NIKO koncertuos prestižinėje "Tonhalle" salėje Ciuriche

Publikuota: 2024-02-06 Autorius: Irina MARTOS
NIKO koncertuos prestižinėje "Tonhalle" salėje Ciuriche

Neseniai kamerinėje Niujorko "Carnegie Hall" salėje sėkmingai debiutavęs Vilniaus miesto ansamblis NIKO (meno vadovas Gediminas Gelgotas) netrukus pasirodys ir žymiojoje, dar 1895 metais paties Johannes Brahms inauguruotoje, Ciuricho koncertų salėje"Tonhalle" (Šveicarija). Tai - ypatingos reikšmės renginys, kuriame NIKO koncertuos ir drauge su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (meno vadovas Modestas Pitrėnas).

"Tai yra didelės apimties muzikinis įvykis, labai džiaugiamės tuo. Išties, šios ypatingos galimybės ištakos siekia dar 2020 metus, kuomet, nepabūgę tuomet siaučiusios Covid pandemijos bangos, su NIKO muzikantais ryžomės skristi koncertuoti į Odesoje vykusį "Odessa Classics" festivalį. Regis, Odesos publika tai įvertino - užsimezgė graži draugystė su festivaliu, jo klausytojais ir pačiu festivalio vadovu Alexey Botvinov" - pasakojo kompozitorius.

2021-aisiais, NIKO koncertuoti Odesoje buvo pakviesti darkart, šįkart prie ansamblio Gediminas Gelgotas pakvietė prisijungti ir Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. "O vos prasidėjus karui, 2022-aisiais, iniciavau vieną "Odessa Classics" festivalio koncertą surengti Vilniuje. Dabar šis festivalis, dėl karo vis dar negalintis vykti Ukrainoje, vyks ir Ciuriche" - apie artėjančias gastroles pasakojo kompozitorius, ansamblio NIKO meno vadovas ir įkūrėjas Gediminas Gelgotas.

"Tai išties yra įkvepiantis prasmingo tarptautinio bendradarbiavimo su Ukrainos festivaliu "Odessa Classics" ir visuomet kūrybingo ir produktyvaus bendradarbiavimo su Lietuvos nacionaline filharmonija rezultatas. Mes nepaprastai laukiame šio ypatingo vakaro, esame dėkingi visiems, kurie padeda siekiant įgyvendinti šią iniciatyvą. - teigė Gediminas Gelgotas. Koncertas dalinai finansuojamas iš Kultūros ministerijos Nacionalinės programos lėšų"

Pats kompozitorius į šią salę sugrįžta beveik po dešimtmečio - 2015 metais būtent Ciuricho "Tonhalle" salėje vyko Gedimino Gelgoto kūrinio "Mountains. Waters. (Freedom)" pasaulinė premjera. Tuomet koncerte Baltijos simfoniniam orkestrui dirigavo estų maestro Kristjan Järvi. Kompozicija šioje salėje skambės ir balandžio ketvirtąją, atliekama NIKO ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro. Programoje taip pat skambės ir J. Brahms, B. Smetana, A. Vivaldi - M. Richter, V. Silvestrov muzika, o solisto partiją maestro Modesto Pitrėno diriguojamame Johannes Brahms koncerte fortepijonui ir orkestrui Nr. 1, d-moll, atliks pianistas Alexey Botvinov. Apie artėjantį koncertą jau skelbia ir žymioji Šveicarijos koncertų salė.

Ansambliui NIKO tai bus jau aštuoniasdešimt septintosios koncertų gastrolės, ateinančiomis savaitėmis ansamblis koncertuos Latvijos ir Suomijos sostinių koncertų salėse.

10 Jahre ODESSA CLASSICS Lithuanian National Symphony Orchestra / NICO / Botvinov

Susiję nariai

Gediminas Gelgotas

Gediminas Gelgotas

Kompozitorius, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO meno vadovas

Modestas Pitrėnas

Modestas Pitrėnas

Dirigentas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Komentarai