VAKARAS, NAKTIS, RYTAS

Publikuota: 2022-08-16 Autorius: Mb.info
VAKARAS, NAKTIS, RYTAS

Tarptautinių konkursų laureatė, „Fortūnos“ prizu ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanota solistė Raminta Vaicekauskaitė ir talentinga pianistė Evelina Pilipavičiūtė parengė intriguojančią vokalinės muzikos programą, kurioje kvies pasinerti į vakaro sutemas, išgyventi nakties paslaptis bei auštančio ryto viltį.

Atlikėjos pasakoja, kad dramatinė programos kulminacija yra naktis – juk ir mūsų fantazija geriausiai veikia užsimerkus. Tad įsivaizduokite momentą, kai leidžiasi saulė… Būtent nuo čia prasidės šio vakaro kelionė, kurioje tikrai bus įvairiausių nuotaikų, emocijų, netikėtumų, žinoma, ir daug eilių apie meilę. Ir tegul „aušra atskiria šešėlį nuo šviesos“ – kaip tai byloja koncertą pabaigsiančios Paolo Tosti dainos pavadinimas! Jų atliekama programa skambės rugpjūčio 17 d. (trečiadienį).

Dainininkė Raminta Vaicekauskaitė skaičiuoja jau antrą dešimtį pagrindinių vaidmenų, sukurtų Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Vokalo meną ji studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Graco (Austrija) muzikos ir parodomųjų menų universitete bei žymiausių dainavimo pedagogų meistriškumo kursuose. Atlikėja kuria vaidmenis ne tik Kaune, bet ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kitose teatrinio meno įstaigose. Jos įkūnytų herojų sąraše puikuojasi Liučija (Gaetano Donizetti opera „Liučija di Lamermur“), Violeta (Giuseppe Verdi opera „Traviata“), Rozalinda (Johanno Strausso operetė „Šikšnosparnis“), Ledi Makbet (G. Verdi opera „Makbetas“) ir daugelis kitų soprano aukso fondui priklausančių partijų. Įspūdingu balsu apdovanota dainininkė – nuolatinė muzikos festivalių dalyvė, kantatų ir oratorijų soprano partijų atlikėja, kamerinės muzikos projektų iniciatorė. „Man itin artima kamerinė muzika, – sako solistė. – Kiekvieną dieną gyvenu muzika. Ir ji labai skirtinga. Tačiau aš stengiuosi atlikti muziką, kurią myliu.“

Evelina Pilipavičiūtė – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įgijo ir fortepijono (prof. R. Rikterės klasė), ir dainavimo (prof. V. Prudnikovo klasė) bakalauro laipsnius. Dėsto VDU Muzikos akademijoje koncertmeisterio praktiką. Dirba VDU Muzikos akademijos ir J. Gruodžio konservatorijos koncertmeistere. Kaip pianistė tobulinosi G. Aleknos, E. Minkštimo, F. Pavri, B. Vainiūnaitės, G. Bandzinaitės, J. Fisherio, N. Ralytės meistriškumo pamokose, vokalo techniką tobulino V. Reino, R. Lampsatytės, S. Skjervoldo meistriškumo kursuose. Aktyviai koncertuoja ir kaip dainininkė, ir kaip koncertmeisterė. 2013 m. VIII Klaudijos Taev konkurse pelnė geriausios konkurso akompaniatorės apdovanojimą, dalyvavo kamerinės muzikos festivaliuose „Avanti“, „Mikkeli Music Festival XXII Gergiev Festival“ (Suomija). Evelina – aktyvi Birštono vasaros menų akademijos dalyvė nuo pirmųjų forumo metų.

Bilietus platina KAKAVA.LT

https://kakava.lt/renginys/vakaras-naktis-rytas-raminta-vaicekauskaite-sopranas-evelina-pilipaviciute-fortepijonas/3820/7072

Susiję nariai

Evelina Juraškienė-Pilipavičiūtė

Evelina Juraškienė-Pilipavičiūtė

Pianistė, dainininkė

Komentarai