Vilnius ruošiasi „Sostinės dienoms“ – šiemet pasirengimas kitoks, nei bet kada anksčiau

Publikuota: 2020-08-17 Autorius: Mb.info
Vilnius ruošiasi „Sostinės dienoms“ – šiemet pasirengimas kitoks, nei bet kada anksčiau

Kaip ir kasmet, pirmąjį rugsėjo savaitgalį Vilnius ruošiasi visus pakviesti į „Sostinės dienas“ – į didžiausią miesto festivalį atvirose erdvėse, kurį šiemet organizatoriai planuoja ypač atsakingai, atsižvelgdami į Lietuvą ir pasaulį paveikusią koronaviruso pandemiją. Rugsėjo 4–6 dienomis rengiamos šventės programoje iki karantino buvo planuojami dideli masiniai renginiai, buvo patvirtinti garsių užsienio atlikėjų pasirodymai, pritraukiantys tūkstančius vilniečių ir miesto svečių. Tačiau pandemija radikaliai pakeitė šiuos planus, laukiami užsienio atlikėjų koncertai tapo neįmanomi, tad organizatoriams teko sukurti beveik naują renginių programą.

Joje ypatingas dėmesys skiriamas renginių lokacijoms ir atstumams tarp jų, kurie šiemet bus daug didesni nei ankstesniais metais, o koncertinėse lauko scenose dominuos ryškiausi Lietuvos atlikėjai. Nuo tradicinėmis tapusių renginių vietų – Gedimino prospekto ir Katedros aikštės – „Sostinės dienų 2020“ lankytojams teks įveikti kiek ilgesnes distancijas iki kitų festivalio erdvių. Pavyzdžiui, ankstesniais metais itin populiari renginių vieta Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto šiemet perkeliama į labiau nutolusią erdvę prie Baltojo tilto, kuri yra ne tik visiškai renovuota, bet ir daug kartų didesnė – tai padės žmonėms mėgautis renginiais išlaikant daug saugesnę distanciją.

„Šių metų „Sostinės dienose“ kviesime vilniečius ir miesto svečius ne tik patirti naujų įspūdžių, bet ir mėgautis saugiais pasivaikščiojimais bei apsilankymais bene gražiausiose Vilniaus erdvėse“, – teigia šventę rengiančių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys.

Jei ne dėl savęs, tai dėl kitų

Populiariausios Vilniaus miesto šventės rengėjai kviečia visus būti atsakingais ir pasirūpinti savo, artimųjų bei bičiulių saugumu. Nors Vyriausybės reikalavimas skelbia, jog dėvėti apsauginę kaukę privaloma tik uždarose patalpose, „Sostinės dienos“ prašys vilniečių supratimo bei kvies nepamiršti kaukių net ir lankantis atvirose šventės erdvėse. „Būkime supratingi ir padarykime viską, kad po festivalio neatsirastų pretekstas vėl uždaryti kultūros renginių, kad po „Sostinės dienų" galėtų ir toliau vykti koncertai, operos, teatro, šokio spektakliai bei kiti publikos laukiami meniniai pasirodymai. Tegu vilniečiai ir sostinė būna pirmasis miestas, tapęs pavyzdžiu kaip atsakingai rengti šventes miestiečiams ir pasiūlęs saugių festivalių tradiciją", – šventės lankytojų prašo „Vilniaus festivalių“ vadovas, pridurdamas: „net jei kažkam trūksta noro užsidėti kaukę dėl savęs, padarykime tai dėl kitų“.

„Sostinės dienos“ šiemet pristato ir naujas festivalio lokacijas, padedančias renginio lankytojams atrasti įvairių įspūdžių ir praturtinančias festivalio programą.

Naujas Vilniaus miesto traukos taškas – atnaujinta erdvė prie Baltojo tilto

Neries krantinėje ties Baltojo tilto sporto aikštynu „Sostinės dienose“ šiemet įsikurs „Gero maisto krantas“, užpildytas gausybės „Food Truck“ maisto vagonėlių, kurie pasiūlys išskirtinį meniu visiems pasiilgusiems įdomesnio, įvairesnio maisto. O prieplaukoje ant vandens įrengtoje „Atspindžių“ scenoje skambės nuotaikinga įvairių Lietuvos atlikėjų bei grupių gyvai atliekama muzika.

Vilniečių bei sostinės svečių itin pamėgta ir laukiama tradicija tapusi vandens 3D video projekcija ant Neries upės taip pat keliasi prie Baltojo tilto erdvių, kur gerėtis unikaliu vizualiniu projektu bus galima laikantis itin saugaus atstumo.

Kita festivalio naujovė – „Knygų aikštė“

Išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas literatūrinių renginių mėgėjams – pristatoma nauja „Sostinės dienų“ erdvė. Šalia Katedros aikštės, tarp varpinės ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parko įsikurs jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“. Mažąja knygų muge vadinamoje erdvėje vilniečiai galės atrasti mėgstamiausias savo leidyklas, jų knygas, susitikti su populiariais rašytojais, dalyvauti knygų skaitymuose.

Šventės tradicija – jau penkioliktus metus „dūzgiantis“ Gedimino prospektas

Festivalio nuolatiniu traukos centru ir miestiečių lankomiausia vieta tapęs Gedimino prospektas šiemet vėl linksmai „dūzgės“. Nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės, t.y. „Menų ir muzikos gatvėje“, tarsi promenadoje bus galima susipažinti su lietuvių keramikos meistrų, tapytojų, grafikų kūryba bei įvairiais dirbiniais. Naujausias šiuolaikinio dizaino tendencijas V. Kudirkos aikštėje pristatys „Stiliaus lokacijos“ kūrėjai – juvelyrinių dirbinių, aksesuarų, galanterijos ar interjero detalių autoriai kvies pasidomėti netikėtais atradimais ir meninėmis idėjomis. Gera žinia skanumynų mėgėjams – „Gardžių lauktuvių kelias“ šiemet Gedimino prospekte nusidrieks nuo A. Jakšto gatvės iki pat Lukiškių aikštės.

Didieji festivalio koncertai tradiciškai bus rengiami Katedros aikštėje.

„Sostinės dienų” atidarymo vakarą – grupės „The Roop“ koncertas Katedros aikštėje

Viena šauniausių Vilniaus miesto švenčių rugsėjo 4–6 dienomis sostinės gyventojams bei svečiams ruošiasi dovanoti puikių emocijų ir neišdildomų įspūdžių kupiną festivalį. Pirmąjį rugsėjo penktadienį „Sostinės dienos“ pradės smagią šventę, visus sukviečiančią prie keturių skirtingų scenų: Gedimino prospekte šalia V. Kudirkos aikštės, Neries krantinėje prie Baltojo tilto, „Knygų aikštės“ scenoje netoli Nacionalinio muziejaus ir, žinoma, į didžiąją sceną Katedros aikštėje, kur bus rengiami laukiamiausių lietuvių atlikėjų koncertai.

Rugsėjo 4-ąją atėję į pagrindinę Gedimino prospekto sceną „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės bus užvaldyti temperamentingų afrikietiškų ritmų ir elektroninės muzikos garsų, kuriuos atskleis „Afrodelic“ projektas. Tai naujas žingsnis spalvingoje Victoro Diawaros karjeroje. Muzikantas, kurio gyslomis teka lietuvių ir maliečių kraujas, šiuo projektu atiduoda pagarbą savo afrikietiškoms šaknims. Albume „Dusunkun Hakili“ („Širdies atmintis“), kuris pasirodys spalį, skamba Victoro tėvo, garsaus Malio poeto Gaoussou Diawaros sukurtos eilės. Albumą padėjo įgyvendinti ir koncerte prie Victoro Diawaros prisijungs Lietuvoje gyvenantis prancūzų muzikantas Boris Kulenovic bei perkusininkas Gediminas Mačiulskis.

