BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA 2017

BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA 2017
Birštono kultūros centras
Jaunimo g. 4, Birštonas LT- 59206 LT-59206
10:00
2017-07-29
Šeštadienis
Kaina 150.00 Eur

 

LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGA
VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS
BIRŠTONO SAVIVALDYBĖ

 

V BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA 2017

2017 m. liepos 29 d. – rugpjūčio 7 d.

Tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai tema

Interpretacijos meno paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje
 

Birštono vasaros menų akademija kviečia aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleivius, studentus ir studijas baigusius atlikėjus, muzikos, meno ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos pedagogus į sparčiai ir harmoningai augantį vidurio Lietuvos kurortą Birštoną (www.visitbirstonas.lt).

Dešimt dienų truksiančiuose meistriškumo kursuose vyks:
Dainavimo, fortepijono, koncertmeisterio praktikos ir arfos meistriškumo pamokos
Paskaitos meno, scenos kalbos, viešųjų ryšių ir kt. temomis
BVMA pedagogų ir kviestinių atlikėjų koncertai
BVMA aktyviųjų dalyvių koncertai
Susitikimai ir diskusijos
Scenos judesio užsiėmimai


SKUBUS PRANEŠIMAS.

Dėl Ninos Serioginos ligos ją Birštono vasaros menų akademijoje keičia jos mokinys, studijavęs pas prof. Niną Serioginą Sankt Peterburgo Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijos aspirantūroje, Jurgis Aleknavičius

Jurgis Aleknavičius (g. 1986) iki 2005 metų mokėsi Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, mokytojos ekspertės Tatjanos Radovič fortepijono klasėje. Šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. Aleksandros Žvirblytės klasėje.

Pianistas yra kelių respublikinių konkursų laureatas: du kartus laureato vardą pelnė Balio Dvariono konkursuose, laureato diplomus - dviejuose tarptautiniuose lenkų fortepijoninės muzikos festivaliuose - konkursuose, skirtuose F. Chopinui, Prancūzijoje ir Italijoje vykusių konkursų laureatas;  2007 sėkmingai pasirodė tarptautiniame M. K.Čiurlionio pianistų konkurse.

Jurgis Aleknavičius nuolat dalyvauja profesinio meistriškumo kursuose - prof. Mūzos Rubackytės, T. Alichanovo, V. Nosinos ir kt. 2008  dalyvavo „Didžiajame muzikų parade“, 2009 - festivalio „Kristupo klavyrai“ pianistų maratone, 2010 - Tarptautinio S. Vainiūno pianistų konkurso diplomantas.

Ne kartą koncertavo su Lietuvos kameriniu orkestru. Pastaraisiais metais  kaip solistas bei kamerinių ansamblių sudėtyje dalyvauja koncertuose Lietuvos miestų ir miestelių muzikos bei meno mokyklose.

Nuo 2005 kiekvieną pavasarį rengia solinius rečitalius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

2008 stažavo Briuselio karališkojoje konservatorijoje (profesoriaus Blumenthalio ir asistentės K.Veekmans klasėje), 2010 studijavo Norvegijoje, Grygo muzikos akademijoje (pas profesorių A. Kayser). BŠiuo metu tęsia magistrantūros studijas Lietuvoje (doc. A. Žvirblytės klasėje).

2011 m. Jurgis Aleknavičius buvo pakviestas studijuoti Sankt Peterburgo valstybinės N. Rimskio Korsakovo konservatorijos aspirantūroje (pedagogė prof. Nina Seriogina).

Pianisto repertuare gausu romantinės muzikos fortepijoninių šedevrų, išpuoštų žėrinčiais pasažais ir įvairiausiais tembrais spindinčiomis garsų harmonijomis. Jo atliekamas klasikinis repertuaras pasižymi savita filosofija ir intelektualumu.

 

Liepos 28 d., penktadienis

TVARKARAŠTIS

 

13 – 15 val. Kultūros centras
„Mažosios akademijos“ Dalyvių registracija

15 – 16 val. Kultūros centras
Susitikimas su „Mažosios akademijos“ pedagogais

19 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
MUZIKINĖ KELIONĖ LAIKMEČIAIS
XVI–XXI amžiaus muzika
LMTA medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas NAUJI GARSAI
Paulius Gefenas (fleita), Robertas Beinaris (meno vadovas; obojus), Rimvydas Savickas (klarnetas), Darius Stoskeliūnas (fagotas), Indrė Kuleševičienė (valtorna)

 

 

 

 

 

BIRŠTONO SAVIVALDYBĖS MERĖS NIJOLĖS DIRGINČIENĖS SVEIKINIMO ŽODIS

Mieli akademijos dalyviai, dėstytojai, svečiai,

Liepos 29 – rugpjūčio 7 d. Birštone jau penktą kartą vyksta Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai „Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje“. Džiaugiuosi, kad Birštono kurortas tampa profesionalios, kokybiškos, užburiančios muzikos sostine: čia jaunieji atlikėjai, dėstytojai, svečiai iš Lietuvos ir užsienio dalyvauja meistriškumo programoje, surengia daug ypatingų koncertų įvairiose kurorto erdvėse.

