Rekonstruojant Čiurlionį

Publikuota: 2024-05-14 Autorius: Mb.info
Rekonstruojant Čiurlionį

Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“, kartu su choru „Momentum“ ir pianistu bei M. K. Čiurlionio vaikaičiu Roku Zubovu, gegužės 17 d. Druskininkuose, o gegužės 24 d. Kaune pristatys autentišką koncertą „Rekonstruojant Čiurlionį. Pirmasis Lietuvos Dailės draugijos koncertas“, skirtą skirtas 150-osioms M. K. Čiurlionio metinėms paminėti.

1908 m. Vilniuje įvykęs Pirmasis Lietuvos Dailininkų Draugijos koncertas, vadovaujamas M. K. Čiurlionio, buvo išskirtinis tiek istorine, tiek menine prasme. Jame nuskambėjo kantatos „De profundis“ premjera, taip pat harmonizuotos lietuviškos dainos, dalyvavo garsūs to meto atlikėjai, vyko šokiai bei loterija. Praėjus lygiai 115 metų Vaidilos teatre (toje pačioje salėje, kurioje ir buvo įvykęs istorinis koncertas), jis nuskambėjo ir antrą kartą. Šįkart jį atliko Vilniaus chorų duetas – Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ ir choras „Momentum“. Artėjant 150-osioms Lietuvos muzikos ir dailės genijaus metinėms ši istorinė rekonstrukcija iškeliauja ir į kitas M.K. Čiurlionio gyvenimą menančias vietas – Druskininkus, Kauną, o rudenį ir Plungę.

„Tai ypatingas momentas, kai muzika ir istorija susijungia viename taške. Šis koncertas – tai ne tik muzikinis renginys, bet ir meninė kelionė į praeities paslaptis, įkvėpta M. K. Čiurlionio kūrybos bei jo amžinojo palikimo. M. K. Čiurlionio kūryba ne tik praturtino mūsų kultūrinį paveldą, bet ir kelia iššūkį suprasti tą laikotarpį bei autoriaus idėjas. Šis koncertas – ne tik atgarsis iš praeities, bet ir kvietimas į pačių giliausių meninių refleksijų tyrinėjimus“, – sako chorų meno vadovas ir dirigentas dr. Imantas Jonas Šimkus.

Specialiai šiems koncertams muzikologo Charrio Efthimiou buvo rekonstruota M. K. Čiurlionio kantata „De profundis“, kuri leis patirti šio lietuvių kūrėjo darbų išskirtinumą.

Autentišką dvasią koncertuose padės atskleisti ir projekto partneriai bei erdvės. Jį rengiant bendradarbiauja M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Druskininkų miesto muziejus, Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, Vytauto Didžiojo universitetas, Žemaičių dailės muziejus. Koncertai yra iš dalies finansuojami Lietuvos kultūros tarybos, jie taip pat yra ir didesnės Čiurlionio kelio programos dalis.

Visi koncertai yra nemokami ir atviri visiems. Gegužės 17 d. koncertas įvyks Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje (Vilniaus al. 1, Druskininkai), tuo tarpu gegužės 24 d. koncertas – Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Į koncertą Kaune, dėl mažos salės talpos, yra privaloma registracija, kurią rasite šioje nurodoje: https://forms.gle/kbihEuJF62SRr3Gk9

Renginys yra nemokamas, tačiau galite prisidėti prie choro veiklos vienkartine auka: https://contribee.com/adoramus?onetime=1

Kontaktai pasiteiravimui: Adelė Vaiginytė 861947782

Susiję nariai

Imantas Šimkus

Imantas Šimkus

Dirigentas

Komentarai