Vaisiai iš muzikinės bendrystės sodų

Publikuota: 2018-08-03 Autorius: Edita Grudzinskaitė
Vaisiai iš muzikinės bendrystės sodų

Eisi į paskaitą? Būtinai eik, juk šiandien kalbės apie aprangą“, – dviejų akademijos dalyvių (žinoma, moteriškos giminės atstovių) pokalbio nuogirda akademijos užkulisiuose. Iš tiesų atlikėjo sceninis įvaizdis yra viena svarbiausių dedamųjų atlikėjo sėkmės dedamųjų. Apie tai ketvirtadienio paskaitoje kalbėjo įvaizdžio dizainerė Violeta Dobrovolskienė.

Publika myli akimis

Kaip pastebėjo prancūzų rašytojas Fransua de Larošfuko, bet kokios padėties žmogus pasirenka sau kaukę ir išorę, idant atrodytų esąs tuo, kuo nori būti laikomas. Taigi galima sakyti, kad visuomenę sudaro vienos kaukės. Scenoje, natūralu, tų kaukių koncentracija yra pati didžiausia.

Vienok žmogus informaciją fiksuoja pirmiausiai akimis, atlikėjo pasirodymas scenoje prasideda jam net neuždainavus ir nesugrojus nė vienos natos. Pasirodymas prasideda dar žengiant į sceną. Akimirksniu žiūrovas susiformuoja nuomonę apie žmogų, keliaujantį scenos rampos link ar sėdančio prie instrumento.

Vieniems sukurtą iliuziją pavyksta palaikyti ilgą laiką, kitiems, susiklosčius vienokioms ar kitokioms aplinkybėms, ji sugriūna.

Atlikėjas turi žinoti daugybę momentų ir būti itin budrus, nes tam, kaip priims tave publika, įtakos turi ne tik profesiniai gebėjimai ir asmeninė charizma, bet net ir menkiausios detalės: drabužio siluetas, spalva, audinys ir net tinkamai parinkti …apatiniai.

Muzikiniai bendrakeleiviai

Ketvirtadienio vakarą scenoje išvydome tuos, kurie senai yra užsitarnavę publikos meilę ne tik dėl savo profesionalumo, bet ir sceninio įvaizdžio. Sausakimšoje „Kurhauzo“ salėje klausytojai galėjo mėgautis Vytauto Juozapaičio muzikavimu arba kitaip tariant – nardymu scenoje. Jo atlikti F.Šuberto kūriniai teikė malonumo ausiai, o po Juozo Talat-Kelpšos aranžuotos lietuvių liaudies dainos „Už aukštųjų kalnelių“ salėje sėdintys ėmė ieškoti nosinaičių.

V.Juozapaičio kūrybos vakarą šildė „šeimyniškumo“ momentas. Kūrinius atliko ne tik Vytauto žmona Eglė Juozapaitienė, dukra Ieva Barbora Juozapaitytė, kuri, pasak A. Žigaitytės-Nekrošienė neturėjo kito pasirinkimo kaip tik dainuoti, mat nuo pusryčių iki vakarienės kasdien augo apsupta muzikos.

Prie šeimyninio dueto prisijungė ir muzikinės šeimos galva, V.Juozapaičio mokytojas Vladimiras Prudnikovas. Vakaro solistams akompanavo scenos partneris iš Suomijos Kristian Atilla.

Iš tiesų nuostabu matyti scenoje muzikuojančius tėvus ir vaikus, mokytojus ir mokinius bei jų kūrybinės bendrystės soduose prinokusius vaisius.

 

Komentarai