Dėkoju už bendradarbiavimą projekto organizatoriams ir partneriams: Lietuvos muzikų sąjungai, Vytauto Didžiojo universitetui, sanatorijai „Eglė“, Birštono kultūros centrui ir Meno mokyklai, dėstytojams ir svečiams. Ypač dėkoju idėjos autorei ir projekto sumanytojai, kompozitorei, pedagogei, muzikos kritikei doc. Audronei Žigaitytei-Nekrošienei už tai, kad šis ypatingas projektas vyksta jau penkerius metus ir puošia Birštono kurortą. Ačiū Jums, kad puoselėjate profesionaliosios muzikos tradicijas, kad Birštono kurorto gyventojams ir svečiams dovanojate pakilią nuotaiką ir įsimintinas akimirkas.

Jauniesiems muzikams linkiu kūrybinio įkvėpimo ir tobulėjimo, jų dėstytojams – sėkmės, gerų emocijų ir įsimintinų koncertų. Maloniai kviečiu Birštono bendruomenės narius džiaugtis puikiais renginiais, o kurorto svečius liepos 29 – rugpjūčio 7 d. planuoti muzikinę viešnagę Birštone ir mėgautis užburiančia muzika!

 

Projekto „Birštono vasaros menų akademija“ globėja,
Birštono savivaldybės merė
Nijolė Dirginčienė

 

2017 METŲ BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS 
TVARKARAŠTIS IR RENGINIAI

Grafinis atvaizdavimas čia >>>

 

Nepraleiskite progos naudingai investuoti į savo sceninę ateitį!
Iki liepos 28d. registruokitės į profesionalaus fotografo Martyno Aleksos ir vizažo meistrės Jurgitos Beržiūnės fotosesiją!

Rugpjūčio 3‒4 dienomis Birštono vasaros menų akademija siūlo dalyvauti muzikos atlikėjams (dalyviams ir dėstytojams) specialiai rengiamose fotosesijose. Jose fotografas Martynas Aleksa ir vizažo meistrė Jurgita Beržiūnė visiems norintiems padės susikurti savireklamai tinkamą sceninį įvaizdį ir užfiksuos jį kokybiškose portretinėse nuotraukose (galva, kaklas ir pečiai). Nuotraukas neišimtine teise būtų galima naudoti asmeniniais reprezentaciniais tikslais. Preliminariai pasirinkti Jums patinkančias ir reprezentacijai tinkamas nuotraukas galėsite fotosesijos metu.

Dalyvavimo fotosesijoje (profesionalus grimavimas, profesionalaus fotografo paslaugos ir fotoįrangos panauda) mokestis bei 5‒10 nuotraukų rinkinio kaina – €36.

Būtina išankstinė dalyvių registracija elektroniniu paštu info@muzikusajunga.lt iki liepos 28 d. Registracija galios tik sumokėjus dalyvavimo mokestį į BVMA sąskaitą (nuotodą į tinklalapį su sąskaitos numeriu) iki nurodytos datos. Fotosesijos vyks pagal griežtą tvarkaraštį, todėl prašytume dalyvių nevėluoti. Fotosesijų tvarkaraštis bus paskelbtas Muzikų sąjungos interneto svetainėje iki rugpjūčio 1 d.

Nepraleiskite progos naudingai investuoti į savo sceninę ateitį!

MOKESČIUS MOKĖTI
Lietuvos muzikų sąjunga
SWEDBANK, AB, kodas 73000
Banko sąskaitos nr.: LT15 7300 0101 3362 4949
SWIFT (BIC) kodas: HABALT22

 

Scenos grimo dailininkė Jurgita Beržiūnė – Vilniaus dailės akademijos interjero dizaino bakalaurė, turinti dailės mokytojos kvalifikaciją. Susidomėjusi grimo dailininkės specialybe, sėmėsi žinių ir įgūdžių teatre, tobulinosi individualiuose ir grupiniuose kursuose. Dalyvavo statant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Vilniaus miesto operos, A. Cholinos spektaklius, filmus „Karas ir taika“, „12 kėdžių“ ir kt., dirbo reklaminiuose ir socialiniuose projektuose, fotosesijose. Nuo 2016 m. dirba grimo mokytoja Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje.

 

Fotomenininkas MARTYNAS ALEKSA studijavo Vilniaus universitete, 2017 m. baigė magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje.

M. Aleksa – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fotografas, Lietuvos spaudos fotografų klubo narys. Bendradarbiauja su Kauno valstybiniu muzikiniu teatru, Valstybiniu Vilniaus mažuoju teatru, Vilniaus miesto opera, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos muzikų sąjunga, „Operomanija“, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos muzikos informacijos centru bei kitomis kultūros ir scenos menų organizacijomis, meno kūrėjais ir atlikėjais. Fotografo nuotraukas publikuoja Lietuvos ir užsienio spaudos leidiniai („Krantai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“, „Muzikos barai“, „Lietuvos rytas“, „Opera Now“, „Danse“, „Dancing Times“) bei interneto žiniasklaidos portalai, kūrybinių organizacijų svetainės.

 

 

Liepos 28 d., penktadienis


13 – 15 val. Kultūros centras
„Mažosios akademijos“ Dalyvių registracija

 15 – 16 val. Kultūros centras
Susitikimas su „Mažosios akademijos“ pedagogais

19 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
MUZIKINĖ KELIONĖ LAIKMEČIAIS
XVI–XXI amžiaus muzika
LMTA medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas NAUJI GARSAI
Paulius Gefenas (fleita), Robertas Beinaris (meno vadovas; obojus), Rimvydas Savickas (klarnetas), Darius Stoskeliūnas (fagotas), Indrė Kuleševičienė (valtorna)

 

Liepos 29 d., šeštadienis

 

9 – 13 val. Kultūros centras
Dalyvių registracija 

10 – 13.30 val. Kultūros centras
Scenos kalbos pamokos
Petras Venslova

11 – 12 val. Kultūros centras
BVMA dalyvių susitikimas su pedagogais

12 – 13.30 val. Nuo Kultūros centro
„Skambančių skulptūrų“ projekto generalinė repeticija

14.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
2-oji meninių odinių objektų parodos
TARP SIMBOLIO IR METAFOROS ATIDARYMAS
Paroda veiks iki rugpjūčio 7 dienos

15 val. Savivaldybės aikštė – Birštono skulptūrų parkas
SKAMBANČIOS SKULPTŪROS
Kamerinių ansamblių koncertas maratonas

17.30 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
KARILIONO MUZIKOS KONCERTAS
Kazimieras Arvydas Karaška, elektroninis karilionas. Koncerte dalyvauja Robertas Beinaris, obojus ir Veronika Girininkaitė, elektroninis karilionas. Kūrybinės grupės VARPAI.LT vadovas Saulius Stulpinas
J. S. Bacho, S. C. Fosterio, J. Naujalio, R. Žigaičio ir K. A. Karaškos kūriniai

19 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS ATIDARYMO KONCERTAS
MOTERS PASLAPTYS
IEVA PRUDNIKOVAITĖ ir ansamblis 4 TANGO
Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Džeraldas Bidva (smuikas), Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas)
Bilieto kaina 5–10 Eur

 

Liepos 30 d., sekmadienis

 

11 val. Jundeliškės, Moravskių dvaras 
MORAVSKIO SKAITYMAI
PETRAS VENSLOVAS, REDA GRIKŠAITĖ
XIX amžiaus muzika
LMTA medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas NAUJI GARSAI
Paulius Gefenas (fleita), Robertas Beinaris (meno vadovas; obojus), Rimvydas Savickas (klarnetas), Darius Stoskeliūnas (fagotas), Indrė Kuleševičienė (valtorna)

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Aleksanderio technika
Katri Tikka (Suomija)

18.30 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
Gražinos Kuprevičienės figūrėlių parodos
ŽYGIMANTŲ DVARAS IR XIX-XX A. LIETUVIŲ TAUTINIS KOSTIUMAS
Atidarymas
Paroda veiks iki rugpjūčio 2 dienos

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
BIRŠTONO MUZIKOS KASKADOS
E. Granados, J. Haydno, A. Piazzollos kūriniai
Fortepijoninis trio KASKADOS
Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)
Bilieto kaina 5 Eur

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VOKALINĖS MUZIKOS VAKARAS
Įėjimas laisvas

 

Liepos 31 d., pirmadienis

 

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Aleksanderio technika
Katri Tikka (Suomija)

15.30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
SPECIALUS DVIEJŲ DIENŲ KOMPOZITORIAUS PROFESORIAUS GIEDRIAUS KUPREVIČIAUS KURSAS SU VIEŠU EPILOGU „IMPROVIZACIJOS MENAS“
Pirmoji diena:
1 užsiėmimas – improvizacija ir asmenybė; technika ir vaizduotė
2 užsiėmimas – tikrovės pavojai; būdai spręsti netikėtas problemas; elgsena laike ir erdvėje

