PIRMOJOJE BALETO STOVYKLOJE KLAIPĖDOJE – GARSIOS BALERINOS PAMOKOS

Publikuota: 2023-08-15 Autorius: Nika Aukštaitytė
PIRMOJOJE BALETO STOVYKLOJE KLAIPĖDOJE – GARSIOS BALERINOS PAMOKOS

 

 Alinos Velykienės įkurta Klaipėdos baleto mokykla jau pateikė pirmąjį staigmeną jauniesiems šokio mylėtojams. Pirmą kartą Klaipėdoje buvo surengta baleto stovykla. Visą savaitę 35 dalyviai dviejose skirtingo amžiaus grupėse nuo penkių iki penkiolikos metų ne tik pažino šokio paslaptis, bet ir turtino savo vasarą kitomis kultūrinėmis patirtimis. Alina Velykienė įsitikinusi, kad norint išugdyti artistą, būtina plėsti jo akiratį, lavinti kultūriškai nuo pat profesinio kelio pradžios.

Vaikus lavino trylika kviestinių savo profesijos meistrų ir šeši mokyklos mokytojai. Stovyklos dalyviai kasdieną mokėsi klasikinio baleto, šiuolaikinio šokio, vaidybos, buvo rengiami gimnastikos užsiėmimai, išbandyta vaikų joga, vaidyba, makiažo menas, ritmikos pamokos, flamenko šokis, maudynė gongų skambesy. Alina Velykienė itin džiaugėsi Klaipėdos baleto mokyklos profesionalų komanda: mokytojomis Aleksandra Karečkiene, Aneta Augutyte, Indre Petrulyte, Kamile Pilibaityte ir Airise Gudonyte. Stovykloje netrūko ir savanorių, mokyklos patalpų apipavidalinimą padėjo organizuoti padėjo socialinė pedagogė Loreta Danupienė.

– Stovykla tapo puikia galimybe išbandyti save būsimiems baleto mokyklos moksleiviams, – sako Alina Velykienė. – Per savaitę ir vaikai, ir jų tėvai spėjo pasitikrinti ir pajausti, ar ši mokykla yra tai, kas reikalinga ir tinka jiems.

Stovyklos traukos centru tapo žinoma Lietuvos baleto artistė Neli Beliakaitė, kuri šoko ne tik Lietuvos operos ir baleto teatre, bet ir stažavo Monte Carlo (Monakas) karališkojoje princesės G. Kelly baleto akademijoje, kūrė vaidmenis Jungtinėse Amerikos Valstijose – Vašingtono, Sacramento, Los Andželo ir kitose baleto trupėse. Žinoma balerina ir pedagogė kiekviena dieną savo patirtimi dalijosi ir su stovyklos dalyviais, ir su Klaipėdos baleto mokyklos mokytojomis. Jos meistriškumas, technika, klasikinio baleto pamokos abejingų nepaliko. Neli Beliakaitė ir toliau bendradarbiaus su Klaipėdos baleto mokykla: jau numatyti seminarai be mokymai.

Stovyklos metu užsimezgė mokyklos partnerystė su Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteka ir Prano Domšaičio galerija, vyko edukacijos ir meno pažinimas, vaikai pamatė kultinį VR filmą M. K. Čiurlionio kūrybos motyvais ,,Angelų takais.

 

 

 

Susiję nariai

Neli Beliakaitė

Neli Beliakaitė

Šokis, baletas, choreografija

Komentarai