Po pasirodymų Londone ir Kanuose, Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras grįžta pirmajam šių metų koncertui Vilniuje

Publikuota: 2017-05-11 Autorius: MB inf.
Po pasirodymų Londone ir Kanuose, Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras grįžta pirmajam šių metų koncertui Vilniuje

Dažniau užsienyje nei Lietuvoje koncertuojantis Naujų idėjų kamerinis orkestras skaičiuoja jau vienuoliktąjį sezoną, kurį pradėjo itin intensyviai. Dar vasarį jie debiutavo prestižinėje Londono „St. Martin-in-the-fields“ koncertų salėje, Londone, bei didžiausioje klasikinės muzikos radijo stotyje „Classic FM“, o kovo mėnesį apie talentinguosius atlikėjus iš kultūros korespondento Alexander Kan lūpų išgirdo ir „BBC World Service“ radijo klausytojai.

Moderniai klasikinę muziką styginiais instrumentais atliekantys inovatyvieji NIKO vos prieš savaitę grįžo ir Prancūzijos Rivieros kurorto – Kanų. Aplodismentų jie šįkart sulaukė viename prašmatniausių šios pakrantės viešbučių „Martinez“, su kuriuo juos sieja ne vienerių metų draugystė.

Tokie pasirodymai NIKO – ne naujiena. Aplodismentais jie sutinkami visur – nuo prestižinių koncertų salių, šiuolaikinio meno centrų ir bažnyčių įvairiose Europos ar Amerikos šalyse, iki prabangių automobilių pristatymų ar madų šou. Regis tai ir yra vienas pagrindinių profesionalaus kolektyvo bruožų – savo repertuarą NIKO pristato pačiai įvairiausiai publikai, įvairiausiose vietose ir niekur nepalieka abejingų.

„Su talentingais NIKO muzikantais ir likusia komandos dalimi dirbame daugiau nei dešimtmetį ir kasdien  labai nuoširdžiai atiduodame muzikai savo geriausią energiją. Išties gyvename dinamišką ir įspūdžių pilną gyvenimą ir esame laimingi, kad tai, ką ir kaip grojame, sužavi tiek daug skirtingų klausytojų”, – pasakoja Naujų idėjų kamerinio orkestro įkūrėjas, kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas.

Anot G. Gelgoto, NIKO ansambliui muzikos koncepcijos ar estetikos atskleidimas, šviečiamoji muzikos reikšmė yra labai svarbios, bet nepakankamos priežastys žengiant į sceną.

„Mums svarbu, kad muzika paliestų ir suvienytų žmones. Gera jausti, kai šimtai į koncertą susirinkusių nepažįstamųjų „susijungia” į vieną bendrą ratą ir aktyviu bei sąmoningu savo buvimu kuria tokią erdvę. Manau, kad dauguma mūsų visgi ieškome, kur ir kaip patirti tą bendrumo ir vienybės jausmą. Ypač dabar, kai gatvėse praeivių akys nuolat įsmegtos į telefonus, vyrauja susvetimėjimas. Muzika gali suvienyti, užpildyti ir pakylėti. Ir kai tai įvyksta, jaučiamės labai laimingi”, – mintimis dalinasi orkestro įkūrėjas.

https://www.youtube.com/watch?v=GyHZj9cQ_0k

Gegužės 17 d. Valdovų rūmuose, Renesaninėje menėje, Vilniuje, susirinkę svečiai ne tik galės išgirsti išradinguosius NIKO, bet taip pat susipažins su šiemetine „Midsummer Vilnius“ festivalio programa, sužinos apie naujausius liepos 17-28 d. vykstančio festivalio pasirodymus. Pristatymo renginyje pasirodysiantys NIKO taip pat koncertuos ir pačiame festivalyje, liepos 18 d.

Bilietus į festivalio renginius jau galima įsigyti „Bilietai.lt“ kasose arba internetu www.bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ „Facebook“ paskyroje. 

Komentarai