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
O SOLE MIO
Populiarios vokalinės muzikos koncertas
Asta Krikščiūnaitė, Eglė Juozapaitienė, Vladimiras Prudnikovas, Vytautas Juozapaitis
Bilieto kaina 5 Eur

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

Rugpjūčio 1 d., antradienis

 

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Petras Skirmantas. SCENOS JUDESIO PAMOKA

15. 30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
SPECIALUS DVIEJŲ DIENŲ KOMPOZITORIAUS PROFESORIAUS GIEDRIAUS KUPREVIČIAUS KURSAS SU VIEŠU EPILOGU „IMPROVIZACIJOS MENAS“
Antroji diena:
3 užsiėmimas – muzika kaip žaidimas; tema ir atsakymas (1,5 val.).

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
KOMPOZITORĖS, MYLIMOSIOS, MŪZOS
Claros ir Roberto Schumannų, Almos ir Gustavo Mahlerių, Amy Beach ir Nadios Boulanger kūryba
Jūratė Švedaitė (sopranas, JAV), Audronė Kisieliūtė (fortepijonas)
Bilieto kaina 5 Eur

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
IMPROVIZACIJŲ KONCERTAS-KONKURSAS: BIRŠTONO MERĖS TAURĖ
Improvizuotos BVMA dalyvių varžybos Birštono merės p. Nijolės Dirginčienės taurei laimėti
Įėjimas laisvas

 

Rugpjūčio 2 d., trečiadienis

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Petras Skirmantas. SCENOS JUDESIO PAMOKA

15 val. 30 min. EGLĖ S sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
BŪTI MUZIKU XXI AMŽIUJE - VAKARŲ PASAULIO PERSPEKTYVA
Gabrielės Sližytės (Paryžius) paskaita 

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
ŽĖRINTYS SĄSKAMBIAI MUZIKOS KARALYSTĖJE
Romantinė muzika
Ansamblis REGNUM MUSICALE
Joana Daunytė (arfa), Elena Daunytė (violončelė), Vita Marija Daunytė (fleita), Kotryna Ugnė Daunytė (smuikas)
Bilieto kaina 5 eur

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

 

Rugpjūčio 3 d., ketvirtadienis

 

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Petras Skirmantas. SCENOS JUDESIO PAMOKA 

15 val. 30 min. EGLĖ S sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
KODĖL BERNIUKAI NORI DAINUOTI
Remigijaus Adomaičio ir choro DAGILĖLIS atvira meistriškumo pamoka
Įėjimas laisvas

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
FORTEPIJONO GARSAI BIRŠTONUI
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

 

Rugpjūčio 4 d., penktadienis

 

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Neli Beliakaitė. SCENOS JUDESIO PAMOKA

15 val. 30 min. EGLĖ S sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
AR MENAS TURI LYTĮ? MOTERYS OPEROJE
Benignos Marijos Nekrošiūtės (Paryžius) paskaita - diskusija
Įėjimas laisvas

19 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
DAGILĖLIO GIESMĖS
Užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS
Meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė
Bilieto kaina 5–10 Eur

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

 

Rugpjūčio 5 d., šeštadienis

 

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Neli Beliakaitė. SCENOS JUDESIO PAMOKA

15 val. 30 min. EGLĖ S sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
OPEROS ŽAVESYS. FAUSTO ĮTAKA OPEROS RAIDAI
Audronės Žigaitytės paskaita
 Įėjimas laisvas

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
DAINUOJAME BIRŠTONUI
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

 

Rugpjūčio 6 d., sekmadienis

 

12.30 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Neli Beliakaitė. SCENOS JUDĖSIO PAMOKA

18 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS UŽDARYMO KONCERTAS
Koncertuoja BVMA dėstytojai ir dalyviai
Bilieto kaina 5 Eur

*** 

Birštono vasaros menų akademijos paskaitos ir užsiėmimai
 

Liepos 29 – rugpjūčio 7 d.

Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
9.30–13.30 val. Vokalistų meistriškumo pamokos
10.30
13.30 val. Interpretacijos paslaptys

Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
9.30–13.30 val. Pianistų meistriškumo pamokos

EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, konferencijų salė)
9.30–13.30 val. Arfos meistriškumo pamokos

 

Liepos 29 d. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
10–13.30 SCENOS KALBOS PAMOKOS (Petras Venslovas)

Liepos 30 d. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
15.30–18 val. SCENOS KALBOS PAMOKOS (Petras Venslovas)

Rugpjūčio 1 – rugpjūčio 6 d. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
12.30 – 14.00 val. SCENOS JUDESIO PAMOKOS (Petras Skirmantas ir Neli Beliakaitė)

Liepos 31 – rugpjūčio 5 d. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, konferencijų salė)
15. 30–17.30 val. Susitikimai, paskaitos

Rugpjūčio 3 – rugpjūčio 4 d. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
Scenos grimerės Jurgitos Beržūnės ir foto menininko Martyno Aleksos
FOTO SESIJA (visiems norintiems)
Sesijos kaina ir 5-6 reprezentacinės nuotraukos – 36 Eurai
Būtina išankstinė registracija info@muzikusajunga.lt

 

Bilietus į mokamus koncertus platina BILIETAI.LT 
Įsigyti bilietus čia >>>

 

Bilietus taip pat galima įsigyti renginio vietoje 1 val. iki koncerto pradžios

Su koncerto bilietu renginio dieną taikoma 15% nuolaida Birštono kultūros centro kavinėje!

 

2017 METŲ BIRŠTONO VASAROS MENŲ

AKADEMIJOS PEDAGOGAI

 

SVEČIAI

 

KVIEČIAME REGISTRUOTIS

Aktyviuosius dalyvius:
15 – 35 metų amžiaus jaunuosius muzikus (dainavimo, fortepijono, akompanavimo ir arfos besimokantys moksleiviai, studentai, tokių studijų absolventai). Kaina – 150 EUR. Registracija iki liepos 1 d.

Aktyviųjų dalyvių vietų skaičius ribotas. Dalyvių atranka vyks pagal gyvenimo aprašymus ir anketas

Pildyti anketą čia >>>
Atrinktieji kandidatai bus informuoti iki liepos 10 d.

Dalyvio registracija užfiksuojama sumokėjus dalyvio mokestį. Dalyvio mokestis turi būti sumokėtas iki liepos 8 d.

 

Pasyviuosius dalyvius:
Jaunuosius muzikus, muzikos, meno ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos pedagogus, muzikos meno specialistus ir mėgėjus (bet kokio amžiaus ir specializacijos). Kaina – 5 EUR už dieną. Pasyviųjų dalyvių (stebėtojų) ** skaičius neribojamas.

Pildyti anketą čia >>>

Ir pasyvieji, ir aktyvieji dalyviai gaus papildomas kvalifikacijas liudijančius dokumentus (sertifikatus).

Kontaktinė informacija:
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2, LT-01104 Vilnius, Lietuva
Tel. +370 5 212 16 15; +370 614 48314
El. paštas: info@muzikusajunga.lt
www.muzikusajunga.lt

MOKESČIUS MOKĖTI
Lietuvos muzikų sąjunga
SWEDBANK, AB, kodas 73000
Banko sąskaitos nr.: LT15 7300 0101 3362 4949
SWIFT (BIC) kodas: HABALT22

Pageidaujantiems užsakome gyvenimo ir maitinimo paslaugas. 

 

2017 metais liepos 28 – 30 dienomis pirmą kartą organizuojama
BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS MINI PROGRAMA
jauniesiems atlikėjams ir atlikėjų ansambliams

MINI BVMA PROGRAMA

Tris dienas truksiančiuose meistriškumo kursuose vyks:
Kamerinių ansamblių, dainavimo, fortepijono, smuiko, violončelės, fleitos, obojaus, klarneto, fagoto ir valtornos meistriškumo pamokos
Scenos kalbos ir scenos judesio užsiėmimai
BVMA pedagogų ir kviestinių atlikėjų koncertai
BVMA aktyviųjų dalyvių koncertai
Susitikimai ir diskusijos

MINI BVMA PEDAGOGAI:
Fortepijoninis trio / piano trio „Kaskados“ 
Albina Šikšniūtė (fortepijonas), 
Prof. Rusnė Mataitytė (smuikas), Prof. Edmundas Kulikauskas (violončelė)

Medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas „Nauji garsai“ 
Paulius Gefenas (fleita), Prof. Robertas Beinaris (obojus, meno vadovas), 
Rimvydas Savickas (klarnetas), Darius Stoskeliūnas (fagotas), Indrė Kuleševičienė (valtorna)

KVIEČIAME REGISTRUOTIS

Aktyviuosius dalyvius:
12 – 22 metų amžiaus jaunuosius muzikus (kamerinių ansamblių, dainavimo, fortepijono, smuiko, violončelės, fleitos, obojaus, klarneto, fagoto ir valtornos moksleivius ir studentus).

Vienos dienos užsiėmimų kaina 10 Eur (ansambliui) ir 10 Eur (atlikėjui, dalyvaujančiam asmeninėse meistriškumo pamokose).
Registracija iki liepos 1 d.

Kamerinis ansamblis
Pildyti anketą čia >>>

Aktyvus / pasyvus dalyvis
Pildyti anketą čia >>>

dalyviai ir jų pedagogai gaus papildomas kvalifikacijas liudijančius dokumentus (sertifikatus).

Kontaktinė informacija:
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2, LT-01104 Vilnius, Lietuva
Tel. +370 5 212 16 15; +370 614 48314
El. paštas: info@muzikusajunga.lt
www.muzikusajunga.lt

MOKESČIUS MOKĖTI:
Lietuvos muzikų sąjunga
SWEDBANK, AB, kodas 73000
Banko sąskaitos nr.: LT15 7300 0101 3362 4949
SWIFT (BIC) kodas: HABALT22

 

2017 metų Birštono vasaros menų akademijos specialybės ir pedagogai
Liepos 29 – rugpjūčio 7 dienomis

Fortepijonas                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       NINA SERIOGINA gimė Leningrade (dabar – Sankt Peterburgas). Mokėsi pas V. Kundę specialiojoje muzikos mokykloje prie Leningrado konservatorijos ir pas profesorių D. Baškirovą Maskvos konservatorijoje ir aspirantūroje (1975–1982 m.). 1987–1988 m. stažavosi Maskvos konservatorijoje. Įgytas išsilavinimas realizuojamas pedagoginėje veikloje – N. Seriogina yra Sankt Peterburgo konservatorijos profesorė. 

Nina Seriogina – Muzikos namų premijos „Už išskirtinius nuopelnus ugdant jaunuosius atlikėjus“ laureatė. Daugiau nei 20 jos mokinių yra laimėję garsiausiuose tarptautiniuose konkursuose: P. Čaikovskio (Maskva), S. Prokofjevo (Sankt Peterburgas), G. Enescu (Bukareštas, Rumunija), Sidnėjaus (Australija), Komo (Italija), Pontuazo (Ville de Pontoise, Prancūzija) ir kt.

Tarp žymiausių N. Serioginos mokinių – Denisas Losevas, Nikolajus Ivanovskis, Jevgenijus Izotovas, Danielis Hillas (Australija), Aleksandras Lubiancevas, Anastasija Rogaliova, Dmitrijus Petrovas, Marija Sapargalijeva, Enrique Lapazas Lombardo (Ispanija). Jie sėkmingai koncertuoja Rusijoje ir užsienyje, daugelis jų dirba ir pedagoginį darbą.

Rusijos nusipelniusi artistė Nina Seriogina pedagoginį darbą sėkmingai derina su intensyvia atlikėjos veikla. Ji nuolat koncertuoja garsiausiose Sankt Peterburgo salėse, kituose Rusijos miestuose ir užsienyje. Pianistės biografijoje – koncertai su dirigentais V. Jampolskiu (JAV), G. Franku (Vokietija), A. Schurovu (Estija), A. Černušenka, V. Ticu, A. Paulavičiumi, A. Velikanovu ir kt.

Nina Seriogina ir jos mokiniai nuolat dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose: „Summit Music Festival“ (Niujorkas), J. Mravinskio (Estija), „Sergejus Oskolovas ir jo draugai“, Šiuolaikinės ir senosios muzikos (Polockas, Baltarusija) ir kt.

Profesorė dažnai kviečiama vesti meistriškumo pamokų Rusijoje ir užsienyje (JAV, Australijoje, Pietų Korėjoje, Estijoje, Baltarusijoje, Kazachijoje ir kt.), dalyvauti tarptautinių pianistų konkursų vertinimo komisijose (Estijoje, Vokietijoje, JAV ir kt.). Ji ne kartą viešėjo ir Lietuvoje, yra populiari tarp mūsų pedagogų ir mokinių. Šių metų kovo 2–3 d. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko XXXVI Lietuvos EPTA konferencija ir seminaras-praktikumas, sukvietęs fortepijono pedagogus iš visos Lietuvos. Meistriškumo kursus vedė profesorė Nina Seriogina ir LMTA docentė Albina Šikšniūtė.

Tarp N. Serioginos metodinių darbų – Mozarto, Beethoveno ir Schuberto kūrinių videokursai (Music Library Media), straipsniai muzikos interpretacijos istorijos temomis ir kt.

2002 metais garso įrašų studija „Melodija“ išleido pianistės kompaktinę plokštelę, kurioje įrašyti F. Mendelssohno ir R. Schumanno kūriniai fortepijonui.

