Ukrainos baleto žvaigždės sužavėjo Klaipėdos publiką

Publikuota: 2019-08-10 Autorius: Žaneta Skersytė
Ukrainos baleto žvaigždės sužavėjo Klaipėdos publiką

Baleto pasirodymų išsiilgę žiūrovai Žvejų rūmuose kėlė audringus ovacijų bangas: festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ Klaipėdon bendram gala koncertui pakviestų Ukrainos T. Ševčenkos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro šokėjų pasirodymas abejingų nepaliko.

Ukrainos baleto žvaigždžių gala koncerto pamatyti iš visos Lietuvos į Klaipėdą suvažiavo šokio gerbėjai, kritikai ir baleto profesionalai. Reprezentacinio Ukrainos nacionalinio teatro baleto trupės pasiuntiniai savo programą Lietuvoje pristatė pirmą kartą.

Gala koncertą, kaip svečius priimančios šalies baleto atstovai, Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ fragmentu pradėjo Lietuvos primabalerina Olga Konošenko ir talentingas jaunas primarijus Jonas Laucius. Ukrainiečiai scenos pirmenybę suteikė legendinei savojo teatro porai: Švento Stanislovo ordinu bei dviem Kunigaikštienės Olgos ordinais gimtinėje apdovanotai Ukrainos liaudies artistei Olenai Filipievai ir jos partneriui Vitalijui Netrunenko. Jie publiką užbūrė minimalistiškai stilingu duetu iš Rodiono Ščedrino baleto „Karmen siuita“.

Vėliau žiūrovai turėjo unikalią galimybę žavėtis Lietuvoje nematyto nuotaikingo Riccardo Drigo baleto „Arlekinada“ fragmentais, kuriuos pristatė charizmatiškieji Veronika Hordina ir Daniilas Silkinas. Pastarasis vėliau sušoko ir energingąjį Vasilijaus Solovjovo-Sedovo „Hopaką“, o balerina Ksenia Ivanenko persikūnijo į aistringą čigonę Mersedes iš Ludwigo Minkaus baleto „Don Kichotas“.

Nepasidavė ir šeimininkai: O. Konošenko jau su kitu partneriu Romu Ceizariu scenoje atliko Aleksandro Glazunovo baleto „Raimonda“ fragmentus. Antroje koncerto dalyje Lietuvos primabalerina atliko garsųjį baleto žanro „hitą“ – „Mirštančiosios gulbės“ solo pagal Camille'o Saint-Saënso muziką.

Tačiau dramatiškais nuotaikas Žvejų rūmų salėje kaip mat išsklaidė linksmai ukrainiečių poros K. Ivanenko bei Andrijaus Hlavos interpretuotas Mikio Theodorakio „Sirtakis“. O svečių atliktos energingos scenos iš ukrainiečių kompozitoriaus Jurijaus Ševčenkos baleto „Paskui du zuikius“ nejučiomis peraugo į koncerto finalą, prie kurio prisijungė ir Lietuvos baleto artistai.

Koncertą stebėjęs šiųmetinis „Auksinio scenos kryžiaus" laureatas Mantas Daraškevičius, į Klaipėdą su žmona specialiai važiavęs pamatyti žvaigždžių gala koncerto, žavėjosi Ukrainos baleto artistų pasirengimu: „Tai buvo labai aukšto lygio pasirodymas. Scenoje išvydome tikrus baleto profesionalus tiek atlikimo technikos, tiek artistiškumo požiūriu“, – po koncerto nedvejodamas teigė Lietuvos baleto artistas.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai