Sugrįžimas… į Ameriką

Publikuota: 2022-05-05 Autorius: Mb.info
Sugrįžimas… į Ameriką

Daugelio Tarptautinių ir Respublikinių konkursų laureatas klarnetininkas Rimvydas Savickas tik ką grįžo iš JAV, kur savo buvusioje Alma Mater – Kalifornijos valstijos Fullertono universiteto muzikos mokykloje (California State University of Fullerton, School of Music) vedė meistriškumo kursus.

- Tai buvo ir profesiniai, ir emociškai įspūdinga kelionė. Sugrįžimas į jaunystės vietas jau ne studentu, o pedagogu – ir atsakomybė, ir jaudulys. Čia 20112014 metais įgijau muzikos atlikimo (klarnetas) Magistro laipsnį. Studijavau pas garsų klarnetininką, Håkan Rosengren (Švedija, JAV), kuris ne kartą yra koncertavęs Lietuvoje kaip solistas su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Man teko dirbti su šešių įvairių tautybių ir skirtingų studijų pakopų studentais. O pora dienų prieš vedant kursus patyriau dar vieną itin malonų susitikimą su pasaulyje puikiai žinomu rankų darbo pūstukų klarnetui meistru James Kanter, kurio gamintais pūstukais ir pats groju, - džiugiais įspūdžiais po sudėtingos kelionės dalinosi Rimvydas.

Grįžus į Lietuvą jaunojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Rimvydo Savicko laukė dar viena džiugi naujiena – jis tapo bene jauniausiu Lietuvos muzikų sąjungos Tarybos nariu. Bendruomenės pasitikėjimą Rimvydas pelnė ne tik puikiu muzikavimu, bet ir nuoširdžiu bendravimu, idėjomis ir aktyvumu muzikiniame gyvenime.

Skuodiškis R. Savickas, laimėjęs savo pirmąjį apdovanojimą Juozo Pakalnio konkurse, prof. Algirdo Burdio buvo pastebėtas ir pakviestas mokytis Nacionalinėjė M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vadovaujamas profesoriaus tapo Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu Suomijoje, Ukrainoje ir Latvjijoje. Įgijęs bakalauro laipsnį LMTA prof. A. Budrio klasėje, pusmetį tobulinosi Danijos karališkojoje muzikos akademijoje pas prof. Jørgen Jensen. Klarnetininkas metus grojo Kauno miesto simfoniniame orkestre, du sezonus buvo Baltijos jaunimo simfoninio orkestro narys bei tapo laureatu tarptautiniame konkurse „Jūrmala 2008“ Latvijoje. Kaip solistas koncertavo su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu, valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas“, Kauno miesto simfoniniu, jaunimo simfoniniu „Steiermark/Litauen“ orkestrais, vedė atviras meistriškumo pamokas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

2011-2014 m. R. Savickas įgijo magistro laipsnį Kalifornijos valstijos Fullertono universitete Los Andžele, kur studijavo pas tarptautinį pripažinimą pelniusį klarnetininką Håkan Rosengren. Tuo metu grojo solo su universiteto simfoniniu orkestru, taip pat Teksaso festivalio orkestre, o tarptautiniame „Ima Hogg“ konkurse Hiustone pateko tarp dešimties geriausių solistų iš 138, grojusių įvairiais instrumentais. Studijoms JAV R. Savickui buvo suteikta „Frank J. and Jean Raymond Foundation, Inc“ fondo stipendija.

2015-2017 m. klarnetininkas dalyvavo festivalyje „Nepaklusniųjų Žemė“. Kaip solistas koncertavo su Klaipėdos kameriniu, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas“ orkestrais ir Čiurlionio kvartetu. Tarp pastarųjų pasirodymų išsiskiria scenos bendrystė su jaunos kartos dirigentu Tung-Chieh Chuang ir su vienu labiausiai pripažintų prancūzų klarnetininku Nicolas Baldeyrou.

R. Savickas yra aktyvus ir kaip pedagogas: dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, veda meistriškumo kursus užsienio šalių aukštosiose mokyklose: Karališkojoje Danijos Muzikos Akademijoje, Latvijos J. Vitolio Muzikos Akademijoje ir Vigo Konservatorijoje Ispanijoje.

Susiję nariai

Rimvydas Savickas

Rimvydas Savickas

Klarnetistas

Komentarai