Rūta Prusevičienė apdovanota II laipsnio Italijos žvaigždės ordinu

Publikuota: 2014-04-08 Autorius: MB inf.
Rūta Prusevičienė apdovanota II laipsnio Italijos žvaigždės ordinu

2014 m. balandžio 6 d. Italijos ambasadoriaus rezidencijoje Vilniuje, dalyvaujant Italijos Respublikos Senato pirmininkui Pietro Grasso ir Atstovų Rūmų pirmininkei Laurai Boldrini, ponia Rūta Prusevičienė, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė, buvo apdovanota 2-ojo laipsnio Italijos žvaigždės ordinu.

Šį aukštą apdovanojimą Italijos užsienio reikalų ministro siūlymu Italijos Respublikos prezidentas Giorgio Napolitano suteikė už puikią ir prestižinę veiklą, puoselėjant italų kultūrą ir muziką Lietuvoje bei už geriausių lietuvių muzikos atlikėjų Italijoje sklaidą. Savo talentu ir atsidavimu ponia Prusevičienė sustiprino jau labai tvirtus kultūros ir draugystės ryšius, kurie sieja abi šalis.

Iki šiandien yra tik 146 asmenys pasaulyje, kurie gali didžiuotis II-ojo laipsnio Italijos žvaigždės ordinu už Italijos kalbos ir kultūros puoselėjimą, už savanorystės, humanitarinės pagalbos ir filantropinę veiklą, už mokslinius ir technologinius tyrinėjimus, už pramoninę ir italų enogastronominę veiklą pasaulyje.

Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio ceremonijos metu pabrėžė meilę ir atsidavimą, su kuriais ponia Prusevičienė pristatė geriausius italų kultūros ir meno atlikėjus Lietuvoje, pradedant Riccardo Muti, Marcello Rota ir baigiant Milano teatro „La Scala“ simfoniniu orkestru, bei geriausių lietuvių muzikos kolektyvų – Nacionalinio simfoninio orkestro ir Lietuvos kamerinio orkestro – pasirodymus Italijoje. 

 

Komentarai