SALVE MUSICA prasideda

Publikuota: 2022-12-03 Autorius:
SALVE MUSICA prasideda

Paskutinį kalendorinių metų mėnesį Klaipėdos koncertų salė (KKS) pristato šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“. Klausytojai turės galimybę pasimėgauti klasikos kūriniais, perteikiančiais prasmingą Kalėdų laukimo jausmą ir kuriančiais šventinę pakilią nuotaiką. Nors iki didžiausių metų švenčių liko kone mėnuo, tačiau bilietai į kai kuriuos festivalio renginius jau išparduoti. Klausytojai raginami suskubti įsigyti paskutinius bilietus iš anksto į artėjančius koncertus ne tik sau, bet ir pasirūpinti dovanomis artimiesiems. KKS kviečia susipažinti su šventine programa ir išsirinkti mėgiamusus renginiuskoncertus.

Paskutinį kalendorinių metų mėnesį Klaipėdos koncertų salė pristato šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“. Klausytojai turės galimybę pasimėgauti klasikos kūriniais, perteikiančiais prasmingą Kalėdų laukimo jausmą ir kuriančiais šventinę nuotaiką. Šiemet festivalyje pasirodys Lietuvos orkestrai su gerai žinomais fortepijono, smuiko, saksofono virtuozais. Vokalinės muzikos mylėtojai išgirs chorinės bei kitos vokalinės muzikos programų. Šeimoms skirto šokio-spektaklio siužetas įtrauks ir mažus, ir didelius klausytojus. Taip pat publika yra laukiama ir nemokamuose koncertuose viešose miesto erdvėse.

Festivalį atvers programa „Didžioji fuga“ gruodžio 2-ąją. Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, pasirodys kartu su solistu ir dirigentu Andreas Staier (klavesinas, fortepijonas, Vokietija). Pasak M. Bačkaus, „Andreas Staier Europoje turi reputaciją kaip vienas iškiliausių klavesino ir fortepijono meistrų, atliekančių XVII-XIX amžių laikotarpio muziką. Būtent šio laikotarpio muziką studijuosime, repetuosime ir interpretuosime kartu su Andreas Staieriu šiame koncerte“. Renginys prasidės J. S. Bacho 5-uoju Kontrapunktu iš unikalaus polifoninio ciklo „Fugos menas“, o programą užbaigs L. van Beethoveno „Didžioji fuga“, kuri laikoma vienu didžiausių kompozitoriaus laimėjimų kamerinės muzikos srityje.

Gruodžio 6-osios vakarą KKS kviečia klaipėdiečiai dalyvausti ekskursijoje į galingu miesto balsu vadinamąo kariliono bokštą. Bilietai į šią ekskursiją buvo išgraibstyti greičiau nei per savaitę. Daugiau informacijos apie artėjančius edukacinius projektus planuojama pranešti dar gruodžio mėnesį. Jos metu dalyviams bus atskleistos istorijos, kurios gaubia kariliono instrumentą, kaip jis atsirado Klaipėdoje ir kodėl vadinamas miesto savitumo simboliu. Teigiama, kad varpais atliekama muzika girdima nutolus net kelis kilometrus, tačiau kurioje miesto vietoje melodijos skleidžiasi gražiausiai ir kur jaukiausia jų klausytis, KKS edukatorė Dovilė Kirdaitė atskleis ekskursijos metu.

Gruodžio 7-ąją į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatytą šokio spektaklį „Mergaitės Marijos istorija“, sukurtą pagal E. T. A. Hoffmanno pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“, kviečiami mažiejijaunieji klausytojai. Stebėdami ir klausydami šios muzikinės šokio pasakos publika iš arčiau susipažins ir su baleto menu, ir su pučiamaisiais instrumentais, kurie šioje nuotykių kupinoje istorijoje taip pat tampa pasakos herojais. Siužetas pasakos, kaip vieną žiemos naktį kartu su Spragtuku ir Marijos dėde Droselmajeriu Marija leidžiasi į nuostabią kelionę paskui savo svajonę… Patyrusi daug nuotykių, ji laimingai grįžta namo. Bet kas pasakys, ar tai buvo sapnas, ar tikrovė?

