Tarptautinė džiazo diena, Egidijus Buožis ir Sondeckio fortepijonas

Publikuota: 2022-04-29 Autorius:
Tarptautinė džiazo diena, Egidijus Buožis ir Sondeckio fortepijonas

Balandžio 30 d., šeštadienį, 20.30 val. MUZIKOS SVETAINĖJE (Gedimino pr. 32-2) vyks Tarptautinei džiazo dienai skirtas Egidijaus Buožio ((fortepijonas) kūrybos vakaras.

Jaukioje „Muzikos svetainėje“ jau daugiau nei metus puikuojasi Sauliaus Sondeckio memorialinis fortepijonas.

„Šiuo puikiu Petrof fortepijonu ne kartą esu skambinęs Maestro namuose su sūnumi Vytautu. Nuo spontaniškų improvizacijų pradėję, „išaugome“ iki daugybę puikių recenzijų ir komplimentų pelniusios paskutinės plokštelės „Labirintas“ (CD ir vinilo), kurią įrašėme drauge su Al Di Meola (akustinė ir elektrinė gitara), Brian Bromberg (akustinis ir elektrinis bosas), Xavier Desandre Navarre (būgnai, perkusija, balsas), Vytautas Sondeckis (violončelė) ir Domingo Patricio (fleita).“ – prisiminimais dalinasi vakaro solenizantas Egidijus Buožis.

Egidijus Buožis – profesionalus, puikiai instrumento garsą valdantis pianistas. Tad jo „akademinė“ technika pagrįstas skambinimas kuria savitumu išsiskiriančias džiazo muzikos kompozicijas. Taigi tie, kurie išsiilgę „tikro garso“, tikrai jį ras „Muzikos svetainėje“, minint Tarptautinę džiazo dieną, kuri Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) iniciatyva, švenčiama kasmet balandžio 30-ąją nuo 2011-ųjų.

UNESCO ir valstybės narės siekia suburti džiazo bendruomenę, paskatinti renginių ir festivalių organizatorius kuo plačiau ir kūrybingiau minėti šią dieną. Tarptautine džiazo diena siekiama kovoti su diskriminacija, skatinti kultūrų dialogą ir toleranciją, pagarbą žmogaus orumui ir laisvei.

Į renginį būtina registruotis el.p.:  info@muzikusajunga.lt

Egidijus Buožis – Lietuvos džiazo pianistas, kompozitorius, prodiuseris, taip pat Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo studijų muzikos profesorius. E. Buožio repertuaras platus: nuo žinomų džiazo standartų iki originalių šiuolaikinio džiazo kompozicijų, naudojant be-bop, hard-bop, cool, fusion, etno džiazo, acid-jazz elementus.

Egidijus Buožis gimė 1965 m., Kaune. Būdamas 12 metų jis susidomėjo džiazo muzika. 1983 m. baigė MK Čiurlionio menų mokyklą, o 1988 m. – Lietuvos muzikos akademiją. Būdamas Lietuvos muzikos akademijos studentas tapo Tarptautinio džiazo improvizacijų konkurso Vilniuje I premijos laureatu (1984).

Surengė ne vieną solinį fortepijoninį koncertą, koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Lietuvos kameriniu orkestru, taip pat su iškiliausiais džiazo atlikėjais Lietuvoje ir užsienyje.

1995 m. E. Buožis išleido pirmąjį asmeninį džiazo-pop muzikos albumą „Meilės miestas“.

2000 m. su Valerijumi Ramoška (trimitas) įrašė džiazo standartų kompaktinę plokštelę „Solos ir duetai“. Albumą už muzikos ir garso meistriškumą prestižiškiausias Lietuvos muzikos žurnalas „Gramofonas“ įvertino 5/5 Gramophones.

2002 metais Egidijus Buožis pradėjo spontaniškų džiazo improvizacijos koncertų ciklą „Impro-vizijos“, lydimą garsiausių Lietuvos atlikėjų.

2003 m. buvo nominuotas „Metų džiazo vertėjui“ ir Lietuvos muzikų sąjungos apdovanotas „Auksiniu kompaktiniu disku“.

2005 m. Egidijus Buožis džiazo mylėtojus pradžiugina nauju albumu „At First Sight“. E. Buožis savo kūrinius atlieka kartu su Valerijumi Ramoška (trimitas, fliugelhornas), Eugenijumi Kanevičiumi (kontrabosu) ir Dariumi Rudžiu (būgnai).

2007 m. išleistas naujas Egidijaus Buožio ir lietuvių saksofonininko Petro Vyšniausko albumas „Spontanica“. „Spontanica“ – absoliučiai spontaniškos kompozicijos, įrašytos per koncertą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Egidijaus Buožio solinis albumas „ONE“ (2011) buvo įrašytas jo pasirodymo metu 2010 m. gruodžio 18 d. Vilniuje. Šis albumas turi džiazo standartus, keletą originalių kompozicijų ir vieną spontanišką improvizaciją.

2015 metais Egidijus Buožis išleido albumą „Pictures“. Jį prodiusavo puikūs skandinavų džiazo profesionalai Caecilie Norby ir Larsas Danielssonas. Šis albumas buvo sukurtas kartu su Arve Henriksen, Vytautu Sondeckiu, Stefanu Pintevu, Mattiasu Gronroosu, Tommy Holmgrenu. Albume yra lietuvių liaudies dainos (įtrauktos į UNESCO kultūros paveldo sąrašą), danų liaudies daina ir originalios Caecilie Norby ir Larso Danielssono kompozicijos.

Egidijus Buožis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą už ilgiausią pasaulyje spontanišką džiazo kompoziciją (72 min.). Jis buvo atliktas 2015 m. balandžio 9 d. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose Vilniuje.

Naujausias muzikos albumas „Labirintas“ išleistas 2019 m. Šiame albume – originalios Egidijaus Buožio kompozicijos.

Komentarai