Technologijos "Auros" spektaklyje

Publikuota: 2014-04-18 Autorius: MB inf.
Technologijos "Auros" spektaklyje

Technologinis išradimas tapo naujo „Auros“ šokio spektaklio įkvėpimo šaltiniu. Balandžio 22 dieną festivalio „Jauna muzika“ atidarymo vakarą pradės kompozitoriaus Antano Jasenkos ir Kauno šokio teatro „Aura“ premjerinis spektaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“. Publiką žadama sužavėti neįprasta technologijų, judesio ir muzikos sinteze.

Pasirodymas perkeliamas į virtualią erdvę

Kuriant spektaklį panaudotas Kauno technologijos universiteto studento Mindaugo Badoko išradimas DESYS (nuo žodžio „judesys“). Programa ir objektas sukurti dirbant IRCAM (Institut de Recherche et Coordination Acoustique/Musique)  Pompidu centre.

Naujai išrastas prietaisas yra tarsi daviklis, interpretuojantis judesius, jų kryptį ir greitį. Atitinkamas veiksmas ir skirtingas judesio tempas kuria skirtingus garsus ir kitus meninės išraiškos priemones kontroliuojančius signalus.

Šis kūrybiškas muzikos, judesio ir technikos dialogas leis pasirodymą išplėsti į virtualią erdvę. Įdomu tai, kad spektaklio nebus galima preciziškai surepetuoti ir pavadinti pilnai išbaigtu kūriniu. Kiekvieną akimirką kūryba atsinaujins ir tęsis šokėjams judant.

Pirmą kartą Lietuvoje - judesio ir prietaiso dialogas

Idėja panaudoti šį išradimą, kilo kompozitoriui Antanui Jasenkai. Kiek vėliau, kūrybiniuose debatuose su choreografe Birute Letukaite gimė ir spektaklio kontūrai, bei technologinis, bet tuo pat metu ir filosofinis spektaklio pavadinimas „Padaryk iš manęs jungiklį“.

 „Kiek man yra žinoma, Lietuvoje tokio pobūdžio technologijų ir meno jungtis, pristatoma plačiajai auditorijai, bus rodoma pirmą kartą. Šio spektaklio scena – tai jungties dalis, kurioje susitiko technokratai ir menininkai, kur bus tobulinami jusles ir emocijas dirginantys įrankiai,“ - sakė A. Jasenka.“

Kompozitorius teigia, kad  Kauno šokio teatras „Aura“ yra vieta, kur galima išbandyti naujoves, įgauti naujos tarpdiscipliniškumo patirties. Šis teatras - tarsi laboratorija, skirta po ilgų ieškojimų savo išskirtinį kelią atradusiam šokio menui.

Būtent tuo „Aura“ ir išsiskiria Lietuvos kontekste: atsisako nuobodumo, nuolat įgyvendina naujas idėjas, ieško originalių išraiškos būdų.

Spektaklyje bus galima išvysti ir visai neseniai į „Aurą“ įsiliejusius naujus šokėjus Robin Ivarsson (Švedija) ir Ben mammar Salim (Alžyras). 

„Padaryk iš manęs jungiklį“

Idėja, muzika, garso dizainas - Antanas Jasenka
Režisūrinis sprendimas - Antanas Jasenka, Birutė Letukaitė
Choreografija - Birutė Letukaitė
Šokėjai : šokio teatras „Aura“: Gotautė Kalmatavičiūtė, Paulius Prievelis, Gintarė Ščavinskaitė, Indrė Puišytė, Antonia Kuluiartseva (Rusija), Ema Nedobežkina, Maciej Beczek (Lenkija), Robin Ivarsson (Švedija), Roberta Leščinskaitė, Gabija Blochina, Salim Ben Mammar (Alžyras)
Kostiumai: Olesė Kekienė ir Birutė Letukaitė

 

Balandžio 22 d., 20 val.
Menų spaustuvė, Juodoji salė
Šiltadaržio g. 6, Vilnius
Bilietus platina Lietuvos kompozitorių sąjunga. Menų spaustuvėje bilietai - 1 val. iki renginio.

  

 

Komentarai