Vienos kompozicijos rečitalis

Publikuota: 2015-03-12 Autorius: MB inf.
Vienos kompozicijos rečitalis

"Vienos kompozicijos rečitalis" - taip savo koncertus, vyksiančius kovo 26 d. Klaipėdoje, o balandžio 9 d. Vilniuje pavadino Lietuvoje ir už jos ribų gerai žinomas pianistas, džiazo muzikos propaguotojas bei pedagogas Egidijus Buožis. 

Rečitalio programa  - tai viena kompozicija, naujoviška bei unikali: E. Buožis klausytoją veda įvairiais džiazo evoliucijos keliais - nuo klasikinio džiazo akordų, klasika tapusių opusų leitmotyvų iki spontantiškų autorinių potėpių bei savos kūrybos fragmentų.

Egidijus Buožis - žinomas pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Džiazo katedros docentas, atlikėjas, improvizatorius, kūrėjas, pedagogas, inovatorius, metodininkas.

Atlikėjas džiazu susidomėjo būdamas 12 metų. Baigęs mokslus M. K. Čiurlionio menų mokykloje, profesijos įgūdžių sėmėsi LMTA.  Dar studijų metais tapęs I  vietos improvizacijų konkurse nugalėtoju, E. Buožis karjerą tęsė ir kaip atlikėjas - 2003 m. menininkas tapo Muzikų sąjungos įsteigto Auksinio disko nominantu. Atlikėjas įrašė ir išleido 5 kompaktines plokšteles -  2000 m. drauge su Valerijumi Ramoška (trimitas) įrašyta kompaktinė plokštelė Solos & duos pelnė prestižinio žurnalo „Gramofonas“ aukščiausius įvertinimus.

E. Buožis muzikuoja su ryškiausiais džiazo atlikėjais tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų:  Estijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir kt.

Kaip pedagogas gali didžiuotis, kad jo mokiniai seka mokytojo pėdomis ir laimi prizines vietas prestižiniuose konkursuose, o žinias apie  gyvenimo būdu tapusį džiazą išdėstė Lino Rimšos knygoje "Džiazo istorija"

 

 

 

Komentarai