Užburiantys koncertai po atviru dangumi – scenoje karaliaus džiazas

Publikuota: 2019-09-09 Autorius: Evelina Kislych
Užburiantys koncertai po atviru dangumi – scenoje karaliaus džiazas

Grigiškių meno mokykloje mokslo metų pradžioje pradėjo veikti rudens terasa, kviečianti klausytojus į įspūdingus koncertus po atviru dangumi. Rugsėjo 12 d. 18 val. vyks jau trečiasis koncertas, kur miuziklų ir džiazo muziką atliks vieni geriusių jaunosios kartos džiazo atlikėjų – vokalistė Girmantė Vaitkutė ir pianistas Andrej Polevikov.

G. Vaitkutė – atlikėja, kurios vokalas ir kūryba nepalieka abejingų. Vieno gražiausių ir stipriausių balsų Lietuvoje savininkė, pasižyminti ne tik ypatingais vokaliniais sugebėjimais, bet ir užburiančia charizma bei energija. Mergina muzikuoti pradėjo dar vaikystėje ir išbandė keletą instrumentų. Mokėsi groti fortepijonu, smuiku bei fleita. Tačiau prisijungusi prie gospel choro „Sounds in G“ suprato, jog didžiausia jos aistra – dainavimas. Savo, kaip dainininkės kelią, ji pradėjo būdama pritariančiąja vokaliste. Girmantei teko dainuoti vienoje scenoje kartu su žymiausiais Lietuvos atlikėjais – Jurga Šeduikyte, Česlovu Gabaliu, Povilu Meškėla, Rosita Čivilyte bei kitais.

2009-aisiais Girmantė pradėjo solinę karjerą. Pirmasis jos darbas – programa „Gerų filmų geros dainos“. Ši programa sulaukė sėkmės ir paskatino atlikėją tęsti savo, kaip solistės, karjerą. Girmantė sukūrė visiems gerai žinomus koverių projektus, tokius kaip „Tribute to Whitney Houston“, „Meeting Adele“ bei „Beyonce Unplugged“.

2014-ųjų žiemą Girmantė klausytojus pradžiugino ir savo kūryba, išleidusi pirmąjį solinį albumą „Mood“. Girmantės muzika sulaukia pačių geriausių kritikų bei klausytojų atsiliepimų, tad atlikėja tęsia savo kūrybinį kelią ir gerbėjams žada naujų muzikinių staigmenų.

Andrej Polevikov – jaunosios kartos džiazo pianistas, klavišininkas ir kompozitorius išsiskiriantis virtuoziškumu ir giliu džiazo tradicijų išmanymu, savo kūryboje nepailstamai tyrinėjantis džiazo klasiką ir atrandantis joje vis naujų spalvų. Pagarba džiazo klasikai bei jos kūrėjams ženklina ir jo skambinimo braižą, ir jo kompozicijas bei aranžuotes, o taip pat atsispindi jo projektuose, tokiuose kaip „Glorious Gershwin“, „Ella Fitzgerald Tunes“, „Blue in Bossa“, „Džiazo miniatiūros“. (Jūratė Kučinskaitė - LMIC informacija)

Šio koncertų ciklo organizatoriai ir rudens terasos iniciatoriai – Vilniaus m. savivaldybės Grigiškių meno mokyklos kolektyvas. Ši mokykla išsiskiria tuo, jog yra subūrusi profesionalių muzikantų – koncertuojančių mokytojų kolektyvą. Šalia pedagoginės veiklos mokytojai pasirodo ir didžiosiose Lietuvos bei užsienio scenose, koncertuoja duetuose, kitų ansamblių sudėtyje. Mokyklos moksleiviai groja ir pasirodo Vilniaus Rotušėje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Trakų pilyje.

Komentarai