Su paryžietišku akcentu

Publikuota: 2014-02-20 Autorius: MB inf.
Su paryžietišku akcentu

Du ryškūs jaunieji talentai, Nacionalinės muzikos ir šokio konservatorijos Paryžiuje bendramoksliai – lietuvių smuikininkė Dalia Kuznecovaitė bei baltarusių violončelininkas Ivanas Karizna – šį šeštadienį, vasario 22 d., grieš Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO), vadovaujamu maestro Juozo Domarko, solistų duetas atliks Johanneso Brahmso Dvigubą koncertą.

Šis Brahmso kūrinys įtrauktas į programą, pavadinimu „Iš LNSO aukso fondo: Brahmsas ir Wagneris“, atkreipiančią dėmesį į laiko patikrintus muzikos lobius. Muzikos pasaulis 2013–2014 m. sandūroje mini net keletą iškilių asmenybių jubiliejų: šiemet Richardo Strausso gimimo 150-osios metinės, o 2013-ieji buvo paženklinti Giuseppe’s Verdi ir Richardo Wagnerio gimimo 200-ąja sukaktimi, kurios atgarsiai tebeskamba ir 2014-aisiais. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantai ir maestro Juozas Domarkas šį simfoninės muzikos vakarą pratęsia reikšmingų sukaktuvių minėjimą, koncerto programoje atlikdami ir įsimintinas orkestrines ištraukas iš Richardo Wagnerio operų. Koncerte skambės Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ uvertiūra, preliudas iš operos „Lohengrinas“, „Gedulingas maršas“ iš operos „Dievų žuvimas“ bei operos „Niurnbergo meisterzingeriai“ uvertiūra

Šiame muzikos iš aukso fondo kontekste svarbiu koncerto akcentu bus dviejų solistų, šiuo metu atstovaujančių vieną mokyklą – garsią Paryžiaus konservatoriją (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris), pasirodymas. Ryškią tarptautinę sceninę patirtį turintys D. Kuznecovaitė ir I. Karizna iki mokslų Paryžiuje ėjo skirtingais keliais, bet tuos kelius sieja bendras bruožas – neeiliniai pasiekimai.  

Viena ryškiausių jaunųjų Lietuvos ir Europos smuikininkių Dalia Kuznecovaitė griežti smuiku pradėjo ketverių metų, aštuonerių jau grojo solo su Lietuvos kameriniu orkestru. Ji yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, 2007 m. pelnė Grand Prix ir specialų prizą tarptautiniame konkurse „Kloster Schöntal “ (Vokietija); 2008 m. užėmė III vietą J. Brahmso konkurse (Austrija) bei pelnė Mozarteumo specialų prizą; 2008 m. laimėjo I vietą ir aukso medalį prestižiniame H. Szeryngo konkurse (Meksika).

Ivanas Karizna muzikos mokytis pradėjo penkerių metų, septynerių jau griežė violončele, vadovaujamas garsaus Baltarusijos atlikėjo ir pedagogo V. Perlino, o aštuonerių surengė pirmą pasirodymą. 2008 m. laimėjo II vietą ir sidabro medalį penktojoje NVS šalių Jaunųjų menininkų olimpiadoje Minske, 2011 m. – I vietą konkurse „Flame“ Paryžiuje bei III vietą tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse, 2013 m. pelnė tarptautinį Guilherminos Suggia apdovanojimą Portugalijoje.

Nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje Paryžiuje D. Kuznecovaitė studijuoja nuo 2012-ųjų, o I. Karizna nuo 2009 metų.

Nuotraukas iš koncerto rasite čia

 

Komentarai