Dainavimas
 

Svečiai

 

Dainavimas vaikams ir paaugliams

Liepos 29 – rugpjūčio 7 dienomis galima registruotis ir nepilnai stovyklos programai.
Aktyvaus dalyvio 1 dienos mokestis 10 Eur (įskaičiuoti visi dienos renginiai)

Speciali programa vaikams ir jaunimui bei pasyviesiems BVMA dalyviams – doc. Eglės Juozapaitienės užsiėmimai. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto docentė E. Juozapaitienė, turinti operos dainininkės ir dėstytojos bei choro dirigentės išsilavinimą, nuolat koncertuoja ir aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime, daug metų ugdo muzikinio teatro programos studentus, klasikinio dainavimo pagrindus perteikia jauniems ir vyresniems VšĮ Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centro dainavimo mokyklos „Bel canto“ klausytojams.

Eglės Juozapaitienės siūloma metodinė programa padės dainavimo mokytojams susipažinti su įvairesnėmis vaikų ir jaunuolių muzikinio ugdymo galimybėmis, motyvacijos ir kūrybiškumo skatinimu naudojant, atrodytų, paprasčiausias žaidimo formas ir fizinius pratimus, kuriais lavinamas dainavimo aparatas, dikcija, artikuliacija, komandinio darbo bei psichologinių įgūdžių ugdymu siekiant ne tik vokalo pagrindų, bet ir profesinio meistriškumo.

Programa aktuali ankstyvojo, pradinio ir pagrindinio ugdymo dainavimo mokytojams, bet ji turėtų būti įdomi ir dainininkams.
Mokytojai, pageidaujantys atvežti savo mokinukus (priimami vaikai ir moksleiviai), turi pasirūpinti jų globa Birštone. 

Anketas pildyti bendra tvarka

 

Arfa

Liepos 29 – rugpjūčio 7 dienomis galima registruotis ir nepilnai stovyklos programai. 
Aktyvaus dalyvio 1 dienos mokestis 10 Eur (įskaičiuoti visi dienos renginiai)
Numatomas darbas ir su arfą pažinti norinčiais muzikos mėgėjais (pasiruošimas nereikalingas)


 

Koncertmeisterio praktika

Profesorė Nijolė Ralytė (vadovė)

 

Muzikos interpretacija


Improvizacija

Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis
Numatomas improvizacijų konkursas Merės taurei laimėti

Specialus dviejų dienų kompozitoriaus, profesoriaus Giedriaus Kuprevičiaus kursas su viešu epilogu “Improvizacijos menas“

Pirmoji diena
I užsiėmimas – improvizacija ir asmenybė / technika ir vaizduotė / 1,5 val.
II užsiėmimas – tikrovės pavojai / būdai spręsti netikėtas problemas / elgsena laike ir erdvėje / 1.5 val.

Antroji diena:
I užsiėmimas – muzika kaip žaidimas / tema ir atsakymas / 2 val.
Vakare – viešas improvizacijų koncertas-konkursas. Ddalyvauja kursų lankytojai ir publika 

Kursas skirtas instrumentininkams ir vokalistams, ypač tiems, kurie ketina užsiimti aktyvia soline ar ansamblių koncertine veikla. Lektorius pateiks plačią improvizacijos galimybių paletę ir parodys pagrindinius būdus, įgalinančius muzikantą scenoje jaustis saugiau ir drąsiau. Finalinis viešas improvizacijų vakaras turėtų užtvirtinti įgytas žinias, o publika - galimybę tas žinias patikrinti, pateikdama temas improvizacijoms. 

 

Scenos kalba: Moravskio skaitymai

Liepos 28 – 31

Šių metų naujovė – aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos pamokos. Tur būt, visi sutiksime, kad raiški kalba, logiškai sudėlioti minties akcentai šiandien jau tampa vis didesne retenybe. Tuo tarpu atlikėjams bendrauti su publika pravartu ne tik muzikos garsais, bet ir žodžiu: įdomios istorijos apie muziką gali ne tik turiniu, bet ir emocijomis praturtinti vis rečiau laiko skaitiniams apie muziką randantį klausytoją.

Tačiau šį kartą Petras Venslovas dirbs ne su muzikiniais tekstais, o betarpiškai Birštono istoriją pristatančiais Stanislovo Moravskio rašytinių darbų fragmentais.

Netoli Birštono Jundeliškėse (Ustronėje), Moravskių grafystėje kasmet vyksta Moravskio skaitymai. Stanislovas Moravskis (1802–1853) buvo plataus išsilavinimo, didelės kultūros žmogus, kurio turtinga bajoriška šeima giminiavosi su žinomais Lietuvos aristokratais. Baigęs medicinos mokslus Vilniaus universitete, o iš pašaukimo – rašytojas, priklausęs filomatų aplinkai, poetas, publicistas, epistolografas, memuaristas, etnografas, filologas, filosofas, istorikas, geografas... Šiais metais svarbiausia tai, kad Moravskio rašytinių darbų fragmentus skaitys  jaunieji stovyklos dalyviai, pasiruošę aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos užsiėmimuose.   

