Tadas Girininkas atliks pirmąjį solinį koncertą

Publikuota: 2020-02-18 Autorius: KMSO inf.
Tadas Girininkas atliks pirmąjį solinį koncertą

Vienas geriausių Lietuvos bosų Tadas Girininkas kviečia į savo pirmąjį solinį koncertą. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru bei režisieriumi, prodiuseriu, visame pasaulyje žinomu vokalo mokytoju bei dirigentu Johnu Fisheriu atliks arijas ir uvertiūras iš G. Rossinio, L. van Beethoveno, F. Schuberto, F. Mendelssohno, W. A. Mozarto, G. Verdžio, P. Čaikovskio, Ch. Gounod, V. Bellinio bei kitų kompozitorių operų.
Dar besimokydamas mokykloje Tadas grojo saksofonu ir apie dainavimą tikrai negalvojo. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuodamas saksofono specialybę apsilankė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ten stebėjo G. Verdžio operą „Aida“. Nors liko sužavėtas pastatymu bei solistų kuriamais personažais nuomonės apie dainavimą vis dėlto nepakeitė. Tačiau visai atsitiktinė pagalba egzamine vienam chorvedybą studijuojančiam jaunuoliui pakeitė Tado Girininko muzikinį kelią. Tą kartą jis sulaukė pačiam netikėto darbo pasiūlymo.

O 2003 m. įstojo į vokalinį dainavimą pas vieną žymiausių operos dainininkų ir vokalo pedagogų prof. V. Prudnikovą. 2007 m. įvyko pirmieji muzikiniai debiutai, tais pačiais metais Tadą pakvietė prisijungti prie „Vilnius City Opera“ trupės. 2011 m. T. Girininkas ėmė kurti vaidmenis ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
Po keletos metų, 2014-aisiais šio teatro spektaklyje, jį pastebėjo ypatingai talentingus solistus globojantys danų agentai. Ir nuo tada prasidėjo tarptautinė Tado karjera. Netrukus jis debiutavo Švedijos festivalyje, Danijoje dainavo A. Dvorako „Requiem“, pasirodė garsiame Liucernos festivalyje Šveicarijoje, o kiek vėliau,pasirašė sutartį su Niurnbergo operos teatru. Dar platesni kūrybos horizontai solistui atsivėrė po pasirodymo operoje „Žydė“ Vokietijos mieste Konstance. Čia jį išgirdo Sankt Galeno teatro vadovas ir iškart po premjeros pasiūlė sutartį.
Šis solistas taip pat yra gavęs reikšmingiausius operos ir teatro apdovanojimus – auksinį scenos kryžių bei „Operos švyturį“.
Daug užsienio teatruose dirbantis ir Lietuvą Europoje garsinantis solistas labai džiaugiasi galėdamas savo pirmąjį solinį rečitalį atlikti gimtojoje šalyje bei džiuginti jos klausytojus.

Kas? Tado Girininko solinis vakaras

Kada? Vasario 21 d., penktadienį, 18 val.

Kur? Kauno valstybinėje filharmonijoje (E. Ožeškienės g.12 / L. Sapiegos g. 5, Kaunas)

 

Bilietus platina Kauno valstybinės filharmonijos kasos. Taip pat juos galima įsigyti internetu: 

https://www.tiketa.lt/LT/boso_tado_girininko_solinis_vakaras_22929?fbclid=IwAR2qsZwz86gJodLX1v13AvHDg1q9znZFux3ylRCtDxyDJgRZfWT0_UrFsho

Komentarai