Gruodžio 8-ąją Koncertinėje programoje „Vestsaido istorija“ kartu su koncertuos Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru koncertuos daugiau nei 10 nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, pianistė, Onutė Gražinytė. Ji skambins Aleksandro Skriabino Koncertą fortepijonui ir orkestrui. Orkestro atlikime suskambės nuotaikingi „Simfoniniai šokiai“ iš legendinio Leonardo Bernsteino miuziklo „Vestsaido istorija“. Pasaulinio lygio, pagal Viljamo Šekspyro tragediją „Romeo ir Džuljeta“ pastatytas 1961-ųjų metų kino miuziklas, „Vestsaido istorija“, pelnė net dešimt „Oskaro“ statulėlių. Jis iki šiol yra laikomas labiausiai apdovanotu miuziklu Holivudo istorijoje. KKS jis suskambės gruodžio 8-osios vakarą.

Artėjant visame pasaulyje populiariai šv. Liucijos dienai, gruodžio 14-ąją pirmą kartą KKS kviečia klaipėdiečius KKS vyks duį šiai progai paminėti skirtą koncertąai, skirti šiai šventei pažymėti. Nuo šv. Liucijos dienos pradedama švęsti saulės sugrįžimo šventę – Sugrįžtuves, užtrunkančias iki pat šv. Kalėdų. Pietų Italijoje, Sirakūzuose, gyvenusios mergelės kankinės Liucijos, kuri buvo deginama ugnimi, garbei ilgus advento vakarus nušviečia tūkstančiai žvakių, tradiciškai uždegamų gruodžio 13-ąją, šv. Liucijos dieną. Giesmėmis ir dainomis šią šventę koncerte paminės Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio ir diriguojamas Dovilės Kirdaitės. Renginyje taip pat dalyvaus bei Klaipėdos Vydūno gimnazijos merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Jonės Girdzijauskaitės.

Gruodžio 16 d. koncertinę programą „Rojaus paukščiai“ pristatys du ryškūs vilniečių kolektyvai – šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas dirigento Modesto Barkausko bei choras „Jauna muzika“, vadovaujamas meno vadovo Vaclovo Augustino. Daugelis muzikų pažymi, kad iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. „Jauna muzika“ – aktyvus muzikinis kolektyvas, kurio misija yra profesionaliai atlikti ir pasiūlyti klausytojui įvairiapusį ir vertingą choro muzikos lobyną bei reprezentuoti lietuvių kompozitorių kūrybą. Koncerto, pavadinto pagal Algirdo Martinaičio kūrinį, kulminacija taps įspūdingas kompozitoriaus ir choro dirigento Donato Zakaro „Magnificat“.

Jau keletą metųTradicija tapo adventiniuo susikaupimo laikotarpiu Klaipėdos brass kvintetuias, vadovaujamams Sigito Petrulio, rengia pakviesti klaipėdiečius į koncertą šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Koncerte Programoje „Skambanti šviesa“ kartu su kolektyvu pasirodys VVokalinis kvartetas: Rasa Ulteravičiūtė, Beata Ignatavičiūtė (sopranai), Tadas Jakas (tenoras), Valdas Kazlauskas (bosas). Skambėsiančios programos kūriniai skatins susimąstyti apie advento prasmę, sutelks mintis apie artėjančias gražiausias metų šventes. Koncerto klausytis nemokamai publika kviečiama gruodžio 18-osios vakarąąją.

Gruodžio 20-ąją į KKS sugrįžtaš ir koncertinę programą pristatys Lietuvos valstybiniės simfoninis orkestras. Gintaras Rinkevičius, daugybę veiklų suderinantis, vietoje nenustygstantis orkestro vadovas, atspindi ir paties orkestro veidą: pilnas jaunatviškų idėjų, neriantis į įvairias muzikines avantiūras, neapsiribojantis klasikiniu repertuaru. Programoje orkestras koncertuos su trimis vokalistėmis – Ona Kolobovaite, Ieva Prudnikovaite ir Evelina Sašenko. KKS pažymi, kad tai vienas paklausiausių renginių gruodį, kadangi bilietai į programą jau išparduoti.Orkestras koncertuos su trimis vokalistėmis – Ona Kolobovaite, Ieva Prudnikovaite ir Evelina Sašenko. Visiems puikiai pažįstamos solistės kartu su orkestru ruošia ypatingą programą, kurioje skambės fragmentai iš geriausių visų laikų miuziklų.

Klaipėdos kamerinio orkestro, vadovaujamo Mindaugo Bačkaus, 30-ies metų kūrybinės veiklos sukakčiai pažymėti vyks ypatingas, senus prisiminimus atkuriantis, naujas pažintis ir netikėtumus žadantis renginys. „Koncerte klausytojai išvys skirtingų formatų pasirodymus, kurių galbūt dar nėra matę. Noriu palikti intrigą, bet galiu atskleisti, kad bus ne visai standartinis koncertas, bus netikėtumų, improvizacijos. Girdėsime orkestro istorijoje žymę palikusius kūrinius iar atlikėjus“, –- užsimena M. Bačkus. Šventinis Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas vyks gruodžio 22-ąją.

Galingu miesto balsu vadinamas Klaipėdos karilionas džiugina praeivius žymių kompozitorių melodijomis kiekvieną savaitgalį, švenčių dienomis ir Klaipėdos kariliono festivalio metu. Šiemet, kaip ir kasmet, šv. Kalėdų dieną, ir sutinkant Naujuosius, tradiciškai skambės Klaipėdos kariliono varpai. Per Kalėdas iš Klaipėdos centrinio pašto bokšto skambins karilionininkas Kęstutis Kačinskas, o į Naujuosius klaipėdiečius palydės Stanislovo Žilevičiaus atliekama varpų muzika. Koncertų klausytojai kviečiami klausytis nemokamai gruodžio 25-osios ir 31-osios vakarą Klaipėdos kariliono bokšte (Liepų g. 16, Klaipėda).

Tradicija tapo, kadškai metų pabaigoje KKS pristato kviečia į Lietuvos kamerinio orkestro koncertinę programą. Gruodžio 28-osios Kkoncerte „Baroko ir klasicizmo perlai“ skambės baroko ir klasicizmo muzika Georgo Friedricho Händelio ir Wofgango Amadeus Mozarto kūriniai. Juos kartu su Lietuvos kameriniu orkestru atliks, kolektyvo meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, solistė Lina Dambrauskaitė. Koncertas „Baroko ir klasicizmo perlai“ vyks gruodžio 28-ąją.

„The Queen‘s Six“ - vokalinė muzikos grupė iš Jungtinės Karalystės, dainuojanti be instrumentinio pritarimo, po trejų metų sugrįžta į Klaipėdą. Kolektyvas gruodį pristatys vienintelį koncertą Lietuvoje., šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“. Ansamblis, uUostamiesčio publiką sužavėjęs senosios ir šiuolaikinės vokalinės muzikos opusais, šiemet kolektyvas tikina atliksią išskirtinę programą. „Atnaujinome šventinę programą specialiai Klaipėdos publikai. Pažadame, bus daug senų mėgstamiausių, bet ir nuostabių naujų kūrinių, įskaitant visiškai naują tam tikros Mariah Carey dainos aranžuotę“, – intriguoja „The Queen‘s Six“ lyderis Simon Whiteley. Į vienintelį Lietuvoje organizuojamą vvokalinio ansamblio koncertą klausytojai kviečiami gruodžio 29-osios vakarą.

Gruodžio 31-ąją įĮ muzikines staigmenas ir pakilias emocijas žadantį šventinį naujametį koncertą gruodžio 31-osios vakarą kviečia Klaipėdos kamerinis orkestras bei dirigentas ir solistas Federico Mondelci (saksofonas, Italija). Pasak Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „šis solistas atvyksta į Klaipėdą todėl, kad jis laikomas vienu geriausių italų saksofono virtuozų“. Tiek muzikos profesionalų, tiek plačiosios publikos aukštai vertinamas atlikėjas su orkestru atliks šventišką programą, į kurią bilietai jau išparduoti.

Daugiau informacijos apie festivalį „Salve Musica” galima rasti www.koncertusale.lt.

Komentarai