„Stiprūs kartu“: LNOBT rengiamas paramos Ukrainai koncertas bus stebimas ir Vokietijoje

Publikuota: 2022-03-07 Autorius: Renata Baltrušaitytė
„Stiprūs kartu“: LNOBT rengiamas paramos Ukrainai koncertas bus stebimas ir Vokietijoje

Kruvino karo akivaizdoje Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos artistai vienijasi ypatingam Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertui „Stiprūs kartu“, kuris kovo 11 d. 20 val. skambės Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus skiriamos paramai Ukrainai.

Kovo 11-oji šiemet Lietuvoje bus kupina ne džiaugsmo, o nerimo dėl artėjančios karo šmėklos ženklų. Brangindami savo laisvę ir nepriklausomybę matome, kaip Ukrainoje kova su šalies okupantais kasdien reikalauja šimtų gyvybių.

Išreikšdami pagarbą Ukrainos kovotojų ryžtui ir didvyriškumui, Lietuvos, Baltarusijos bei Ukrainos artistai kovo 11 d. 20 val. kviečia vilniečius į koncertą „Stiprūs kartu“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Scenoje šoks baleto solistė Olesia Shaytanova, dainuos operos solistai Margarita Levchuk, Edgaras Montvidas ir LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas. Pirmą kartą LNOBT scenoje pasirodys sopranas Yuliya Tkachenko ir dirigentė Margaryta Grynyvetska iš Ukrainos. Gros LNOBT simfoninis orkestras, vadovaujamas teatro vyriausiojo dirigento Ričardo Šumilos. Dainuos LNOBT choras (meno vadovas – Česlovas Radžiūnas).

Koncerto programoje – įkvepiantys lietuvių ir ukrainiečių kompozitorių kūriniai. Į žiūrovus kreipsis Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos valdžios atstovai. Koncertą bus galima stebėti ir per televiziją: Lietuvos žiūrovams jį transliuos LRT, Vokietijos auditorijai – ARTE TV.

Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus skirtos paramai Ukrainai. Paramą LNOBT rinko ir kitais būdais: už teatro darbuotojų suaukotas lėšas jau nupirkti termovizoriai Ukrainos kovotojams, dalis piniginių aukų buvo pervesta fondui „Blue/Yellow“. Savaitgalį nuo karo audrų išvežti ir šiuo metu Vilniuje globojami vaikai iš Ukrainos nemokamai lankėsi LNOBT spektaklyje.

Palaikydamas kovotojus už laisvę, teatro orkestras Ukrainos himną atlieka prieš kiekvieno spektaklio pradžią. Patys teatro darbuotojai praėjusią savaitę rinkosi į prasmingą Ukrainos himno giedojimo akciją, taip išreikšdami savo begalinę pagarbą didvyriškai besikaunantiems ukrainiečiams.

Komentarai