradėta švęsti 2000 metais, kai UNESCO organizacijos iniciatyva pirmą kartą buvo paminėta Paryžiuje. Šia proga aktorė Dalia  JANKAUSKAITĖ  ir žinomas Lietuvos džiazo  muzikantas, saksofonininkas  Vytautas LABUTIS  programoje „Gėlė pasakė vėjui...“ improvizuos poeto Henriko  RADAUSKO poezijos temomis. Šio poeto eilės - tai pastanga išreikšti žodžiais sieloje augančią melodiją, kuri konkretizuojasi visus savo ypatumus išreikšdama vaizde. Vaizdas yra tai, iš ko įspūdis kuria mūsų nuotaiką galingiausiai. Jis, įspūdis, yra H. Radausko - poeto išgyvenimo ir pasaulio pajautimo išraiška. Žodžių ir muzikos improvizacijos „Gėlė pasakė vėjui...“ išryškina, atskleidžia tą ypatingą, „radauskiškąjį“ pasaulio savitumą.

Bet tai dar ne viskas. Kartu šią dieną 17 val. Muzikos galerijoje atidaroma ir sostinės dailininkų Valentino AJAUSKO bei Gražinos MURELYTĖS-AJAUSKIENĖS tapybos darbų paroda „Ritmo tėkmėje“.

Šie dailininkai jau ketvirtą kartą kartu rengia tapybos parodą. Gyvenimas drauge jiems netrukdo kūryboje eiti savo keliu, kuris yra gana skirtingas. Dailėtyrininkė Dalia Karatajienė, aptardama grafiko, tapytojo, meno pedagogo Valentino Ajausko kūrybą, pabrėžia pozityvų, optimistinį, šviesų jos pradą. V.Ajausko kūriniai išsiskiria tuo, kad dailininkas, turėdamas bazinį grafiko išsilavinimą, į tapybą, kuria užsiima daugiau nei du dešimtmečius, neretai perkelia grafikai būdingą erdvę, suteikiančią vaizdams poetiškumo bei lengvumo. Iš grafikos į tapybą taip pat atkeliauja ir pamėgti dailininko motyvai - Vilniaus senamiesčio kampeliai, kiemai, bromos, kasdienybės daiktai, kurie susijungia kompozicijoje realybei nebūdingais saitais, formuodami nerealius, fantastinius vaizdus, prikaustančius žiūrovo žvilgsnį. Savo ruožtu tapybos patirtis atsispindi pastarųjų metų dailininko grafikoje, kuri neretai primena ekspresyvius tapybinius eksperimentus.

Gražinos Ajauskienės tapyboje vaizduojamas pasaulis jaukus, lyriškas, filosofiškas. Paveiksluose erdvė konstruojama architektūros, kalvų ir subtilių spalvinių formų žaismu. Apčiuopiamoje erdvėje  nutapyti personažai įprasmina būseną, emociją, dvasią. Figūros mąsto, žaidžia gamtoje, o paskutiniuose paveiksluose šoka, groja džiazą. Skirtingai nuo ramaus kolorito paveikslų, šiuose netikėtai suskambo raudona spalva, kontrastinga šviesa. Tematika inspiravo perteikti stiprią emocinę nuotaiką.

Šioje parodoje skirtingus Valentino ir Gražinos kūrinius jungia šviesus požiūris į pasaulį, paveikslų muzikalumas, ritmo pojūtis. Valentino darbuose ritmas atsiskleidžia abstrakčiose formose, namų sienose, ženkluose, raidėse, Gražinos paveiksluose – šviesos, šešėlių ir formų atsikartojimuose.  

 

 

Susiję nariai

Rūta  Mikelaitytė-Kašubienė

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė

Pianistė

Komentarai