Pagaliau „Traviata“

Publikuota: 2021-11-14 Autorius: MB inf.
Pagaliau „Traviata“

Šią savaitę tarsi kiek stabtelėjęs COVID-19 leidžia neprarasti vilties, kad lapkričio 17–20 dienomis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre numatyti premjeriniai Giuseppe Verdi „Traviatos“ spektakliai įvyks. Naujasis pastatymas, parengtas profesionaliosios lietuvių operos šimtmečio sukakčiai, praėjusių metų gruodį dėl pandemijos taip ir nepasiekė scenos.

Premjera daugeliu prasmių išskirtinė, tad ir lapkričio 12 d. surengta spaudos konferenciją vyko neįprastoje vietoje – LNOBT teatro scenoje, kurioje jau sumontuota įspūdinga žalsvos spalvos galinės rūmų sienos dekoracija. Ji paliudijo, kad „Traviatos“ veiksmas nebus perkeltas, pavyzdžiui, į Paryžiaus viešąjį tualetą ar Sibiro kalėjimą, kas pastaruoju metu pasaulio scenose yra ištikę ne vieną klasikinę operą.

Teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, kalbėdamas apie „Traviatos“ reikšmę Lietuvos kultūrai, kartu pabrėžė, kad šiandien pasaulio žiniasklaidoje mūsų šalis dažniausiai minima operos kontekste. Direktorius sakė tikintis, kad į LNOBT sceną „Traviata“ grįžta antram šimtmečiui, žinoma, ir tradiciniams gruodžio 31-osios vakarams.

Pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas Ričardas Šumila prisipažino, kad prieš penkiolika metų manė niekada nediriguosiąs „Traviatos“ – ji atrodžiusi perdėm paprasta. Dabar suprantąs jos gylį, nes toje muzikoje yra viskas, ko reikia tragiškai meilės istorijai atskleisti. Spektaklį diriguos ir Julius Geniušas.

Operą režisavo italas Fabio Ceresa. Jis yra pastatęs nemažai spektaklių įvairiuose operos teatruose ir festivaliuose, 2016 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose pelnė geriausio jaunojo režisieriaus vardą. Jam talkino itališka komanda – scenografas Tiziano Santi, kostiumų dailininkas Giuseppe Palella ir choreografas Mattia Agatiello. Šviesų dailininkas – Levas Kleinas, choro meno vadovas – Česlovas Radžiūnas.

Violetą premjeriniuose spektakliuose dainuos Joana Gedmintaitė ir Viktorija Miškūnaitė. Alfredo partiją yra parengę Merūnas Vitulskis ir Michaelis Spadaccini (ateityje matysime ir Edgarą Montvidą), Žermono – Vytautas Juozapaitis, Arūnas Malikėnas ir Kostas Smoriginas.

Svečiai ir šeimininkai vieni kitiems negailėjo gražių žodžių, bet, atmetus spaudos konferencijose įprastas mandagybes, panašu, kad statant operą nebuvo kilę interpretacinių konfliktų, dirbta darniai. Malonu buvo girdėti aukščiausius scenografo ir kostiumų dailininko įvertinimus, skirtus LNOBT dekoracijų, siuvimo ir kitų skyrių darbuotojams.

Naujosios „Traviatos“ kūrėjai sakė, kad tai bus svajingas, romantiškas spektaklis, tarsi scenoje atgyjantis spalvingas paveikslas. Teatras tikisi, kad ir žiūrovai ateis pasipuošę...

O MUZIKOS BARAI kviečia ruoštis apsilankymui teatre ir susipažinti su medijų opera TRAVIATA lietuvių kalba MUZIKOS SVETAINĖJE.

Išsamiau apie renginį
http://parduotuve.muzikusajunga.lt/giuseppe-verdi-traviata-seansas

 

Komentarai