Po „Afrodelic“ į V. Kudirkos aikštės sceną lips kauniečių hiphopo grupė „Flying Saucer Gang“ – Lietuvos ateiviai, kurie hitais džiugindami publiką ir koncertuose suburdami pašėlusių gerbėjų minias, nesustodami skraido virš „trepo“ debesų. Dinamiški, ryškūs ir visada pasiruošę nustebinti grupės nariai koncertuose netausoja energijos, todėl „moshpitai“ niekad neužsiveria. Vėliau „Veiksmų“ scenoje pasirodys įkvepiantis trubadūras, motyvuojantis muzikantas, aistrą muzikai ir socialiniams reiškiniams savo kūriniuose sujungęs Jurgis Didžiulis. Tai muzikantas, kuris siekdamas pasaulį padaryti geresniu nei jį rado, pasitelkė ginklus – muziką, meną ir edukaciją. Susitikimuose su publika atlikėjas jungia muzikinį pasirodymą, motyvacinę kalbą, „stand-up“ komedijos elementus ir interaktyvų bendravimą. Jurgio pasirodymo metu visi stebėtojai tampa dalyviais ir muziką kurią kartu.

Didysis festivalio atidarymo koncertas bus surengtas Lietuvos širdyje – Katedros aikštėje rugsėjo 4 d. 21 val., kur publiką pasveikins viena populiariausių lietuvių grupių „The Roop”.

2020 metų Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ – grupė „The Roop“ – dėl pandemijos negalėjo įsiamžinti šio milžiniško konkurso šlovės galerijoje. Tačiau Lietuvos minėjimo užsienio medijoje monitoringas rodo, kad dėka „The Roop“ ir jų pergalių alternatyviuose „Eurovizijos“ konkursuose mūsų valstybės vardas šiemet gerokai daugiau kartų skambėjo pozityviame kontekste.

Nėra abejonių, kad kaip tik tokios – šviesios ir teigiamos emocijos pripildys atmosferą „The Roop“ koncerte Sostinės dienose. Charizmatiškasis grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius visuomet pabrėžia, kad pozityvus nusiteikimas savo artimos aplinkos ir viso pasaulio atžvilgiu atneša kur kas daugiau vidinio pasitenkinimo ir padeda sukurti turinį, kuris ne tik pelno įspūdį, bet ir išlaiko vertę.

Visų amžiaus grupių mėgiami „The Roop“ seniai nuramino širdį dėl neįvykusios „Eurovizijos“. Jų vasara prabėgo intensyvioje kūrybinėje veikloje ir koncertuose, kurių metu grupė galėjo pasidalinti su savo gerbėjais dainomis, gimusiomis iš tikrų jausmų. Visoje Europoje skambantis „The Roop“ hitas „On Fire“ leidžia didžiuotis autorine lietuvių kūryba. O kartu – patirti, kiek džiaugsmo suteikia paprastas, linksmas šokis. Patraukliai skamba ir kitos šios grupės dainos, kurių kiekvienoje slypi žinutė, skirta klausytojui. Neveltui kalbama, kad po „The Roop“ pasirodymų publika jaučiasi gavusi stiprų emocinį užtaisą, kuris išlieka ilgam.

„The Roop“ pasirodymas bus ne vienintelis „Sostinės dienų“ atidarymo vakarą Katedros aikštėje – po „Eurovizijos“ favoritų į sceną žengs viena garsiausių Lietuvos grupių, surengsianti didžiulį koncertą, apie kurį bus paskelbta artimiausiomis dienomis.

„G&G Sindikato“ narys Kastetas: miestas gražus tuomet, kai jo gatvėmis vaikšto laimingi žmonės

Penktadienį, rugsėjo 4 d., „Sostinės dienų 2020“ atidarymo vakaro kulminacija – vienų laukiamiausių Lietuvos atlikėjų, hiphopo muzikos grupės „G&G Sindikatas“ koncertas. Gabrielius Liaudanskas (Svaras), Artūras Matkevičius (DJ Mamania), Donatas Juršėnas (Donciavas) ir Kastytis Sarnickas (Kastetas), ilgamečiai „G&G Sindikato” nariai, didžiojoje scenoje Katedros aikštėje pasirodymu „Unplugged” ketina pažadinti kiekvieno mūsų vidinį maištininką. Grupė ruošia apie pusantros valandos koncertą, kuriame susiburs net 30 atlikėjų.

