Svečiuose – Davidas Geringas

Publikuota: 2014-02-19 Autorius: LVSO inf.
Svečiuose – Davidas Geringas

Vienas ryškiausių šiandienos violončelininkų ir dirigentų, vertinamas už brandžias orkestrinių kūrinių interpretacijas ir gebėjimą perteikti violončelės tembro gelmės grožį, maestro Davidas Geringas vasario 21 d. drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Lietuvos klausytojams dovanos neeilinį muzikos vakarą.                

Savo įvairiapusę asmenybę maestro atskleis ir grieždamas vieną gražiausių violončelės repertuaro kūrinių – Roberto Schumanno koncertą violončelei ir orkestrui a-moll, op. 129, ir stodamas prie dirigento pulto. „Jano Sibelijaus Antroji simfonija – man labai patinkantis kūrinys. Džiaugiuosi, kad meilę šiai muzikai galiu perduoti ir dirbdamas su orkestru“, – sako D. Geringas. 

Lietuvoje gimęs muzikas priskiriamas šių dienų muzikos pasaulio elitui. Kūrybinę veiklą plėtojantis Vokietijoje, vieno žymiausių violončelės meistrų – Mstislavo Rostropovičiaus – mokinys kaip dirigentas ir solistas pasirodo žymiausiose pasaulio koncertų salėse, kūrybines idėjas įgyvendina su ryškiausiais šiandienos pasaulio orkestrais.

Į Lietuvą maestro D. Geringas stengiasi sugrįžti kiekvienais metais, čia jo atliekama muzika skamba pilnutėlėse koncertų salėse.

– Maestro, kaip jaučiatės grįždamas koncertuoti į Lietuvą?

– Tai pats geriausias pojūtis. Visada su malonumu atvažiuoju į Vilnių, į miestą, kurį labai myliu. Esu čia gimęs, todėl labai jaučiasi, kad esu iš tų vietų kilęs.

Kaip vertinate darbą su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru?

– Seniai bendradarbiauju su šiuo orkestru. Gintaras Rinkevičius nuo 1990 metų mane dažnai pakviesdavo drauge muzikuoti, esame kartu surengę fantastiškų koncertų, pamenu, buvome įvertinti už geriausią metų koncertą. Taigi, mūsų draugystė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru  tęsiasi jau daugiau nei dvidešimt metų. Labai džiaugiuosi kaskart sugrįždamas ir grodamas su jais. O dabar – juo labiau – kaip dirigentas.

– Kodėl koncertui parinkta būtent tokia programa?

Koncerto pradžioje skambės Liudwigo van Beethoveno uvertiūra „Leonora“, paskui kartu su orkestro styginių grupe atliksiu Roberto Shumanno koncertą violončelei a-moll, galiausiai  nuskambės Jano Sibelijaus antroji simfonija. Programa visada yra renkama ir derinama su orkestru, pagal tai, ką siūlo dirigentas. Roberto Schumanno koncertas yra vienas gražiausių violončelės koncertų iš violončelės repertuaro. Jis yra labai kamerinis, suteikiantis galimybę intymiam pokalbiui su klausytoju. Na, o Jano Sibelijaus Antroji simfonija – man labai patinkantis kūrinys.  Džiaugiuosi, kad meilę šiai muzikai galiu perduoti ir dirbdamas su orkestru.

– Gal yra kūrinių, kuriuos svajojate pagroti Lietuvoje?

– Visada galvoju apie tuos kūrinius, kuriuos atlieku, juos labai myliu ir į juos susikoncentruoju. O kituose koncertuose bus kita programa, tada apie tai ir galėsiu papasakoti.

– Maestro, jei lygintumėte Lietuvos ir užsienio publikas. Ar jos panašios, o gal skirtingos?

– Visi klausytojai, kur jie bebūtų, yra tie žmonės, kurie labai myli muziką. Mums visiems: ir man, ir orkestro muzikantams yra ypatingai svarbu tą meilę išlaikyti ir puoselėti, dovanojant pačius geriausius koncertus.

 Klausytojai išgirsti D. Geringą galės vasario 21 d., 19 val. Vilniaus kongresų rūmų salėje.

Komentarai