Smuikininkei Gintai Kriščiūnaitei smuikas primena įnoringą vaiką

Publikuota: 2017-09-11 Autorius: MB inf.
Ginta

Rugsėjo 28 d. Utenos kultūros centro koncertų salėje koncertuos tenoras iš Italijos Donato Ravini ir styginių kvartetas “Archi Quartett”. Šio kvarteto smuikininkes Gintą Kriščiūnaitę ir Vitaliją Makrickienę bei tenorą Donato Ravini kalbina koncerto prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė.

Pristatykite savo instrumentą.

Ginta: Man mano instrumentas smuikas primena mažą įnoringą vaikutį. Kuo daugiau su juo praleidi laiko, tuo mažiau “ožiukų" sulauki ant scenos, stebint publikai.

Ar turite gyvenime mylimąjį/ mylimąją?

Vitalija: Mano gyvenime yra net du mylimieji - tai smuikas ir mano vyras Mantas. Su savo mylimu instrumentu aš pažįstama gerokai ilgiau nei su savo vyru, tačiau būtent smuikas ir sujungė mano ir mano vyro kelius. Meilė muzikai atvedė mus prie meilės vienas kitam. O ir dabar šilčiausius jausmus mes galime išreikšti ne tik žodžiais, bet ir muzikos pagalba - kartu grodami.

Donato: Taip, turiu mylimąją. Ji graži ir elegantiška. Privačiame gyvenime ją vadinu švelnaus žvėrelio vardu. Muzika, kaip ir mano meilė, yra nuostabi Puccini arija – graži ir romantišką.

Kodėl, jūsų manymu, muzikantai ir dainininkai klasikinės muzikos koncertuose dažniausiai būna apsirengę juodai?

Donato: Juoda yra klasikinė ir elegantiška spalva. Praeityje, atgimimo laikotarpiu, juodi audiniai buvo rafinuotesni ir prabangūs, taip pat ši spalva buvo elegancijos ir grožio sinonimas.

Ginta: Juodi drabužiai, ko gero, yra tiesiog susitarimas ar nusistovėjusi tradicija. Nė vienas ypatingai neišsiskiria, nes juk esame partneriai, grojame muziką, o ne demonstruojame drabužius.

Ar esate koncertavę Utenoje, ką apie ją žinote?

Donato: Niekada nesu buvęs Utenoje, būsiu pirmą kartą. Žinau nedaug: žinau, kad turi gražų kultūros centrą ir gamina gerą alų. Esu labai laimingas, galėdamas dainuoti Utenoje, o šio krašto žmonėms palinkėsiu laimingo gyvenimo.

Vitalija: Ne kartą esu buvusi Utenos, Anykščių ir Zarasų regione, bet visada kaip turistė. Nuostabus kraštas su fantastiško grožio gamta ir labai šiltais šio krašto žmonėmis. Man nėra tekę koncertuoti Utenoje, todėl labai džiaugiuosi galimybe pristatyti savo atliekamą muziką bei susipažinti su Utenos publika.

Italų klasikos ir neapolietiškų dainų koncertas „Meilės sapnas“ vyks rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, 18 val. Atlikėjai: Donato Ravini (tenoras, Italija), styginių kvartetas „Archi Quartett“: Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė), dalyvauja Donatas Butkevičius (kontrabosas). Pagrindinė koncerto tema – meilė moteriai ir jos grožiui. Skambės žinomos pasaulyje italų klasikinės dainos: „Marechiare“, „Sogno“, „O sole mio“, „I te vurria vasa“, „Dicitencello vuje“ ir daugelis kitų. Programos kūrėjas D. Ravini pristato neapolietišką poeziją ir italų bei neapoliečių kompozitorius: F.P. Tosti, E.Di Capua, S. Di Giacomo, V. Russo bei daugelį kitų Italijos kūrėjų, kūrusių prieš daugiau nei šimtą metų. Kvartetas gros A.Vivaldi „Concerto Grosso op. 3 nr. 11“ ir žymiųjų italų kompozitorių, sukūrusių įsimintinus „takelius“ šimtams kino filmų – Ennio Morricone ir Nino Rota kūrinius.

Bilietus į koncertą „Meilės sapnas“ galite įsigyti internete - bilietai.lt, bilietai.lt pardavimo vietose ir koncerto vietos kasoje.

Komentarai