Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

Publikuota: 2024-08-30 Autorius: Monika PETRULIENĖ
Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną.

„Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus“, – teigia edukacinio leidinio iniciatorė ir festivalio vadovė Beatričė Baltrušaitytė.

Jau pirmąją festivalio popietę mažųjų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėtojų Valdovų rūmų menėse laukia įdomūs susitikimai. Šv. Cecilijos festivalio atidarymo koncerte skambės senosios muzikos ekspertės Ievos Baublytės, Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokinių bei Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentų atliekama senoji muzika.

Kartu su festivaliu taip pat startuos jau šeštus metus veikianti, kol kas vienintelė tokia Lietuvoje senosios muzikos studija ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Du mėnesius senosios muzikos specialistai, edukatoriai kvies 4–6 metų vaikus žaidžiant bei klausantis linksmų istorijų susipažinti su Viduramžių, Renesanso ir Baroko epochų muzikos instrumentais, improvizuoti pirmąją italų barokinę operą Lietuvoje „Elenos pagrobimas“.

Šių metų festivalio renginių programa mažuosius klausytojus įtrauks į muzikinį pasakų pasaulį. Spalio 12 d. senosios muzikos profesionalai iš Šveicarijos ir Slovėnijos Mojca Gal (barokinis smuikas, šokis) ir Thysas Grobelnikas (klavesinas) kartu su festivalio organizatore Beatriče Baltrušaityte muzikos garsais ir šokio žingsneliais kvies pasivaikščioti po užburtą mišką, o spalio 25 d. Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa), Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Saulius S. Lipčius (liutoforte), Beatričė Baltrušaitytė (pasakotoja) ir Šv. Cecilijos festivalio muzikos studijos dalyviai (šešėlių teatro lėlės), skambant Renesanso muzikai, papasakos apie Radvilų giminės dukterį Barborą, tapusią Lietuvos didžiąja kunigaikštiene ir Lenkijos karaliene.

Visą rudenį besitęsiantis festivalis truks iki lapkričio 23-osios, bažnytinės muzikos, vargonininkų, muzikantų ir poetų globėjos Šv. Cecilijos dienos. Programą užbaigs senosios muzikos kamerinio ansamblio meistriškumo kursai, kuriuose Renesanso ir Baroko muzikos subtilybėmis su jaunaisiais atlikėjais dalysis jau ketvirtus metus į festivalį atvyksianti ir festivalio dalyvių simpatijas pelniusi prestižinio senosios muzikos instituto „Schola Cantorum Basiliensis“ (Bazelis, Šveicarija) absolventė Emilė Ribokaitė (sopranas). Jai šiemet meistriškumo kursuose talkins šių metų tarptautinio liutnininkų konkurso „The Overstrand Festival of Early Music“ (Jungtinė Karalystė) pirmosios vietos laureatas Christianas Velasco Vázquezas (barokinė gitara, teorba). Festivalį vainikuos jungtinis meistriškumo kursų mokytojų ir dalyvių – Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokinių bei Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų studentų – baigiamasis koncertas, skirtas Šv. Cecilijos dienai.

Festivalio organizatorius Valdovų rūmų muziejus
Festivalio partneriai Biržų krašto muziejus „Sėla“
Biržų Vlado Jakubėno meno mokykla
Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Animacijos studija „Meinart“

Komentarai