Muzikos tiltas Norvegija - Lietuva

Publikuota: 2019-11-26 Autorius: Ina Valotkienė
Muzikos tiltas Norvegija - Lietuva

Spalio 25 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokiniai su mokytojais išvyko į koncertinę kelionę Norvegijoje. Į šią kelionę mus pakvietė buvusi Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Rasa Paliulienė.

Šiuo metu mokytoja Rasa pedagoginę- koncertinę veiklą tęsia Norvegijoje. Biržietės mokytojos D. Šimbelienė, J. Duderienė, D. Bukienė, R. Butkevičienė, I. Valotkienė karu su Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokytoja D. Razguviene (anksčiau dirbusia Biržų muzikos mokykloje), sutiko prisidėti prie tarptautinio projekto realizavimo ir su gausiu būreliu jaunųjų muzikantų savo mokinių vyko į koncertus Norvegijoje.

Nuostabus jausmas, kai dvi šalys, trys muzikos ir kultūros mokyklos, buvę ir esami meno kolegos, susirenka kartu muzikuoti viename projekte!

Du tarptautiniai draugystės koncertai vyko Spikkestado ir Satre miestuose - rotušėje ir Ev. Reformatų bažnyčioje. Į Satre miestą, esantį Hurum komunoje buvo atvykę Norvegijos ambasados atstovai pasveikinti koncerto dalyvių ir renginio organizatorę Rasą Paliulienę. Koncerte pasirodė įvairaus amžiaus mokiniai, pradedantys savo kelionę į muzikos pasaulį, ir jau žinomi tarptautiniais, respublikiniais konkursų pasirodymais.

Lietuvaičiai mokiniai M. Burbulytė, I. Visockaitė, E. Mikalauskaitė, L. Čeponytė, G. Šernaitė, Ž. Pakalnytė, E. Pažemeckaitė, T. Bukytė, L. Bukytė, K. Morkūnaitė, S. Pleirytė, P. Valotka, A. Flenderytė sužavėjo norvegų klausytojus savo nuoširdumu, profesionalumu, puikiai parinkta programa. Mokinių pasirodymai buvo ypatingai pakylėti, atsakomybę jautė už save, pedagogų įdėtą triūsą ir... juos supančios erdvės grožį. Jautriai, įtaigiai savo programą atliko ir Norvegijos jaunieji muzikantai: smuiku, gitara, fortepijonu, klarnetu buvo atliekama įvairių žanrų muzika.

Kelionė buvo įtempta ir turininga. Mokiniai įgijo gražios, naujos koncertinės patirties. Keliavome greitais traukiniais, žavėjomės nuostabia Noevegijos gamta. Osle aplankėme Nacionalinį operos ir baleto teatrą, G. Vigelendo skulptūrų parką - didžiausią šedevrą, neturintį sau lygių visame pasaulyje.

Renginio organizatorė Rasa, dėkojo mokytojams už nuoširdų darbą, o mokiniams linkėjo nepaliauti muzikuoti. Atsisveikinant su Norvegija buvo išsakyta viltis, kad užsimezgusi daugystė nenutrūks ir tęsis Lietuvoje.

 

Susiję nariai

Ina Valotkiene

Ina Valotkiene

Komentarai