Nauja teatro sėkmės istorija prasideda šiandien!

Publikuota: 2018-09-14 Autorius: Žaneta Skersytė
Nauja teatro sėkmės istorija prasideda šiandien!

Teatrinio meno gerbėjai rugsėjo 14-ąją tapo istorinio Klaipėdos ir šalies įvykio liudininkais: iškilmingai įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms žyminti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos pradžią. Nors oficialūs planai teigia, kad rekonstrukcija truks penkerius metus, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro energingoji vadovė Laima Vilimienė yra įsitikinusi, kad žiūrovus naujame teatre sutiks po trejų metų.

Iškilminga teatro rekonstrukcijos pradžios ceremonija domėjosi ne tik pro šalį skubantys klaipėdiečiai, jos stebėti susirinko teatrinio meno gerbėjai, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai, miesto tarybos nariai, ilgametis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas, dirigentas Stasys Domarkas, teatro kūrėjai, Klaipėdos miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas, meno įstaigų vadovai.

Ceremoniją vedęs legendinis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Šarūnas Juškevičius iškilmingai paskelbė, kad šios istorinės dienos teatras laukė kone 32 metus: tai planuota teatrą rekonstruoti, tai statyti naujoje vietoje...

Garbė ir kartu atsakomybė Klaipėdoje pastatyti naują teatrą teko vos mėnesį Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui vadovaujančiai, tikrai klaipėdietei, Laimai Vilimienei.

„Esame ypatingo istorinio vyksmo liudytojai. Nepriklausomybės 100-metį švenčiančioje Lietuvoje pradedame naują Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro gyvavimo etapą. Paliekame pastatą, tačiau tikimės grįžti po 3 metų. Atsinaujins ne tik teatro sienos, įvyks kūrybinio turinio atsinaujinimas. Nauja teatro sėkmės istorija prasideda šiandien!“,- ryžtingai patikino L.Vilimienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas pasidžiaugė, kad baigėsi nežinomybės ir dvejojimo laikas. „Šiandien istorinė diena: svarbi ne tik miestui, bet ir Lietuvai. Linkiu, kad teatro kūrėjai lengvai išvertų išbandymus bei grįžtų į šį pastatą po trisdešimt šešių mėnesių. Lieku laukti šio momento kartu su miestiečiais bei visa Lietuva“,- sakė meras.

Kultūros ministerijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Šarūnas Šoblinskas teatro bendruomenei ir susirinkusiems perdavė renginyje negalėjusios dalyvauti Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson linkėjimus. Pastatą rekonstruojančios UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius pažadėjo dirbti „ūkiškai bei pastatą perduoti teatralams pažadėtu laiku“.

Kapsulę ateities kartoms iškilmingai įnešė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai, dainavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choristai bei solistai.

Kapsulę į žemę įleido Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė L.Vilimienė, Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, Kultūros ministerijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Šarūnas Šoblinskas ir UAB „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.

Visus nustebino netikėta teatralizuota kolona: įvairiausių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių personažai išvyko link Žvejų rūmų prabangiomis žirgais traukiamomis karietomis, baleto trupės nariai – sėdo ant žirgų, o choristai, orkestro nariai bei administracijos darbuotojai išėjo į naujus namus pėsčiomis smagiai mojuodami nustebusiems, pakeliui sutiktiems klaipėdiečiams.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro siuvykla, kostiumai ir pastatyminės dalies darbuotojai įsikurs Žvejų rūmuose, o administracija ir kūrėjai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto patalpose K.Donelaičio gatvėje.

Nuo šiandien Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pradeda skaičiuoti laiką likusį iki pastato renovacijos pabaigos. Kaip vyksta darbai galima išvysti renovuojamo pastato tvoroje įmontuotame ekrane: keturios kameros įstatytos įvairiausiose pastato vietose nuolat tiesogiai transliuoja kaip vyksta darbai.

Anot vadovės L.Vilimienės, naująjame teatro pastate modernumas derės su istorija. Išliks 33 metrų bokštas, spalvinė gama. Naująjame priestate numatoma įrengti pagrindinę, didžiąją 700 sėdimų vietų žiūrovų salę su natūralia akustika ir šiuolaikinėmis vaizdo, garso bei apšvietimo sistemomis. Bus ir kamerinė 200 vietų salė. Naujasis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras taps labiau matomas, tačiau natūraliai susijungs su miesto visuma. Rangos darbus atlieka UAB „Infes“ jungtinės veiklos sutarties pagrindu kartu su UAB „Hidrostatyba“. Rekonstrukcija kainuos apie 24 mln. Eurų.

Žurnalistų paklausta kaip jaučiasi pradėdama šiuos istorinius projektus, L.Vilimienė pasidžiaugė: „Esu pakylėta. Ne kiekvienam vadovui tenka garbė pastatyti teatrą“.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras nuo šiol tampa keliaujančiu teatru. L.Vilimienė tame nemato nieko blogo. „Keliaujančių teatrų Europoje ir pasaulyje daug. Būsime labiau matomi ir girdimi ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir Baltijos ar Šiaurės šalių regione“,- sakė vadovė.

Andriaus Pelakausko nuotr.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai