Palangon sugrįžta „Padėkos kauke“ įvertinta „Eglė žalčių karalienė“

Publikuota: 2020-08-06 Autorius: Žaneta Skersytė
Palangon sugrįžta „Padėkos kauke“ įvertinta „Eglė žalčių karalienė“

Rugpjūčio 9 d. 18 val. į Palangą sugrįžta geriausia 2019 m. uostamiesčio teatrų premjera pripažintas choreografo Martyno Rimeikio šokio spektaklis „Eglė žalčių karalienė“.

Šį pastatymą pastebėjo ir „Auksinių scenos kryžių“ komisija: M. Rimeikis šiųmetiniuose, dėl pandemijos vis dar neįteiktuose pagrindiniuose šalies teatro apdovanojimuose nominuotas kaip geriausias metų choreografas, o pagrindinio vaidmens atlikėja Julija Stankevičiūtė - už du 2019 m. sukurtus vaidmenis, tarp jų ir Eglę Eduardo Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“.

Eglės vaidmeniui į Palangą atvyksta J. Stankevičiūtė, o Žilvino vaidmenį, kaip ir prieš metus rodytoje „Eglės žalčių karalienės“ premjeroje, atliks klaipėdietis šokėjas Mantas Černeckas. Tačiau bus ir įdomių debiutų: Daria Verovka pirmą kartą pasirodys kaip Eglės duktė Drebulė, o Illia Temchenko – kaip sūnus Ąžuolas. Kitus vaidmenis atliks Eiva Dobilaitė, Ema Marija Maslauskaitė (Eglės seserys), Kristina Gudelytė (Motina) ir Darius Berulis (Tėvas).

Kordebalete kartu su senbuviais šoks ir naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai. Palangos žiūrovai išvys sutrumpintą „Eglės žalčių karalienės“ versiją, kurioje bus šokama pagal muzikos fonogramą.

Balerina J. Stankevičiūtė sukūrė pagrindinius vaidmenis sostinės teatro spektakliuose „Dienos, minutės“, „Spragtukas“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Čipolinas“ ir kt. Šokėja stažavosi Hagos karališkojoje konservatorijoje ir Strasbūro teatro trupėje „Ballet du Rhin“, tobulinosi meistriškumo kursuose ir vasaros stovyklose Vokietijoje, Lenkijoje, Italijoje, Čekijoje. Pelnė apdovanojimus tarptautiniuose baleto šokėjų konkursuose Latvijoje, Prancūzijoje ir Azerbaidžane. Pernai J. Stankevičiūtė buvo pripažinta LNOBT Baleto viltimi, o šiemet gavo LNOBT Metų baleto solistės apdovanojimą.

M. Rimeikio sukurtą šokio spektaklį stebinčiam lietuvių žiūrovui nereikia skaityti libreto: pasaką apie Eglę ir Žilviną visi prisimename iš vaikystės. „Pasakos Žilvinas – užburtas jaunikaitis, žmogumi galintis atvirsti tik savame pasaulyje, šalia mylimos moters. Jo kitoniškumas nulemtas prakeikimo. O Eglė... Taip, savo kaime ji tokia vienintelė. Kaip tik todėl ją pasirenka Žilvinas, ir mes galime džiaugtis nemirtingos meilės legenda“, – teigia dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatas M. Rimeikis, nesistengęs mitologiniam siužetui primesti nūdienos socialinių kontekstų.

Kartu su juo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre „Eglės žalčių karalienės“ pastatymą pagal Palangoje daug laiko praleidusio kompozitoriaus Eduardo Balsio muziką kūrė muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas Levas Kleinas.

 

Komentarai