Valdovų rūmų muziejus įvertintas vienu aukščiausių Lenkijos Respublikos apdovanojimų

Publikuota: 2022-05-04 Autorius: Mb.info
Valdovų rūmų muziejus įvertintas vienu aukščiausių Lenkijos Respublikos apdovanojimų

Lenkijos Prezidento Andžejaus Dudos (Andrzej Duda) dekretu Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriui dr. Vydui Dolinskui skirtas vienas aukščiausių Lenkijos Respublikos apdovanojimų – ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžius.

Ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžius dr. V. Dolinskui įteiktas už išskirtinius nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą muziejininkystės srityse, Lenkijos ir Lietuvos kultūros bei istorijos sklaidą.

Apdovanojimą Lenkijos prezidento vardu įteikė ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska). Iškilmės vyko Vilniuje minint Gegužės 3-osios konstitucijos dieną.

Dr. V. Dolinskas, padėkojęs už tokį garbingą apdovanojimą, teigė, kad jį priima kaip visų muziejaus darbuotojų įvertinimą. „Per okupacijas ir karus išblaškytą paveldą, istorines relikvijas Valdovų rūmų muziejus stengiasi surinkti iš viso pasaulio ir pristatyti Lietuvoje. Svarbiausia muziejaus partnerė, žinoma, yra Lenkija“, – kalbėjo dr. V. Dolinskas. Pasak muziejaus vadovo, „Bendradarbiavimas su Lenkijos kultūros institucijomis paskatina mokslininkus peržiūrėti istorijos tyrimus, papildo ir Lietuvos, ir Lenkijos mokslininkų interpretacijas apie kelis šimtmečius kurtą bendrą valstybę.“

Vienas iš ryškiausių Lenkijos ir Lietuvos istorinę atmintį puoselėjančių muziejaus projektų –Gegužės 3-osios konstitucijos epochai skirta paroda, Valdovų rūmų muziejuje veikusi nuo 2021 m. spalio iki 2022 m. sausio vidurio. Pernai minėjome 230–ąsias Abiejų Tautų Respublikos konstitucijos metines.

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje atidaryta iš Krokuvos Vavelio karališkosios pilies atvežta vieno šedevro paroda – Lenkijos ir Lietuvos kronprinco Žygimanto Augusto (1520–1572) vaikiški šarvai. Juvelyriškai nukalti šarvai – išskirtinio meistriškumo kūrinys, unikali istorinė Lenkijos ir Lietuvos paveldo relikvija.

 

Komentarai