Muzikos svetainėje nuo šiol skambės Sauliaus Sondeckio fortepijonas

Publikuota: 2020-10-02 Autorius: Ieva KANANAVIČIŪTĖ
Muzikos svetainėje nuo šiol skambės Sauliaus Sondeckio fortepijonas

Rugsėjo 10 d. Lietuvos muzikų sąjungos Muzikos svetainėje įvyko šviesaus atminimo Maestro Sauliaus Sondeckio fortepijono inauguracija. Instrumentas svetainę pasiekė LMS prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės iniciatyva, šiltai bendraujant su dirigento šeima.

Fortepijoniniam trio „Dinastija“ – Veronikai Vitaitei, Aleksandrai Žvirblytei ir Pauliui Anderssonui – teko garbė pirmiesiems išbandyti instrumentą naujoje erdvėje. Renginyje apsilankė ir Maestro sūnus Saulius, jis su publika pasidalijo linksmomis fortepijono istorijomis. Saulius Sondeckis jaunesnysis – vienintelis iš trijų Maestro sūnų, nepasirinkęs muziko kelio, todėl pasakojimą pradėjo gana ironiška gaida: „Neskiriu la diezo nuo si bemolio, tad šiuo fortepijonu tikrai negrojau, geriausiu atveju – tik namuose stovėjusiu pianinu, tačiau džiazo man niekas neleido groti.“

Sondeckių fortepijonu yra skambinę daug garsių muzikų. Saulius prisiminė vieną vakarą, kai eilinio Lietuvos muzikų susibūrimo Sondeckių namuose metu Aldona Dvarionaitė nusprendė paskambinti fortepijonu... antrą valandą nakties. Skambino ji dvi valandas be pertraukos, iki ašarų jaudinosi pati, pravirkdė ir kitus ten buvusius svečius.

Tarp įžymybių, prisilietusių prie šio fortepijono, buvo garsi XX a. Rusijos pianistė, kompozitorė ir pedagogė Tatjana Nikolajeva, violončelininkas Mstislavas Rostropovičius (beje, jis puikiai skambino), pianistas ir dirigentas Justusas Frantzas, pastaraisiais metais – trimito virtuozas Sergejus Nakariakovas, repetavęs su seserimi Marija. Violončelininkas Vytautas Sondeckis tėvų namuose įrašė kelis kūrinius su savo instrumentiniu ansambliu. Visi trys inauguracijos vakare muzikavę atlikėjai taip pat ne kartą yra lankęsi Maestro namuose ir, kaip ir daugelis Sondeckių svečių, skambinę šiuo instrumentu.

„Kartų sugyvenimas yra vienas kertinių Lietuvos muzikų sąjungos tikslų, o prasmingos istorijos jungtys su dabartimi ir ateitimi – viena ryškiausių veiklos idėjų. Sauliaus Sondeckio asmenybė ne vienam buvo atrama ir įkvepiantis pavyzdys einant ne visada lengvu muziko keliu. Tikiu, kad geresnės vietos Maestro fortepijonui nebūtume radę: čia pianistai ne tik turės galimybę koncertuoti puikiu instrumentu, bet ir galės pajusti ypatingą jo skleidžiamą aurą. Taip bus įprasmintas ir įamžintas Sauliaus Sondeckio vardas“, – sakė LMS prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

 

Susiję video galerijos

SAULIAUS SONDECKIO fortepijono INAUGURACIJA

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai