Tenoras Donato Ravini lankysis Utenoje

Publikuota: 2017-09-07 Autorius: MB inf.
Tenoras Donato Ravini lankysis Utenoje

Tenoras Donato Ravini: “Scenoje pristatau italų klasikinės muzikos grožį bei jos didžiąsias tradicijas”

Tenoras Donato Ravini rugsėjo 28 d. Utenos kultūros centro salėje surengs Lietuvos publikos pamėgtą itališkų klasikinių dainų ir neapolietiškų romansų koncertą „Meilės sapnas“. Artistas atrado Lietuvą, susipažinęs su kompozitoriaus ir dailininko M.K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba. 2015 m. pradėjęs draugystę ir muzikinį bendradarbiavimą su prodiusere Vigaile Karpavičiūte, jis dažnai koncertuoja Lietuvoje. Tenoras dainavo koncertuose su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistais: dirigentu maestro Martynu Staškumi bei kameriniu orkestru, pianistu Aleksandru Vizbaru, soprano Joana Gedmintaite, dirigentu Robertu Bliškevičiumi ir orkestru „Modus“, pianistu Linu Dužinsku.

„Koncertuose pristatau neapolietišką klasikinę muziką, italų melodramos operas ir klasikines italų dainas. Ši muzika nemirtinga ir visada stebinanti, ją išgarsino žymūs pasaulio operos dainininkai Enrico Caruso, Tito Schipa, Franco Corelli, Alfredo Kraus, Luciano Pavarotti, Jose Carreras. Koncertų metu bei kviesdami į juos žmones, supažindiname ne tik su muziką kūrusiais kompozitoriais ir dainų žodžius rašiusiais poetais, bet ir pačia muzikos istorija. Mane itin įkvepia ir žavi muzika, menas ir Italijos bei Neapolio istorija. Ypač įdomi yra 1800-ųjų – 1900-ųjų metų pradžios muzika, kai gyveno ir kūrė didieji klasikinės muzikos meistrai G. Verdi, G. Puccini, V. Bellini, F.P. Tosti ir kuomet Italija, ir būtent Neapolis, buvo pilni meno ir muzikos. Tikiu, kad kūrybinga aplinka pripildo klasikinę muziką ir meną grožiu ir didingumu. Todėl dainuodamas scenoje skleidžiu italų klasikinės muzikos grožį bei jos didžiąsias tradicijas,“ – teigia Donato Ravini.

Neapolis – antikinis ant vulkano graikų pastatytas miestas, toliausiai nutolęs nuo Atėnų, o romėnams atiteko prieš 2000 metų. Neapolis tapo romėnų imperatorių gyvenimo vieta – čia buvo pastatyti jų nuostabūs rūmai su įspūdingais sodais ir gėlynais, sukurti meno ir grožio židiniai kaip Pompėja, Ercolano, Pozzuoli. Imperatoriai C.Guilio Cesare, Tiberio, Ottaviano Augusto, Adriano ir kiti pasirinkdavo Neapolį poilsiui ir malonumams. Romos poetams ir menininkams Cicerone, Orazio, Virgilio ši vieta tapo jų kūrybos įkvėpimo šaltiniu.

1500 metais mieste buvo atidarytos net penkios muzikos konservatorijos, kurios padėjo pagrindą vadinamai „neapolietiškos muzikos mokyklai“. Šios mokyklos tėvai yra didieji muzikos mokytojai Scarlatti, Paisiello, Cimarosa, Pergolesi. Kartu su Florencija, Venecija ir Roma Neapolis visada buvo įtrauktas į visų didžiųjų visų laikų kompozitorių ir menininkų Mozarto, Wagnerio, Oscaro Wildo, Goethes bei daugelio kitų muzikinių ir kūrybinių kelionių maršrutus.

Neapolis buvo ir yra klasikinio dainavimo lopšys ir senosios Europos kultūros sostinė. Net ir šiandien miestas turi kuo didžiuotis - antikiniu operos teatru „San Carlo“, pastatytu 1737 m. Neapolio teatras yra tobulos akustikos pavyzdys, todėl vėliau daugelis Europos operos teatrų buvo statomi pagal unikalią šio pastato konstrukciją.

„Grožis išlieka per amžius, jo kalba – universali ir suprantama daugeliui. Pristatydami neapolietišką muziką mūsų koncertuose, mes suteikiame publikai progą pajusti senovės grožį ir energiją. Atlikėjas dainuoja neapolietišku dialektu, o dainos aranžuojamos laikantis neapolietškos klasikinės muzikos mokyklos tradicijų. Švelnus tenoro balsas kartu su smuikų bei violončelių garsais tai užburia ir maloniai ramina, tai priverčia sudrebėti, prasiverždamas karšta itališka jėga,“ – koncertą pristato prodiuserė V. Karpavičiūtė.

Tenorui D. Ravini akompanuos styginių kvartetas „Archi Quartett“. Tai Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė). Kvarteto nariai - tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) absolventai. Šiuo metu groja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre. Atlikėjai aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime, kaip įvairių ansamblių, projektų nariai ar solistai. Studijų metais – 2006 m. susibūręs ansamblis po metų tapo tarptautinio konkurso Druskininkuose „Muzika be sienų“ laureatu bei buvo apdovanotas ministro pirmininko padėkos raštu už nuopelnus Lietuvos kultūrai. Tais pačiais metais kvartetas stažavosi Prancūzijoje Saintes mieste vykusiuose klasikinės muzikos interpretacijos kursuose. Kvartetas tobulinosi pas įvairius kamerinės muzikos profesorius: P. Schuhmayer, W. Kloss, Z. Livschitz ir kitus. Koncerte dalyvauja Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas Donatas Butkevičius (kontrabosas).

Koncertas „Meilės sapnas“ – rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, 18 val. Utenos kultūros centre.
Bilietus į koncertą įsigyti galite internete - http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/meiles-sapnas-italu-klasika-ir-neapolietiski-romansai-tenoras-donato-ravini-italija-styginiu-kvartetas-223924/,
bilietai.lt pardavimo vietose ir koncerto vietos kasoje.

Komentarai