PRASIDEDA FESTIVALIS „UŽ MUZIKĄ IR VAIKSYTĘ“

Publikuota: 2024-05-16 Autorius: Sigita AUSTINSKAITĖ
PRASIDEDA FESTIVALIS „UŽ MUZIKĄ IR VAIKSYTĘ“

Gegužės 17 d. 18 val. Panevėžio muzikinis teatras kviečia į festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ atidarymo koncertą „Pavasario balsai“. Simboliškai ir neatsitiktinai festivalis startuoja trečiąjį gegužės penktadienį, kurį nuo šių metų minima Vaiko diena. Chorinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos koncertų svarbiausi dalyviai ir klausytojai – vaikai ir jaunimas iš Panevėžio ir viso Aukštaitijos regiono.

Šį penktadienį festivalio pradžios koncertui skirtoje programoje skambės gražiausi Panevėžio muzikinio teatro orkestro atliekami klasikinės muzikos opusai, kuriuos vienija pavasario ir jaunystės tema. Koncerte klausytojai bus supažindinami su muzikos instrumentais, žinomiausiais kūriniais iš klasikinės muzikos repertuaro, jų sukūrimo istorijomis bei įdomiausiais faktais iš kompozitorių gyvenimo.

Kaip teigia programos sumanytojas dirigentas E. Pehk, šis koncertas – puiki galimybė iš arčiau pažinti vieną įspūdingiausių „instrumentų“ – orkestrą, o taip pat ir solo pasirodysiančius ar reikšmingas solo partijas kūriniuose atliksiančius instrumentus – violončelę, smuiką, klarnetą, fagotą bei kitus.

Koncerte kartu su Panevėžio muzikinio teatro orkestru pasirodys orkestro solistai Lukas Grinkas (fagotas), Agnė Ivanauskaitė (obojus), Ekaterina Rodionova (smuikas), Julius Kletas Jonušas (violončelė). Koncertą ves Sigita Rutkauskaitė.

Antrus metus vykstantis festivalis „Už muziką ir vaikystę“ kviečia jaunuosius klausytojus ir jų artimuosius į stebuklingą ir užburiantį klasikinės muzikos pasaulį, kuriame septyniuose festivalio koncertuose jų lauks kartu su scenos profesionalais programas rengiantys bendraamžiai iš viso Aukštaitijos regiono menų ir muzikos mokyklų.

Festivalį iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė. Festivalio partneriai: Panevėžio muzikos mokykla, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra. Festivalio informaciniai partneriai: RYO, Sekundė, Panevėžio balsas, Panevėžio kraštas, Sirena.lt, JP.lt, Darbas, Panevėžys now, Aina.lt, paninfo.lt, Regionų naujienos, GN TV, Pulsas.

Komentarai