„Spragtukų“ sezono atidarymas: Droselmajeris įžiebs eglutę, pelės vaišins šokoladu

Publikuota: 2017-12-06 Autorius: Mb.info, Renata Baltrušaitytė
„Spragtukų“ sezono atidarymas: Droselmajeris įžiebs eglutę, pelės vaišins šokoladu

Kai pasidžiaugiame tikromis snaigėmis, pradeda snigti ir scenoje: į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą beldžiasi baleto mylėtojų nekantriai laukiamas „Spragtukų“ sezonas. Pirmasis šio sezono „Spragtukas“, prieš kurį LNOBT Raudonojoje fojė tradiciškai bus įžiebta Kalėdų eglė, jau trečiadienį – gruodžio 6 dieną.

Vilniuje, kaip ir daugelyje pasaulio scenų, nagingasis Droselmajeris demonstruos vaikams savo sumeistrautų lėlių teatrą, nuoširdžioji Mari kampuotoje Spragtuko figūrėlėje įžvelgs bebaimį svajonių princą, o Pelių karalienė su savo pilkąja svita bandys visiems sugadinti šventę. Tačiau viską į vietas sudėlios galiausiai išaušęs Kalėdų rytas...

Gruodžio ir sausio mėnesiais LNOBT rodys 12 „Spragtuko“ spektaklių. Juose Mari šoks Anastasija Čumakova, Olesia Šaitanova, Haruka Ohno ir pirmą kartą - Gohar Mkrtchyan, Spragtuką-Princą – Romas Ceizaris, Genadij Žukovskij ir Stanislav Semianiura, Droselmajerį – Marius Miliauskas ir Martynas Rimeikis, Pelių karalienę – Olga Konošenko, Daria Olefirenko ir Marta Rueda.

Nors choreografo ir baleto trupės meno vadovo Krzysztofo Pastoro inscenizuotas Piotro Čaikovskio „Spragtukas“ LNOBT rodytas jau lygiai 50 kartų, bilietų belikę vos į keletą šio sezono spektaklių.

Trečiadienį, gruodžio 6-ąją, „Spragtuko“ žiūrovus raginame atvykti į teatrą truputėlį anksčiau ir 18.15 val. savo akimis pamatyti, kaip Droselmajeris vienu mostu įžiebs Kalėdų eglutę. O kadangi šventės be saldumynų – ne šventės, „Spragtuko“ pelytės čia pat siūlys degustuoti šįmet meistrų sukurto ypatingo Teatro skonio šokolado.

Kalėdiniu laikotarpiu Raudonojoje fojė pirmąkart veiks šventinis paštas: ant teatro atvirlaiškių užrašę linkėjimus savo draugams, galėsite šiuos sveikinimus palikti čia pat stovinčiose laiškų dėžutėse ir neabejoti, kad Jūsų linkėjimai pasieks adresatus.

Dar vienas fojė laukiantis siurprizas – Spragtukų figūrėlių paroda iš privačios dailininko Mečislovo Ščepavičiaus kolekcijos. Spragtuką iš teatro bus galima pasikviesti ir į savo namus: pagrindinį baleto veikėją vaizduojančios suvenyrinės žvakės dovanos jaukumo ir primins, kad Kalėdų stebuklais tikėti būtina.

Komentarai