Puccini BOHEMOS premjera Kaune gyva ir jaudinanti
Kauno valstybiniame muzikiniame teatre įvyko G. Puccini operos BOHEMA premjera.
Giacomo Puccini ( 1858-12-22 - 1924-11-29) 100-ųjų mirties metinių išvakarėse teko pabūti Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir išvysti 1896 m. sukurtą didžio italo operą „Bohema“, kurios premjera įvyko Turino Karališkajame teatre (Teatro Regio), diriguojant jaunam, dar tik pradedančiam įspūdingą dirigento karjerą Arturo Toscanini.
„Į Bohemą sudėjau visą savo sielą, labai ją pamilau, pamilau operos personažus labiau nei galiu apsakyti“ – po premjeros rašė 38 metų kompozitorius, pats garsėjęs bohemiškais pomėgiais ne ką mažesniais už savo personažų.
Kūrinys netrukus triumfavo pasaulio operos teatruose ir tiek išpopuliarėjo, kad tėvai savo dukras pagrindinės veikėjos garbei pavadindavo Mimi vardu.
Matytame spektaklyje Mimi vaidmenį kūrė pripažinta solistė Raminta Vaicekauskaitė, kuri nuo pirmos iki paskutinės vokalinės partijos natos puikiai įkūnijo trapios moters paveikslą savo švariu, lygiu visuose registruose balsu, nepriekaištinga ilgos frazės pajauta ir nesumeluota vaidybine raiška pakerėjo tiek publiką, tiek veristinės operos žinovus. Šiame vaidmenyje Raminta pasiekė tas aukštumas, kurias anksčiau buvo pasiekusi atlikdama Liučijos partiją Donizetti operoje „Liučija di Lamermur“.
Vien tik pagiriamaisiais žodžiais galėčiau vertinti ir Rudolfo vaidmens atlikėją Egidijų Bavikiną. Solistas yra nesyk išpažinęs, kad Puccini muzika jam labai artima, tad natūralu, poeto Rudolfo partija buvo padainuota su didele aistra ir meile, neslepiamu tragiškumo atspalviu ir su tokia romantiška kibirkštimi bei įtaiga, kurių galėtų pavydėti net garsiausi pasaulio tenorai. Bravo!!! Kilnu, tauru, jausminga, gilu!!!
Pagirtini ir kitų vyriškų vaidmenų atlikėjai: Andrius Apšega (Marčelo,) Raimundas Baranauskas, Joris Rubinovas.
Darniai chormeisterės Rasos Vaitkevičiūtės sustyguotas choras, kurį papildė žavūs inkliuzai – jaunieji dainininkai iš berniukų dainavimo mokyklos „Varpelis“.
Orkestrui matytame spektaklyje skoningai, plastiškai, su didele atida solistams dirigavo maestro Julius Geniušas, išjausdamas Puccini muziką ne mažiau negu dainininkai.
Pripažinta režisierė ir choreografė Anželika Cholina pavertė operą gyvu spektakliu, operai sukūrė tokią sceninę raišką, kuri nedisonavo su Puccini muzika, o atvirkščiai, jautriai jai akompanavo, skleisdama skonį, saiką, įsiklausymą ir išgirdimą.
Nuotraukos - M. Aleksos.