Naujas menų sintezės festivalis Šiauliuose

Publikuota: 2020-09-15 Autorius: Mb.info
Naujas menų sintezės festivalis Šiauliuose

Nuo 2020 metų Tarptautinė muzikos diena Šiauliuose bus švenčiama kitaip „Džiaugiamės, jog šiais metais ši šventė išaugo į savaitę laiko truksiantį festivalį, kurio metu šiauliečiai ir miesto svečiai galės ne tik pasiklausyti išskirtinės muzikos garsų, bet ir pamatyti dar niekada Šiauliuose nerodytų išskirtinių projektų ir pasirodymų“, – sako kultūrinės veiklos vadybininkė G. Gulbinaitė

Rugsėjo paskutinį pirmadienį festivalį atidarys elektroninės muzikos ir šešėlių teatro spektaklis „Umbra“. Tai - vienos valandos trukmės spektaklis, kuriame pasitelkus naują, įtaigią formą neriama į žmogaus vidų. Pagrindinė šio performanso mintis - vienatvės jausmas minioje. Spektaklyje taip pat pasirodys Šiauliuose gimę ir užaugę aktoriai: Adelina Skalandytė ir Povilas Šimonis. „Šiauliai prisidėjo prie to, jog mano mylima pradinių klasių mokytoja Nijolė Juškienė paragino mane, dar pradinėse klasėse susirasti teatro studiją ir taip mamos pagalba atradau vaikų ir jaunimo teatro studiją „Kompanija Šauni“, kurioje susipažinau su teatru ir su juo augu iki pat šiol. Studijos vadovai Dalė ir Virginijus Dargiai sukūrė tokią erdvę, kurioje iki pat šiol vaikai ir jaunimas atranda ne tik teatro pasaulį, bet ir pačius save, o tai labai didelis indėlis, kurį žmogui gali suteikti jo gimtasis miestas.“ – patirtimi dalinasi A. Skalandytė.

Festivalyje taip pat bus „žaidžiama“ su gyvai atliekamais garsais ir nebyliu kinu. 1921 metais sukurtą nespalvotą kino filmą „The kid“ su legendiniu komiku Charlie Chaplin įgarsins džiazo virtuozai Dmitrij Golovanov (klavišiniai) ir Arkadij Gotesman (perkusija).

Muzikos ir šokio sintezę šiame festivalyje perteiks muzika, kurią išgirdus savaime norisi šokti - Tango. Skambant tango karaliaus Astor Piazzolla ir garsių kompozitorių Jose Padula, Juan Carlos Cobian, Francisco Canaro, Carlos Gardel, Mariano Mores ir kt. melodijoms bei girdint tikrus pasakojimus apie tolimąją Argentiną iš Eduardo Gimenez lūpų ispanišku akcentu, tiesiog negalima atsispirti pietietiško ritmo paskatinimui šokti! Tango šoks Brigita ir Carlos Rodrigues šeimyninis duetas, o muziką akordeonu atliks Nerijus Bakula.

Tarptautinę muzikos dieną, spalio 1-ąją, pažymėsime tradiciniu tapusiu renginiu - muzikiniu protų mūšiu „Legato“. Tai - trečiasis muzikinis protų mūšis, kuriame kviečiame rungtis Šiaulių miesto ir rajono jaunimo komandas nuo 5 iki 10 asmenų. Komandoms reikia sugalvoti savo pavadinimą, išsirinkti kapitoną ir iki rugsėjo 25 d. registruotis el. Paštu: julija@polifonija.lt

Muzikos savaitės festivalio baigiamasis renginys spalio 3-čią dieną - tautodailininkės Giedrės Balandytės – Kazokienės karpinių parodos „Pro rakto skylutę“ atidarymas ir etnomuzikologės doc. Zitos Kelmickaitės bei lituanisto Juozo Pabrėžos diskusija, kurioje muzikos sintezė atsiskleis per lietuvių liaudies papročius.

Nuotraukų autoriai: Vismantė Ruzgaitė, Marius Aleksa, Lukas Balandis.

Komentarai