Režisierius Árpádas Schillingas renka pirmąjį studentų kursą Klaipėdoje

Publikuota: 2023-04-26 Autorius: Beata Baublinskienė
Režisierius Árpádas Schillingas renka pirmąjį studentų kursą Klaipėdoje

Garsus Europos teatro kūrėjas, tarptautiniu mastu pripažintas vengrų režisierius Árpádas Schillingas šį birželį renka studentų kursą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakultete. „Tai pirmas kartas Lietuvos ir LMTA istorijoje, kai režisierių kursui vadovaus svečias iš užsienio, europinio lygio teatro kūrėjas“, – sako LMTA Klaipėdos fakulteto profesorius, aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis. Á. Schillingas vadovaus teatro ir renginių režisūros kursui, prie studijų vykdymo prisidės Klaipėdos jaunimo teatras.

„Akademijai didelė garbė ir džiaugsmas, kad Á. Schillingas, talentingas režisierius, išmintingas ir pagarbus mokytojas, atsakingas ir pilietiškai aktyvus menininkas, sutiko rinkti kursą Klaipėdoje. Esu tikra, kad būsimi jo ir jo komandos studentai gaus ne tik vertingas režisūrinės meistrystės pamokas, bet ir įgis tvirtą vertybinį pamatą, išsiugdys empatišką ir sykiu kritišką požiūrį į pasaulį“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prorektorė, doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.

Árpádo Shillingo darbai gerai pažįstami Lietuvos teatro žiūrovams. Prestižiniu „Europos naujosios teatro realybės“ prizu apdovanoto režisieriaus pastatymai sulaukia publikos susidomėjimo ir tampa įvykiu teatro bendruomenėje. Á. Schillingas Lietuvoje sukūrė spektaklius „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Įstrigę“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Autonomija“, „Barbarai“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Su Á. Schillingu glaudžiai bendradarbiavo ir pagrindinius vaidmenis jo pastatymuose kūrė aktorius, Klaipėdos jaunimo teatro įkūrėjas ir meno vadovas, LMTA profesorius Valentinas Masalskis. Jis šiemet Klaipėdos fakultete renka naują vaidybos kursą ir neabejoja sėkmingu jaunųjų aktorių ir Á. Schillingo režisierių kurso bendradarbiavimu.

„Árpádas labai užimtas žmogus, laiko ir finansų šiam bendradarbiavimui ieškojome sunkiai ir ilgai. Tačiau tai pirmas kartas Lietuvoje ir LMTA istorijoje, kai režisierių kursui vadovaus svečias iš užsienio, europinio lygio teatro kūrėjas. Džiaugiuosi, kad prie jaunosios kartos teatro režisierių ugdymo finansiškai gali prisidėti ir Klaipėdos jaunimo teatras“, – sako V. Masalskis.

Pats Á. Schillingas taip pat džiaugiasi naujos veiklos galimybėmis: „Turiu beveik 30 metų darbo patirties, per šį laiką rašiau pjeses, režisavau teatro, operos ir cirko pastatymus, dirbau su profesionalais ir mėgėjais, pats daugiau nei 10 metų vadovavau „Krétakör“ teatrui. Tačiau savo studentų klasės neturėjau. Už šią galimybę dėkoju aktoriui ir režisieriui Valentinui Masalskiui.“ Á. Schillingui dirbti su lietuvių studentais padės Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Paulius Pinigis.

LMTA Klaipėdos fakultetas vienintelis Lietuvoje ir Europoje įgyvendina teatro ir renginių režisūros studijas, kurių metu parengiami teatro meno specialistai, gebantys režisuoti ne tik spektaklius, bet ir įvairius renginius. Pabaigus studijas įgyjamas menų bakalauro laipsnis. Stojamieji egzaminai į Á. Schillingo vadovaujamą teatro ir renginių režisūros kursą vyks birželio 29–30 d. ir liepos 1 d. LMTA Klaipėdos fakultete. Daugiau informacija skelbiama interneto svetainėje www.lmta.lt.

 

Komentarai