Bebaimiai reperiai, ironizuojantys visomis Lietuvos aktualijomis, niekada niekam nepataikauja ir koncertuose išreiškia savo idėjines vertybes, publiką patraukiančias nesumeluotu nuoširdumu. Visuomenei ir jaunajai kartai svarbiomis temomis drąsiai pasisakantys atlikėjai savo dainose nuolat akcentuoja meilę šeimai ir tėvynei.

Apie būsimą susitikimą su „Sostinės dienų“ publika ir išgyventą sudėtingą karantino laikotarpį pokalbis su grupės nariu reperiu K. Sarnicku (Kastetu).

„G&G Sindkato” grupė visada surenka pilnutėles koncertines sales. Kaip manote, kodėl Jūsų dainos yra tapusios ne vienos kartos hitais?

Mes niekada savo muzika ir tekstais nebandome įtikti kitiems. Kalbame tai, kas mums svarbu, ir grojame tokią muziką, kuri mums patinka. Niekada niekam nepataikaujame. Galbūt todėl žmonės atpažįsta nuoširdumą – ar tai būtų gyvas koncertas, ar įrašas. O nuoširdumas vienaip ar kitaip yra viena didžiausių vertybių.

Su kokiais iššūkiais Jums teko susidurti per šį pandemijos sukeltą karantino laikotarpį? Ką buvo sunkiausia išverti?

Kiekvienam „G&G Sindkatas” grupės nariui, tikriausiai, savaip susikostė. Man tai buvo galimybė daugiau laiko praleisti su sūnumi. Juk vyko nuotoliniai mokslai, tad buvo gera dar kartą pasikartoti pradinės klasės kursą. O jeigu rimtai... Pavasarį ruošėmės dideliems koncertams arenose, kuriuos teko atšaukti likus dviem savaitėms, ir jei buvo sunku dėl asmeninių neišsipildžiusių lūkesčių, tai dar buvo sunku dėl fanų, kurie buvo įsigiję bilietus ir liko nuvilti. Manau, kažkaip visi išsikapstysim iš šios situacijos ir tapsim dar stipresni.

Neužilgo festivalyje „Sostinės dienos“ susitiksite su gausia vilniečių ir sostinės bičiulių auditorija. Ar jaudinatės? Kodėl?

Jaudulio, žinoma, visada yra. Jei lipant į sceną neapima jokie jausmai, gal tuomet jau ir nebeverta lipti. Ne, tai nėra baimė. Tai malonus jaudulys, kai žinai, kad laukia dar vienas vakaras, kurio metu bus galima praleisti scenoje beveik dvi valandas su gerais draugais, o jų šį kartą susirinks tikrai daug, ir kurio metu pasilinksminsi kartu su žiūrovais gražiausiame pasaulio mieste, pačioje jo širdyje. Ilgainiui supranti, kad tokių akimirkų gyvenime būna ne tiek daug ir pradedi jas dar labiau vertinti.

Kokią staigmeną ruošiate klausytojams?

Šį kartą atliksime specialią programą, kurią ligi šiol gyvai matė ne tiek ir daug žmonių. Skambės visos geriausios dainos, bet taip, kad daugelis liks išsižioję…

Ką Jums reiškia didžiausia Vilniaus miesto šventė „Sostinės dienos”?

Miestas gyvas tuomet, kada šurmuliuoja jo gatvės ir gatvelės. O gražus miestas yra tuomet, kai jo gatvėmis vaikšto laimingi žmonės.

Dėmesio! Atsižvelgiant į naujausius Vyriausybės reikalavimus renginiams, žiūrovams bus privaloma registracija į Didžiuosius koncertus Katedros aikštėje. Registracija bus vykdoma elektroniniu būdu festivalio tinklapyje: https://bit.ly/3j8IMh2

„Sostinės dienų“ organizatoriai prašo vilniečių supratimo bei kviečia renginiuose dalyvauti dėvint kaukę. Pasiimk savo teigiamas emocijas „Sostinės dienose“! Festivalis vyks rugsėjo 4–6 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt

„Sostinės dienos 2020” vyks rugsėjo 4–6 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai