Muzikuojančios šeimos – tradicijos tęsiamos iš kartos į kartą

Publikuota: 2014-01-16 Autorius: MB inf.
Muzikuojančios šeimos – tradicijos tęsiamos iš kartos į kartą

Koncertas ,,Po Čiurlionio žvaigžde. Koncertuoja muzikantų šeimos“ vyks sausio 17 d. 16 val. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (Kosciuškos g. 11). Įėjimas nemokamas.

Jau antrus metus iš eilės Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos skyriaus pedagogai kviečia į koncertą „Po Čiurlionio žvaigžde. Koncertuoja muzikantų šeimos“. Muzikavimas šeimomis mokykloje – įprastas dalykas. Čia iš kartos į kartą perduodami ne tik muzikavimo įgūdžiai, bet ir pedagogo profesija. Šiais metais koncerto programoje – skirtingų šalių kompozitorių kūriniai: nuo Meksikos iki Prancūzijos, nuo Šveicarijos iki Lietuvos.

Trečios kartos pianistė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos koncertinės praktikos vadovė Dalia Vasiliauskaitė-Jucienė pasakoja, kad vaikystėje ištisus vakarus praleisdavo besiklausydama vargonais grojančių tėvų, todėl visai nenuostabu, kad pati pasirinko muzikantės kelią ir tapo pianiste, o dukra pradėjo jau ketvirtą muzikantų kartą. „Neretai su savo šeimos nariais daug laiko praleidžiame buityje ir rutinoje, todėl muzikavimas kartu, savo malonumui, atitraukia nuo kasdienybės ir dovanoja gražų buvimą drauge“, - pasakoja Dalia Vasiliauskaitė-Jucienė. Toks ir šio koncerto tikslas – puoselėti šeimų muzikavimo tradicijas.

Tryse – mama, tėtis ir dukra – koncertuos Žibutė Valkaitytė, Andrzej Pilecki ir dukrelė Alina. ,,Kaip tėvai savo atžalas moko skaityti, taip muzikantų šeimose vaikai nuo pat mažų dienų supažindinami su garsų menu“, –  sako fleitos mokytoja Žibutė Valkaitytė.

Andrzej Pilecki pastebi, kad grojant su artimaisiais, daug paprasčiau susitarti – kartais užtenka ir pusės žodžio. O neretai vien muzikos garsais susikalbėti yra daug paprasčiau. Muzikos pasaulyje yra nemažai nepaaiškinamų dalykų, todėl muzikavimas su šeima vertingas tuo, kad eliminuoja nesusipratimą ir sienas, viskas vyksta daug greičiau ir nuoširdžiau.

,,Muzika sujungia šeimos narius, tai yra bendras interesas, todėl šeimoje visuomet yra apie ką kalbėti. Tiesa, namuose kartu pagroti tenka retai. Atrodo viskas šalia, galėtume kas vakarą susėdę rečitalius rengti, bet čia galioja ta pati taisyklė – ,,batsiuvys be batų“. Iš vienos pusės, koncertuoti su šeimos nariu yra lengva, nes jį geriau jauti ir supranti, tačiau grojant  konkursuose, jaučiasi nemažas psichologinis krūvis, jautriau reaguoji į kiekvieną netikslumą, labiau pastebi, kritikuoji, nes viską per daug gerai žinai. Dėl to tėvams, kurie nėra muzikantai, daug lengviau klausytis savo grojančio vaiko“, – sako M. K. Čiurlionio menų mokyklos koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras.

 

Komentarai