Naujoje Domanto Razausko programoje – regio muzikos šėlsmas ir užkalbėjimai

Publikuota: 2019-08-05 Autorius: Agnė Vadlūgaitė - Naraveckė
Naujoje Domanto Razausko programoje – regio muzikos šėlsmas ir užkalbėjimai

Naujos gitaristo, poeto ir kompozitoriaus Domanto Razausko programos premjera Kristupo vasaros festivalyje įvyks rugpjūčio 7 d. Vilniaus mokytojų namų kieme susitiks charizmatiška ir spalvinga atlikėjų kompanija – D. Razauskas su grupe, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, saksofonistas Donatas Petreikis, „Karališkojo Džiaugsmo Arkestras“ bei kviestiniai svečiai: „G&G Sindikatas“, „Baltasis Kiras“, Gintas Gascevičius iš „Bix“, „Dj Bosas“.

Muzikantai intriguoja užsimindami, jog programa „REGIS. TAI. TU“ išskirtinė - kupina užkalbėjimų, laukinių improvizacijų, regio, baladžių, bliuzo ir alternatyvaus hip-hopo kūrinių. Apie ją – pokalbis su D. Razausku.

Domantai, papasakokite plačiau apie savo naują projektą, kurio premjera įvyks Kristupo vasaros festivalyje.

Tai ypatingas, gal net vienas ypatingiausių gyvenimo koncertų. Nemėgstu sakyti „projektas“, nes tai kažkas dirbtinai sukonstruota, surežisuota. Šiuo atveju, viskas gyva, natūralu. Jau labai seniai su Sauliumi Petreikiu ir grupe grojame panašią programą, kurią sudaro regio muzikos šėlsmas bei visokie užkalbėjimai. Kadaise ją net grojome didžiausioje Peterburgo aikštėje, kartu su roko grupe „Mašina Vremeni“ ir trimitininku Arturo Sandovaliu. Vėliau keitėsi sudėtys, grupės, žmonės, programos, vos vienas kitas regis išlįsdavo tarp bliuzo, baladžių. Bet jau kelerius metus man galvoje ir širdyje kažkas kalbėjo, jog reikia atgaivinti, reikia prikelti, reikia.... Juoba, kad naujų kūrinių gimė. Kai Kristupo festivalis pasiūlė daryti koncertą su pučiamaisiais, man klausimų nebeliko. Tai – ženklas!

Regis, dub – ypatingas reiškinys, kaip ir visa rastafari kultūra. Viena vertus – tai saulės, šokių, džiaugsmo ritmai bei garsai. Antra vertus, regis dažnai turi galingą socialinį užtaisą, potekstę, tai savotiškos raudos šokant. Būtent tai!

Kodėl nusprendėte koncertuoti ne tik su grupe, bet ir pakviesti draugus?

Praėjusį rudenį į savo koncertą mane pasikvietė „G&G Sindikato“ vyrai. Mes atlikome porą bendrų kūrinių. Pajutau, kad scenoje atsirado kažkokia chemija, kažkas įvyko. Svarui, Kastetui ir Mamaniai tada po koncerto pasakiau: „Dabar aš jus pakviesiu, kai vyks kažkas tikrai įdomaus“. Atsiradus šiai progai Kristupo vasaros festivalyje, tapo visiškai aišku, kad geresnio laiko nebus. O jei jau bus „G&G Sindikatas“, tai gal verta pakviesti daugiau draugų? Taip atsirado Tautvydas – „Baltasis Kiras“, kurį, manau, esant vienu talentingiausių muzikantų ir dainų kūrėjų. Jis turi kūrinį, kurio pavydžiu ir kurį seniai norėjau pagroti kartu. Kadangi pastaraisiais metais likimas suveda su perkusininku, būgnininku Gintu Gascevičiumi bei jo neįtikėtinais soliniais performansais, sugalvojau pabandyti pakviesti ir Gintą. Visiškai improvizuotai. Tai bus kažkas, ko nesurepetuosi, ko patys dar nežinom – tokie dalykai įdomiausi. O jei jau dub, regis, tai pažįstu žmogų, kuris slaptai žavisi ir groja šią muziką, bet Lietuvoje yra žinomas dėl visai kitokių kūrinių. Pavadinome jį DJ Bosu, nes jei pavadintume tikruoju vardu, žmonės eitų dėl jo, ne dėl mūsų. Manau, atspėti jo vardą nesunku.

Ar kviestiniai svečiai atliks savo kūrybos dainas, ar tai bus bendri jūsų kūriniai?

Su „G&G Sindikatu“ turime du bendrus kūrinius, kurie radosi sujungus mano ir jų dainas. Su „Kiru“ grosime vieną nuostabų, meditatyvų Tautvydo regį. Su Gintu Gascevičiumi improvizuosime užkalbėjimą. O ką darys DJ Bosas? Tai griežta paslaptis!

Ar šiame koncerte skambės tik nauji kūriniai, ar bus galima išgirsti ir jau žinomų?

Ir visiškai nauji, tiesiog tik ką gimę, ir patys seniausi, su kuriais kadaise pradėjome, tokie kaip „Šambala ragga“, „Vėjas per tavo kelius“, „Raganų kraujo“ ir taip toliau. Esmė ta, kad visi kūriniai skambės taip, kaip nėra skambėję. Dėl varinių pučiamųjų kvinteto ir aranžuočių, kurias specialiai šiam koncertui parašė Danijoje gyvenantis Donatas Petreikis. Beje, patys „pūtikai“ ypatingi! Be Sauliaus ir Donato Petreikių, gros vienas geriausių Lietuvos saksofonininkų, „Sheep Got Waxed“ narys Simonas Šipavičius, su BIX ir „GinGas“ grojantis Valdas Surdokas, o taip pat nuostabus improvizatorius Mindaugas Vadoklis. Man pačiam keista, kad jie visi noriai sutiko sudalyvauti tokios muzikos fiestoje, nes kartais jų talentams jaučiuosi per prastas.

D. Razausko ir kitų atlikėjų rengiama muzikinė fiesta „REGIS. TAI. TU“ vyks rugpjūčio 7 d. Vilniaus mokytojų namų kieme. Ateikite švęsti saulės kartu su jais ir pasinerkite į karališko džiaugsmo bangą. Programoje skambės autoriniai D. Razausko ir koncerto svečių kūriniai, improvizacijos.

 

Komentarai