 

Scenos judesys


Liepos 29 – rugpjūčio 7 dienomis

Grimas ir foto sesija


Rugpjūčio 1 – 3 dienomis
Birštono vasaros menų akademijos dalyviai turės išskirtinę galimybę reprezentacinei foto sesijai.
Sesijos ir 5 - 10 reprezentacinių nuotraukų kaina 35 Eur.
Būtina išankstinė registracija ir mokestis (iki liepos 8 dienos)

Dainuojantys berniukai


Rugpjūčio 3 – 4 dienomis

Operos žavesys

Viešieji ryšiai ir muzika

Rugpjūčio 2 dieną

Kultūros politika 

Rugpjūčio 5 dieną

Mini BVMA
Liepos 28 – 30 dienomis

Kamerinis ansamblis 


Fortepijoninis trio „Kaskados“Albina Šikšniūtė (fortepijonas), 
Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)


Medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas „Nauji garsai“
Paulius Gefenas (fleita), Robertas Beinaris (obojus, meno vadovas), 
Rimvydas Savickas (klarnetas), Darius Stoskeliūnas (fagotas), Indrė Kuleševičienė (valtorna)

Mini BVMA dienomis kviečiame mokytis ir individualiai pas fortepijoninio ansamblio „Kaskados“ ir medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto „Nauji garsai“ atlikėjus

Vienos dienos užsiėmimų kaina 10 Eur (ansambliui)
10 Eur (atlikėjui)

 

Fortepijonas

Smuikas

Violončelė 

Fleita 

Obojus 

Klarnetas 

Fagotas 

Valtorna 

 

 

 

 

Susiję nariai

Remigijus Adomaitis

Remigijus Adomaitis

Choro dirigentas, berniukų ir jaunuolių choro "Dagilėlis" vyr.dirigentas ir meno vadovas

Martynas Aleksa

Martynas Aleksa

Robertas Beinaris

Robertas Beinaris

Obojinininkas

Neli Beliakaitė

Neli Beliakaitė

Šokis, baletas, choreografija

Jurgita Beržiūnė

Jurgita Beržiūnė

Grimo dailininkė

Justas Čeponis

Justas Čeponis

Pianistas, koncertmeisteris

Joana Daunytė

Joana Daunytė

Arfininkė

Eglė Juozapaitienė

Eglė Juozapaitienė

Dainininkė, docentė, dainavimo dėstytoja

Vytautas Juozapaitis

Vytautas Juozapaitis

Dainininkas, LNOBT solistas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius, LR Seimo narys

Audronė Kisieliūtė

Audronė Kisieliūtė

Pianistė, LMTA docentė

Asta Krikščiūnaitė

Asta Krikščiūnaitė

Dainininkė, LMTA docentė, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatė

Edmundas Kulikauskas

Edmundas Kulikauskas

Violončelininkas, tarptautinio konkurso laureatas, LNSO violončelių grupės koncertmeisteris, LMTA docentas, fortepijoninio trio “Kaskados” narys

Antanas Giedrius Kuprevičius

Antanas Giedrius Kuprevičius

Kompozitorius, profesorius, akademikas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Rusnė Mataitytė

Rusnė Mataitytė

Smuikininkė, tarptautinių konkursų laureatė, LMTA docentė, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja, fortepijoninio trio “Kaskados” narė

Benigna Marija Nekrošiūtė

Benigna Marija Nekrošiūtė

Kultūros politika

Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė

Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė

Pianistė, dainininkė

Modestas Pitrėnas

Modestas Pitrėnas

Dirigentas, tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Ieva Prudnikovaitė

Ieva Prudnikovaitė

Operos solistė

Vladimiras Prudnikovas

Vladimiras Prudnikovas

Operos solistas, tarptautinio konkurso, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, profesorius

Nijolė Ralytė

Nijolė Ralytė

Pianistė, LMTA profesorė

Albina Šikšniūtė

Albina Šikšniūtė

Pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, LMTA spec. fortepijon katedros docentė, Nacionalinės m. k. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja-ekspertė, spec. fortepijono skyriaus metodinės komisijos pirmininkė

Petras Skirmantas

Petras Skirmantas

Baleto artistas, pedagogas, šokio kritikas ir baletmeisteris

Gabrielė Sližytė

Gabrielė Sližytė

Smuikininkė

Jūratė Švedaitė

Jūratė Švedaitė

Dainininkė

Petras Venslovas

Petras Venslovas

Aktorius

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, pedagogė (LMTA docentė), muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai