„Satyrinės iliuzijos“ Užutrakio dvare

Publikuota: 2018-06-14 Autorius: MB inf.
„Satyrinės iliuzijos“ Užutrakio dvare

Birželio 17 d., sekmadienį, 15 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose visi geros, neįprastos muzikos mėgėjai turės galimybę išgirsti daug netikėtų muzikinių sąskambių, eksperimentų, ieškojimų ir atradimų, kurie žada išties puikios muzikos gūsį. Visą tai dovanos ryškūs ir aktyviai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje koncertuojantys kamerinės muzikos atlikėjai – dainininkai Milda Baronaitė ir Ignas Melnikas bei pianistė Vaida Balčiūnienė.

Skamba telefonas. „Bėgu, bėgu.. Alio! KLAUSAU!”

– Guliu tarytum keisto fono parblokšta, – tariu, – turiu tau papasakoti istoriją.

– Kas čia?

– ČIA GI AŠ. TURIU TAU PAPASAKOTI!

Susijaudinusi pradedu savo istoriją:

– Energingai siaučia lietus, vėjas pučia, o aš išėjus grybauti. Staiga pragiedrėja ir saulė apšviečia didelę žalią eglę... Po ja, mano nuostabai, tupi ožiukas.

– Kas?

– Cibukas.

– KAS?!

– CIBUKAS!!! ..................... Jis manęs išsigandęs tik STRAKT!!! Ir nušvilpė!............. Kad jį PERKŪNAS! Pasileidau jam įkandin. Strykčioju per drėgną žolę it kokia varlė – PIEVŲ VALDYTOJA. Mintyse drąsinu save: bėk, pasidirbk pati sau kelią, sugauk jį! Jaučiu, kad artėju ir rėkiu jam: „OŽY, meiliausias oželi, sustoki! Papasakok kur straksi nerimastingai?“ Kas toliau vyko, man sunku atpasakoti žodžiais, tu turėtum tai pamatyti savo akimis. Ožys atsisuko į mane. Jaučiu kaip mano širdis suspurdėjo... Žiūri jis skvarbiu žvilgsniu ir taria: „Pirtis. PIRTIS – šilta, prikūrenta. Ten laukia bobos, KNIBŽDA pulkas VELNIŲ! BAISUS SKANDALAS!!! Renkasi visi į SVARBŲ RENGINĮ, kur bus muzikos fonas! SKANDALAS, GIRDI?!!“

– VARGE VARGELI! Kalbi kaip iš mėnulio IŠDRIBUSI! Ką tu čia SAPALIOJI!?

„Visuomet norėjome atlikti muziką, kuri nustebintų, priverstų suklusti, pasijuokti ir išliktų atmintyje ne vieną akimirką. Pažadame, tai bus įdomi, intriguojanti ir šelmiškai ironiška programa“,- sakė intensyviai repetuojantys ir nenustygstantys vietoje atlikėjai.

Pirmoje dalyje skambės Felikso Bajoro „Sakmių siuita“, žodžiai lietuvių liaudies (atl. M. Baronaitė, V. Balčiūnienė) ir Vytauto Barkausko „Trys satyriniai paveikslėliai“, žodžiai Algimanto Pabijūno (atl. I. Melnikas, V. Balčiūnienė). Antroje: Gian Carlo Menotti teatralizuota, vienaveiksmė opera „The Telephone“ (režisierius Aivaras Micius)

Koncertą ves muzikologė Vaida Urbietytė-Urmonienė.

Komentarai