Trakų pilyje su Šopenu

Publikuota: 2019-08-29 Autorius: Evelina Kislych
Trakų pilyje su Šopenu

Jau šį šeštadienį Trakų Salos pilyje vasaros sezono pabaigą skelbs pianistė Eglė Andrejevaitė, kviečianti muzikos pagalba susitikti ir artimiau susipažinti su išskirtiniu lenkų kompozitoriumi Frederiku Šopenu.

Šis koncertas – dar vienas „Klasika Trakuose“ renginys, kviečiantis klausytoją susitikti puodeliui muzikos.

Lietuvių pianistė Eglė Andrejevaitė pristato naują solinę programą, kurios ašis – haiku simbolika muzikoje, o šis fortepijono rečitalis – dedikacija akimirkos jausmui.

Šopenas Trakų pilies Didžiojoje menėje skambės pirmąkart, nuo to laiko, kuomet lygiai prieš metus čia buvo pastatytas instrumentas – fortepijonas. „Klasika Trakuose“ organizatoriai – Trakų Salos pilies fortepijoninis kvartetas „Confero“ – prisideda prie Europoje itin populiarios – skambančių muziejų – pilių, dvarų idėjos ir nekantriai laukia būsimo renginio. Kodėl? Ne tik dėl noro pažinti Šopeno kūrybą, bet vėl ir vėl išgyventi šios unikalios istorinės vietos magišką atmosferą būtent per muziką.

LRT Klasika studijoje pianistė prasitarė vaikystėje maniusi, kad visi pasaulio vaikai mokosi muzikos mokyklose ir, kad F. Šopenas jos gyvenime yra jau labai seniai – per pastaruosius keletą metų ji yra grojusi nemažai jo etiudų, tačiau Trakų pilyje ji grosianti pirmąkart.

Programoje išgirsite rinktinius kompozitoriaus F. Šopeno preliudus ir etiudus, kuriuos ji pasirinkusi kaip jausmo ir laiko tėkmės derinį.

Komentarai