Muzikos svetainės šventės ir šiokiadieniai

Publikuota: 2022-12-19 Autorius: MB inf.
Muzikos svetainės šventės ir šiokiadieniai

2022 metus galime pagrįstai vadinti sėkmingais ir kūrybingais. Po priverstinės ramybės pandemijos mėnesiais, kai Muzikos svetainėje vyko tik repeticijos ir įrašai, šiais metais po truputį įsibėgėjo ir įvairūs renginiai.

Didžiausias šiais metais Muzikos svetainėje vykęs renginys – Lietuvos muzikų sąjungos ataskaitinė rinkimų konferencija. Konferencijoje apsilankė ir susirinkusiuosius pasveikino garbingi svečiai: LMS garbės narys Davidas Geringas, Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais Gabrielė Žaidytė ir Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Jonas Staselis. Išrinkta naujos kadencijos taryba – doc. Šviesė Čepliauskaitė, doc. dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė, prof. Petras Kunca, doc. Inga Maknavičienė, prof. habil. dr. Leonidas Melnikas, prof. Dainius Puišys, doc. Rimvydas Savickas, prof. Aldona Vilkelienė ir prof. Juozas Domarkas; revizijos komisija – prof. Ričardas Sviackevičius, prof. Ramunė Kryžauskienė ir Gabrielė Dambauskaitė. LMS prezidente išrinkta prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Jauki svetainės aplinka labai tinkama meistriškumo pamokoms. Vasarį čia dainavimo pamokas surengė Edmundas Seilius. Šių metų Birštono vasaros menų akademijos renginiai vyko ne tik Birštone, bet ir Vilniuje. Liepą ir lapkritį Muzikos svetainėje operos olimpo link vokalistus vedė Elena Kerl ir Torstenas Kerlas, o rugpjūtį fortepijono meno paslapčių Birštone mokė Alexanderis Paleyˊus ir Šviesė Čepliauskaitė, su jaunaisiais dainininkais muzikavo Rima Daugėlienė ir Roberta Daugėlaitė.

Vasarą Muzikos svetainėje viešėjo pianistai Alexanderis Paleyˊus ir Evgeny Kissinas, Lietuvos meno kūrėjų asociacija surengė susitikimą su Latvijos menininkais, vyko operos „Neringa“ spaudos konferencija ir pristatymo vakarai. Tarptautinės džiazo muzikos dienos proga įspūdingą improvizacijų vakarą surengė pianistas Egidijus Buožis, koncertas-maratonas „Impresijų naktis“ praturtino „Kultūros nakties“ programą, koncertavo styginių kvartetas „317“ (Ieva Paukštytė, Ramunė Grakauskaitė, Monika Mikalajūnaitė ir Domas Jakštas), įvyko X tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio jaunųjų dalyvių koncertas „Festivalio preliudas“, o rudens mėnesiais koncertavo dainuojantis altininkas Povilas Syrrist-Gelgota, dainininkė Charlotte Kilsch ir Milda Orvydaitė (gitara), aktorė Nomeda Bėčiūtė ir kanklininkė Regina Marozienė.

Šiais metais Muzikos svetainėje vyko ir tradiciniai koncertai-susitikimai su Lietuvos muzikos ir meno mokyklų moksleiviais ir pedagogais. Pas mus lankėsi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Karoliniškių, Balio Dvariono dešimtmetės, „Lyros“, Alytaus, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklų bei LMTA ir VDU MA moksleiviai, studentai ir jų pedagogai.

Aktyviai dalyvavome „Kultūros paso“ programoje – įvyko apie 40 renginių 1–12 klasių moksleiviams.

Palaikydami karo Ukrainoje dienomis Vilniuje prieglobstį radusius playback teatro aktorius, Muzikos svetainėje surengėme 11 šio žanro spektaklių.

Šiemet daugiau kaip 50 kartų parodyta medijų opera „Traviata“ pelnė išskirtinę sėkmę: laimėjome Infrastruktūros plėtros projektą – įsigysime scenos įrangą Medijų operos teatrui. Taigi, apibendrindami šių metų rezultatus, galime drąsiai svajoti apie būsimų metų veiklos strategiją: konceptualios teatralizuotos muzikinės programos – repertuariniai koncertai ir nauji Medijų operos spektakliai padės mums sukurti unikalią, patrauklią susitikimams ir jaukiems renginiams Muzikos svetainę.

Susiję nuotraukų galerijos

MUZIKOS SVETAINĖJE

MUZIKOS SVETAINĖJE

2022-12-19

Komentarai