XVII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas pasipuoš Belgijos karalystės orkestrinės muzikos spalvomis.

Publikuota: 2017-03-23 Autorius: Kazys Daugėla
XVII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas pasipuoš Belgijos karalystės orkestrinės muzikos spalvomis.

Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija jau septynioliktą kartą organizuoja tradiciniu tapusį Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatą, kurio metu muzikos mylėtojus kviečia apsilankyti gausybėje nemokamų renginių. Kovo 30 - balandžio 1 dienomis Panevėžyje vyks XVII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato finalas, kuriame varžysis per 30 profesionalų ir mėgėjų pučiamųjų instrumentų orkestrų iš visos Lietuvos, atrinktų žiemą vykusiuose regioniniuose turuose, o dalyvių skaičius šiemet perkops 900.

Orkestrai, suskirstyti į 5 kategorijas pagal profesionalumą, Panevėžio bendruomenių rūmuose varžysis kovo 31– balandžio 1 dienomis. Orkestrus pagal Europinę vertinimo sistemą vertins tarptautinė komisija iš muzikos ekspertų: kompozitorių, dirigentų, profesionalių orkestrų vadovų  iš Belgijos, Nyderlandų Karalystės, Estijos ir Lietuvos. Komisija vertins orkestrų garso kokybę, programos pasirinkimą ir atlikimą, intonaciją ir t.t., nematydama ir nežinodama, kuris orkestras scenoje.

 Kaip ir kasmet čempionato metu svečiai bus pakviesti į muzikos instrumentų parodą. Vyks konferencijos, susitikimai su kompozitoriais, meistriškumo kursai ir koncertai. Kiekvienais metais į čempionato renginius kviečiami svečiai iš įvairių Europos šalių. Šiemet čempionato finale sutiko dalyvauti visame pasaulyje žymus kompozitorius, dirigentas, pedagogas Kevin Houben. Būtent šio belgų kompozitoriaus kūrinius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija čempionato dalyviams išrinko kaip privalomus atlikti A,C,D ir E kategorijose. Kovo 30 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centre vyks susitikimas-diskusija su kompozitoriumi, dirigentu ir pedagogu Kevin Houben (Belgija). Vakaro renginyje dalyvaus legendinio Belgijos orkestro “Willebroek Brass Band“ ansamblis „Willebroek Brass Quartet“.

Kovo 31 d. 18 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose koncertuos Naujamiesčio kultūros centro-Dailės galerijos vario dūdų orkestro „Aukštyn“ ir Belgijos “Willebroek Brass Quartet“ ansamblis.

Balandžio 1 d. 19 val. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks baigiamasis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato koncertas ir apdovanojimų ceremonija. Koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras ir solistai. Dirigentai – mjr. Egidijus Ališauskas ir Kevin Houben, solistai iš Belgijos: Lode Violet (kornetas), Joeri Van Hove (kornetas), Tim De Maeseneer (altas), Jonas Violet (eufonija).

Šio renginio organizatorius Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija džiaugiasi, kad čempionato dalyvių skaičius  kasmet vis auga, puoselėjamas bei populiarinamas pučiamųjų orkestrų žanras Lietuvoje. Čempionatas organizuojamas kasmet nuo 2001 metų.

Daugiau informacijos apie renginius: www.lbba.lt

Komentarai