Žėrintys sąskambiai

Publikuota: 2014-05-02 Autorius: MB inf.
Žėrintys sąskambiai

Gegužės 6 dieną, antradienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje pirmą kartą viešės žavingas moteriškas ansamblis „Regnum Musicale“ (lot. „Muzikos karalystė“). Jis unikalus tuo, kad jame groja keturios seserys Daunytės, šviesaus atminimo poeto ir kultūros veikėjo Vaidoto Daunio dukros: Joana (arfa), Vita Marija (fleita), Elena (violončelė), Kotryna Ugnė (smuikas).

Šeimyninio ansamblio Įkūrėja ir meno vadovė smuikininkė Raimonda Daunienė užaugino keturias dukras muzikes ir sūnų. Mama Raimonda padėjo atsiskleisti mergaičių talentams nukreipdama jas muzikos keliu. Visos keturios dukros pasirinkusios sau artimus instrumentus muzikos mokslus pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Visos seserys šiandien yra tarptautinių konkursų laureatės bei Grand Prix laimėtojos. Vyriausioji duktė arfininkė Joana Daunytė stažavosi Vilekrozės muzikos akademijoje Prancūzijoje, studijavo Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje Šveicarijoje, magistro studijas tęsė Amsterdamo konservatorijoje Olandijoje. Šiuo metu arfos meno žinias gilina Norvegijos muzikos akademijoje. Atlikėja grojo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu,  Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, ansambliu „Musica Humana“ ir Vilniaus m. savivaldybės choru „Jauna Muzika“. Fleitininkė Vita Marija studijuoja Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje Lietuvoje ir užsienyje, ruošia įvairias novatoriškas programas. Violončelininkė Elena šiuo metu studijuoja Šiaurės karališkajame muzikos koledže Didžiojoje Britanijoje. Atlikėja griežė solo partijas su Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru, Rygos ir Kauno simfoniniais orkestrais, M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestru. Jauniausioji iš seserų smuikininkė Kotryna yra nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos vienuoliktokė. Ugnė turi puikų balsą, ji yra konkurso „Dainų dainelė 2004“ laureatė.  Beje, Kotryna Ugnė yra ne tik muzikė, bet ir meninės gimnastikos varžybų laimėtoja.     

Seserims Joanai, Vitai Marijai ir Elenai Daunytėms buvo įteiktos Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėkos už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą. Ansamblio „Regnum Musicale“ tikslas yra populiarinti klasikinę muziką, ypač kūrinius su arfa. „Regnum Musicale“ taip pat skiria dėmesį ir lietuvių etninei muzikai, kurią naudoja improvizacijose. Ansamblio koncertai visada jaunatviški, vyksta su polėkiu, energija ir turi didelį pasisekimą klausytojų tarpe. Kolektyvas koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tarptautiniame kamerinių ansamblių su arfa konkurse Madride (Ispanija) ansamblis pelnė pirmąją vietą, praėjusiais metais surengė koncertų ciklą Jungtinėse Amerikos Valstijose, dalyvavo klasikinės muzikos festivalyje Šveicarijoje. „Regnum Musicale“ – Vaidoto darbų tąsa. Vaidotas buvo įkūręs ne pelno organizaciją „Regnum”. Turėjo minčių dėl teatro, imtis šviesių žmonių sambūrio. Jis norėjo sukurti tobulą karalystę – gražų, kultūringą žmonių bendravimą, paremtą dvasinėmis vertybėmis. O aš sukūriau ansamblį. Atliekame klasikos kūrinius, kurie pakylėja, nuskaidrina kasdienį gyvenimą, skatina sielą veržtis aukščiau, atsiplėšti nuo žemiškų dalykų. Juk muzika – tokia galia! Už ją galingesnė tik meilė“ –, viename interviu pasakoja Raimonda Daunienė. Šeimyninio ansamblio koncertinėje programoje, pavadintoje „Žėrintys sąskambiai“, skambės įvairių žanrų G. F. Haendelio, A. Vivaldi, C. M. von Weberio, A. Honeggerio, D. E. Rappazo, N. Rimskio-Korsakovo, N. Ch. Bochsa‘os, M. K. Čiurlionio ir K. Vasiliauskaitės kūriniai soliniams instrumentams ir originalios ansamblio „Regnum Musicale” sudėčiai skirtos kompozicijos. 

Komentarai