„Vilniaus Halka“ – Varšuvos kamerinės operos gastrolinis spektaklis

Publikuota: 2019-12-03 Autorius: Mb.info
„Vilniaus Halka“ – Varšuvos kamerinės operos gastrolinis spektaklis

„Vilniaus Halka“ – Varšuvos kamerinės operos gastrolinis spektaklis (lenkų kalba su lietuviškais ir angliškais titrais) Gruodžio 3 d. 19 val. Lietuvos rusų dramos teatre

Stanislavo Moniuškos „Halka“ – tai be jokių abejonių populiariausia opera Lenkijoje. Romantinis pasakojimas apie nelaimingą meilę, pamišimą ir pasmerkimą pavergė viso pasaulio melomanų širdis. Tačiau ne visiems žinoma, kad operų afišose dažniausiai matoma varšuvietiškoji „Halkos“ versija buvo sukurta praėjus dešimtmečiui nuo 1848 m. įvykusios „Vilniaus Halkos“ premjeros. Naujai atrandamą vilnietiškąją versiją derėtų vertinti ne tik kaip tam tikrą įdomybę, bet visų pirma kaip vientisą meninį kūrinį, palikusį neišdildomą visuomeninį pėdsaką.

Varšuvos kamerinės operos užsakymu, „Vilniaus Halka“ sugrįžta į teatro afišas naujai inscenizuota Maciejaus Prochaskos. Muzikinė rekonstrukcija istoriniams instrumentams atlikta su didžiausia pagarba kompozitoriaus stiliui ir pilnai išlaiko originalaus 1848 m. kūrinio garsinę medžiagą. Veikalą atliks puikūs su Varšuvos kamerine opera bendradarbiaujantys solistai, pritariant Musicae Antiquae Collegium Varsoviense orkestrui.

Kviečiame į nepaprastą spektaklį, kuris puikių menininkų pastangomis sugrąžins prie kūrinio pirminio atlikimo varianto. Tai išties neeilinis įvykis, jungiantis tradiciją su dabartimi, mat Moniuškos opera nepraranda aktualumo ir be nuostabaus muzikinio sluoksnio, perteikia labai daug svarbių, laikui nepavaldžių prasmių.

Gruodžio 25 d. Lenkijos televizija „TVP Kultura” transliuos „Vilniaus Halkos“ koncertą HD raiška.

Projektas finansuojamas Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšomis pagal daugiametę 2017–2022 m. programą NIEPODLEGŁA, gavus Adomo Mickevičiaus instituto kultūrinės programos dotaciją „Kulturalne pomosty“ (Kultūros tiltai).

Renginio nuoroda: http://www.polskidom.lt

Susiję video galerijos

Vilniaus Halka

Komentarai