VDU koncertuos hamerklavyro virtuozas iš Vokietijos

Publikuota: 2014-02-28 Autorius: MB inf.
VDU koncertuos hamerklavyro virtuozas iš Vokietijos

Koncerto Klaipėdoje įrašas

Kovo 4 d., antradienį, 18 val. VDU salėje (K. Donelaičio g. 60) muzikos mylėtojų laukia unikali, autentiška pažintis su baroko ir klasicizmo muzikos šedevrais. Čia nemokamą koncertą surengs klavesininkas, senojo fortepijono hamerklavyro virtuozas, Kelno aukštosios muzikos mokyklos (Vokietija) profesorius Aleksandras Puliajevas. Svečias taip pat koncertuos Klaipėdoje ir skaitys kursus studentams.

Prof. A. Puliajevas į Lietuvą atvyko su dviem autentiškais XVIII a. scenose karaliavusiais klavyriniais instrumentais, klavesinu ir hamerklavyru. Muzikantas mūsų šalyje ne tik koncertuos – jis jau veda savaitės trukmės kursus Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentams, kurie gilinasi į istorinio atlikimo subtilybes, susipažįsta su laikmečio muzikavimo maniera ir stilistika.

Geriausi kursų dalyviai drauge su prof. A. Puliajevu ir VDU kameriniu orkestru, vadovaujamu Roberto Bliškevičiaus, koncertuos kovo 4-ąją 18 val. Kaune (VDU salėje, K. Donelaičio g. 60) ir kovo 5-ąją 18 val. Klaipėdoje (KU Menų fakulteto salėje, K. Donelaičio g. 4).

Koncertuose, skirtuose kompozitoriaus Carlo Philippo Emanuelio Bacho (1714–1788) trijų šimtų metų gimimo jubiliejui, muzikantai skambins specialiai šiam įvykiui iš Vokietijos atgabentais instrumentais. Programoje – J. S. Bacho, W. A. Mozarto, J. Haydno ir C. P. E. Bacho klavyriniai koncertai, J. S. Bacho Brandenburgo koncertas ir C. P. E. Bacho simfonija. Įėjimas į abu koncertus nemokamas.

A. Puliajevo kursai studentams Kaune vyksta vasario 26 – kovo 2 d. J. Naujalio muzikos gimnazijoje ir Vytauto Didžiojo universitete.

Apie prof. Aleksandrą Puliajevą

Prof. Aleksandras Puliajevas gimė 1962 m. Sankt Peterburge. 1985 m. baigė Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Vladimiro Natansono klasę. Keletą metų koncertavo kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, vėliau įstojo į Sweelincko konservatoriją Amsterdame, kur studijavo klavesiną Annekės Uittenbosch klasėje, o hamerklavyrą – Stanley Hooglando klasėje. 1993 m. tapo tarptautinio klavesininkų konkurso Varšuvoje laureatu. Nuo 1998 m. gyvena Vokietijoje, dėsto Kelno aukštosios muzikos mokyklos Vupertalio padalinyje. A. Puliajevas yra kviečiamas koncertuoti tarptautiniu mastu kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Jis bendradarbiavo su dirigentais Peteriu Schreieriu, Ivoriu Boltonu, Marcusu Creedu ir Christophu Speringu, taip pat su Dorothee Oberlinger, Antonu Stecku, Hille Perl, Christophu Mayeriu, Vittorio Ghielmi, „Ensemble 1700“, „Kontraste Köln“, „Concerto Köln“, „Das Neue Orchester Köln“. A. Puliajevo įrašus yra išleidusios įrašų kompanijos BIS ir „Marc Aurel“.

Komentarai